Začít hrát
 
Akce

Fenomén Václav Klaus

Pevná bez přebalu lesklá
EAN:9788087474754
Politická biografie
Manufacturer: Barrister a Principal

Toto zboží již není možné objednat. Zboží bohužel nelze dodat, je úplně vyprodáno také u nakladatele. Nastavte si Hlídacího psa, abyste byli informování o případné změně.

Availability: Vyprodáno
285 Kč
234 Kč
285 Kč
234 Kč
Annotation
Žádný politik - s výjimkou Václava Havla - nezanechal tak výrazný otisk v české polistopadové politice jako Václav Klaus. Jeho kariéra se dá nahlížet jako pozoruhodný obraz výjimečné schopnosti získat moc, šachistického myšlení několik tahů dopředu a silné vůle v boji o politické přežití. Žádný z českých politiků nebudí takový odpor nebo naopak vřelé sympatie. Žádný politik dnes není tak viditelný mimo Českou republiku. To vše společně tvoří pozoruhodný "fenomén Václav Klaus".

Kniha známého brněnského politologa se soustřeďuje především na Klausovu politickou kariéru. Mapuje jeho strmý vzestup po sametové revoluci, obratnou strategii, která mu zajistila dominantní postavení v české politice devadesátých let, dobu vládnutí a následného pádu spojeného s hledáním cest z politických pastí. Zvláštní pozornost je věnována některým zásadním dějinným momentům, jako byla Klausova role při dělení Československa nebo při prosazování kupónové privatizace. Zohledněn je i vztah k Václavu Havlovi, s nímž dlouhá léta politicky soupeřil, a k dalšímu ideovému rivalovi Miloši Zemanovi. Kniha dále plasticky přibližuje Klausovo prezidentské působení včetně vztahu k vládám a řešení vládních krizí. Zasvěcený pohled na politickou kariéru je doplněn o nástin některých klíčových aspektů jeho myšlení, jako jsou ostrá kritika Evropské unie nebo boj proti registrovanému partnerství.

Nesporným bonusem knihy je i to, že přináší čtivé a přehledné shrnutí více jak dvou desetiletí české polistopadové politiky, na jejímž pozadí se příběh úspěšné kariéry Václava Klause utvářel.

Products specifications
Podnázev Politická biografie
Druh sortimentu Kniha
Autor Lubomír Kopeček
Značka Barrister a Principal
V prodeji od 01.11.2012
Rok vydání 2012
Pořadí vydání 1. vydání
Rozměry 14.1 x 21.1 x 2.3 cm
Hmotnost 0.51 kg
Vazba Pevná bez přebalu lesklá
Počet stran 320
ISBN 978-80-87474-75-4
EAN 9788087474754
Interní kód 0134360
Produktový manažer Věra Klíšová (vera.klisova@knihcentrum.cz)
Ceny dopravy