Začít hrát
 
Akce

Druhý dech

Pevná s přebalem lesklá
EAN:9788074624186
Manufacturer: JOTA

Toto zboží již není možné objednat. Zboží bohužel nelze dodat, je úplně vyprodáno také u nakladatele. Nastavte si Hlídacího psa, abyste byli informování o případné změně.

Availability: Vyprodáno
298 Kč
244 Kč
298 Kč
244 Kč
Annotation

Druhý dech napsal Philippe Pozzo di Borgo jako autobiografický román, na jehož motivy vznikl známý film Nedotknutelní.

Philippe Pozzo di Borgho byl bohatý, úspěšný a spokojený. Jeho životu nechybělo vůbec nic. Dědic dvou mocných francouzských rodin, manžel, otec a výborný obchodník s šampaňským. Život jako prostorná dálnice, která vede rovnou k cíli. Pak snad chvíle nepozornosti, nehoda při paraglidu a z dálnice je náhle úzká klikatá ulička s cílem v nedohlednu. Budoucnost, to je teď nemocnice, operace, rehabilitace a nakonec výsledek, který by leckomu psychicky definitivně zlomil vaz: invalidní vozík. Dokáže Philippe popadnou druhý dech?

Jak zvládnout ve čtyřiceti dvou letech odsouzení na doživotí na kolečkovém křesle? Doživotně je odkázaný na pomoc druhých a díky celkovému ochrnutí také zcela vyloučen ze společenského života. Útěchu představují jeho dvě děti a milovaná žena, ale i ta umírá a Philipe zůstává sám s dětmi. Ze svého vozíku diktuje postřehy, myšlenky, touhy. Přemýšlí o životě a o tom, co snad někde je po životě. Pouští uzdu fantazii a v duchu se toulá po svém paláci, korsických horách, jež ho obklopují, sluncem prozářeném kraji, kde vyrůstali jeho předci. Vypráví svůj příběh plný bolesti i naděje. Příběh, jemuž dal název Druhý dech. Naštěstí má někoho, kdo ho povzbudí, poradí, pomůže. Přistěhovalec Abdel ho po deset let doslova udržuje při životě a pomáhá vyrovnávat jeho dramatické zvraty, pocity beznaděje a bolesti, jež tak trochu připomínají jízdu na horské dráze.

Products specifications
Název v originále Le second souffle
Druh sortimentu Kniha
Autor Philippe Pozzo di Borgo
Překladatel Šárka Belisová
Značka JOTA
V prodeji od 25.09.2013
Rok vydání 2013
Pořadí vydání 1. vydání
Rozměry 14.0 x 20.7 x 0.2 cm
Hmotnost 0.39 kg
Vazba Pevná s přebalem lesklá
Počet stran 240
ISBN 978-80-7462-418-6
EAN 9788074624186
Interní kód 0143338
Produktový manažer Lena Linda Knop-Kostková (lena.knop-kostkova@knihcentrum.cz)
Ceny dopravy