NOVINKA ROBERTA BRYNDZY – Anděl smrti. Předprodej zahájen!

Akce

Drobky v peřinách

Pevná s přebalem lesklá
EAN:9788075658494
S láskou k tradicím a folkloru
Manufacturer: JOTA

Toto zboží již není možné objednat. Zboží bohužel nelze dodat, je úplně vyprodáno také u nakladatele. Nastavte si Hlídacího psa, abyste byli informování o případné změně.

Availability: Vyprodáno
498 Kč
78 Kč
498 Kč
78 Kč
Annotation

Inspirujte se bohatě ilustrovaným celoročním průvodcem po zvycích našich předků od Hromnic do Vánoc.

Autorky knihy přibližují život našich předků a zároveň s lehkostí a vtipem sobě vlastním nabádají k osvojení dávných zvyků a rituálů, které mohou vést k vědomějšímu a spokojenějšímu životu, životu v souladu s přírodou. Tak třeba kapitola Nuda nebude po celý rok vás provede zvykoslovným rokem, popisuje tradice, které byly spojené s jednotlivými slavnostmi, ať už církevními nebo světskými, a nabízí alternativy, jak prožít rok zvyků a obyčejů dnes. V kapitole Jaký kroj, tak se stroj se autorky nezabývají ani tak tím, v jaké vesnici se oblékají nejzdobnější kroje, ale spíše tím, jak se můžeme inspirovat svými babičkami, které recyklovaly oděv a oblékaly staré kousky do nového hávu. Dotýkají se tématu udržitelné módy, ekotextilu nebo nové cesty současného módního průmyslu. Kniha také obsahuje rozhovory s výjimečnými lidmi, kteří našli smysl v tradičním řemeslu a začali vyrábět třeba naturální vína nebo dřevěné hračky pro děti podporující jejich zdravý pohybový vývoj.

Samy autorky říkají: „Opustit cestu ‚mít‘ a vydat se po pěšinkách ‚žít‘, vnímat důsledky současného globálního způsobu existence a pomalu se vydat směrem, který nám ukazuje, jak zpomalit a naučit se navzájem si naslouchat... abychom byli a užívali si, než jen spěchali a utráceli. Tato kniha vám může ulehčit vyzobání nejsladších drobečků z minulého a vysypat jimi cestičku k budoucímu. Je výzvou k naplněnému životu, který přinese potěšení a pocit sounáležitosti s každým prožitým okamžikem vaší existence.“

Recepty, rukodělné výrobky, hospodaření a péče o domácnost a zahradu, hry a trávení volného času s dětmi… Zkrátka takové české HYGGE.

Products specifications
Podnázev S láskou k tradicím a folkloru
Druh sortimentu Kniha
Autor Marie Maderová, Petra Varaďová
Značka JOTA
V prodeji od 22.09.2021
Rok vydání 2021
Pořadí vydání 1. vydání
Rozměry 16.5 x 23.0 x 2.5 cm
Hmotnost 0.75 kg
Vazba Pevná s přebalem lesklá
Počet stran 296
ISBN 978-80-7565-849-4
EAN 9788075658494
Interní kód 0362563
Produktový manažer Lena Linda Knop-Kostková (lena.knop-kostkova@knihcentrum.cz)
Reviews (33)
Ceny dopravy