Začít hrát
 

Future ON!

Pevná s přebalem lesklá
EAN:9788088268789
Jak zkrotit šelmy digitální džungle
Manufacturer: 65. POLE

Zboží máme skladem. Expedujeme nejpozději druhý pracovní den.

Availability: IHNED odesíláme
Show qty on stock
428 Kč
351 Kč
428 Kč
351 Kč
Annotation

Budoucnost vzbuzuje ve světě turbulentních změn a nejistot obavy. Přesto ji držíme ve svých rukou. Přepněme z Future OFF na Future ON! Bob Kartous navazuje na úspěšnou prvotinu No Future a knihu završuje rozhovory s vybranými osobnostmi. Společně předpovídají budoucnost nikoliv esoterickým, ale racionálním způsobem.

Chtěli byste znát svou budoucnost? Zřejmě ano. Mnoho lidí doslova touží dozvědět se o své budoucnosti něco podstatného. Esoterika zažívá i ve 21. století, v éře pokročilého vědeckého poznání a technologického pokroku, nebývalou konjunkturu.

Proč? Protože tato éra je nejen významně vědecká a technologická, ale také nejistá. Nejistota je stav, v němž se budoucnost stává mlhavou, neurčitou, a tedy špatně snesitelnou představou. A s tím se nám lidem těžko žije. Z evolučního hlediska stále existují dva způsoby, jak se s takovým stavem vypořádat: buď se mu budeme snažit uniknout, nebo čelit.

Pod tlakem nejistoty a z toho vyvěrající úzkosti pojímá rostoucí počet lidí svůj život jako „únikovou hru“. Únik do minulosti, do neskutečnosti virtuálna, únik ze života. To je varovné. Metaforický Achilles technologického pokroku přitom pádí dál, hlava nehlava, a želva lidské adaptace jen pomalu otáčí hlavou a ztěžka se rozkoukává, nemajíc často kloudnou představu o tom, kde je nahoře, kde je dole, kde vlevo či vpravo. Takhle se možná dá přežívat, ale ne žít.

Tato kniha pojmenovává změnu evolučních podmínek života člověka v digitální džungli. Ale nejen to. Pojmenovává také, jakým způsobem uchopit vlastní budoucnost, abychom před ní nemuseli v obavě utíkat. A aby do ní bez obav mohly vstupovat i naše děti.

Hosté v rozhovorech v závěru knihy: Jiří Horáček, Anna Šabatová, František Tichý, Angelika Kartous Sbouli, Honza Vojtko, Ota Foltýn.

Předmluva Martina Viktorie Kopecká

Products specifications
Podnázev Jak zkrotit šelmy digitální džungle
Druh sortimentu Kniha
Autor Bob Kartous
Ilustrátor Bob Kartous
Značka 65. POLE
V prodeji od 02.11.2023
Rok vydání 2023
Pořadí vydání 1. vydání
Rozměry 16.4 x 22.8 x 3.4 cm
Hmotnost 0.70 kg
Vazba Pevná s přebalem lesklá
Počet stran 336
ISBN 978-80-88268-78-9
EAN 9788088268789
Interní kód 0433731
Produktový manažer Lena Linda Knop-Kostková (lena.knop-kostkova@knihcentrum.cz)
Ceny dopravy
Vývoj ceny