Novinka Blanky Malé s mimořádnou slevou 25 % už jen dnes!

Etika a hodnoty v organizacích

Brožovaná bez přebalu lesklá
EAN:9788076768215
Manufacturer: Wolters Kluwer

Zboží máme skladem. Expedujeme nejpozději druhý pracovní den.

Availability: IHNED odesíláme
Show qty on stock
490 Kč
417 Kč
490 Kč
417 Kč
Annotation

Cesta efektivního zaměstnávání byla budována celé minulé století. Základní principy a hodnoty nalezneme v mezinárodních úmluvách od Mezinárodní organizace práce až po právo EU, které ovlivnily znatelně pracovní právo v České republice. Kniha Etika a hodnoty v organizacích je rozdělena do dvou hlavních bloků. Prvním je promítnutí mezinárodních úmluv Mezinárodní organizace práce do zákonů, které upravují státně zaměstnanecké poměry (vojáků, soudců, příslušníků bezpečnostních sborů a státních zaměstnanců). Konkrétně čtenář nalezne implementaci mezinárodních úmluv do oblasti vzdělávání, odstranění diskriminace, oblasti domácí práce, práva na sdružování, požadavku na vzdělání, diskriminaci s ohledem na věk, rozdílnost pohlaví atd.

Velká pozornost je věnována nestrannému rozhodování ve veřejném sektoru a právu na stávku.

V knize jsou cíleně použity státně zaměstnanecké poměry, které lépe demonstrují zákonný vliv do právního řádu ČR, neboť jakožto veřejnoprávní normy jsou více precizovány, detailněji upravují jednotlivá ustanovení mezinárodních smluv a jsou viditelnější, než je tomu v oblasti zákoníku práce. Na základě statistických údajů se čtenář seznámí s možností odstranění diskriminačního chování nebo jednání u výběrových řízení, kde by bylo vhodné shodné zastoupení obou pohlaví.

Druhá část publikace je věnována už konkrétním personálním systémům, které ovlivňují zvolené etické hodnoty v organizacích. Čtenáře osloví několik praktických příkladů z vybraných společností, na kterých je demonstrován praktický dopad zvolených hodnot a jejich implementace v různých personálních oblastech.

Publikace se jako jedna z mála věnuje novým personálním systémům, mezi které lze řadit onboarding, outplacement, práci s talentem a plánování následnictví.

Publikace Etika a hodnoty v organizacích bude jistě inspirací pro ty, kteří plánují ve své praxi motivovat a vést zaměstnance k větší efektivnosti a výkonnosti a chtějí firmu řídit jako konkurenceschopnou, právě na základě dobře nastavené firemní kultury a firemních hodnot s efektivní společenskou odpovědností.

Products specifications
Druh sortimentu Kniha
Autor Iveta Chmielová Dalajková
Značka Wolters Kluwer
V prodeji od 15.01.2024
Rok vydání 2024
Pořadí vydání 1. vydání
Rozměry 15.7 x 23.2 x 1.3 cm
Hmotnost 0.36 kg
Vazba Brožovaná bez přebalu lesklá
Počet stran 236
Edice Právní monografie
ISBN 978-80-7676-821-5
EAN 9788076768215
Interní kód 0440051
Produktový manažer Tereza Wawreczková (tereza.wawreczkova@knihcentrum.cz)
Ceny dopravy
Vývoj ceny