Letní horečka slev: ušetřete až 80 %

Domácí relax s klubkem a nití

Ruční práce a tvoření všeho druhu zažívají hotovou renesanci. Znovu si začínáme vážit vlastnoručně vyrobených věcí, které mohou být stejně ozdobné, jako praktické. Pojďte s námi opět propadnout kouzlu háčkování a šití.
Jednou z těch nejjednodušších technik tvoření je rozhodně háčkování – jakmile si osvojíte krátké a dlouhé sloupky a získáte ten správný grif, otevřou se vám široké možnosti toho, co se dá uháčkovat. Není nutné se hned pouštět do rozměrných dek, klidně sáhněte po něčem menším. Spoustu inspirace vám dodá například knížka Háčkovaná zvířátka, která je plná návodů na výrobu roztomilých oveček, tučňáků, opiček a dalších tvorečků z vlny.

Líbilo se? Výborně. Uháčkovat si totiž můžete prakticky cokoliv. S opravdovými základy a různorodou paletou projektů vás seznámí Praktická škola háčkování pro každého. Poradí vám s úplnými základy jako je výběr háčku a příze i s efektními vzory a vy se tak můžete proháčkovat od jednoduchých květů až po šikovné doplňky do domácnosti.

Stačí vyměnit háček za jehlice, sáhnout po knize TOPP Pletená ponča a peleríny, vybrat si ten správný model a pustit se do práce. Tenhle módní doplněk má jednu nespornou výhodu – nemusíte nijak zvlášť řešit svou konfekční velikost. Vybírat však můžete ze 30 ležérních i elegantních kousků různých střihů a délek.

Pokud se řadíte mezi hrdé majitele šicího stroje, na který se však jen práší kdesi v koutě, možná nastal čas pustit se do další výzvy. Ušít hračku nebo bryndáček pro drobotinu z rodiny či okolí totiž není žádná velká věda. Díky brožurce Šijeme pro děti se do takového „malého projektu“ můžete pustit klidně hned, bez předchozích znalostí. Díky přesným návodům a rozkreslení jednotlivých kroků je to opravdu snadné a kdo ví, třeba objevíte svůj nový oblíbený koníček.

Láká vás mít ve skříni vlastnoručně vyrobenou halenku, sukni nebo třeba celý outfit? Pak sáhněte po knize Co je to za šití. S tou se naučíte krok za krokem ušít spoustu originálních kousků, díky kterým budete moct dát uniformnímu oblečení „fast fashion“ řetězců konečně sbohem. Už první návštěva galanterie vám totiž otevře nový svět. Bát se ho však není potřeba, tato příručka vám pomůže i s výběrem správného stroje, vhodného materiálu nebo s přípravou střihu přesně na míru.

Markéta Kubalová
Nenechejte si uniknout zajímavé články!
Informace o nových článcích, soutěžích, knihách a akcích Vám rádi pošleme e-mailem.
Související produkty
Čeština

TOPP Háčkovaná zvířátka

5.0 3
159 130
IHNED odesíláme
Čeština

TOPP Praktická škola háčkování

4.0 2
169
DOTISK připravovaný
Čeština

TOPP Pletená ponča a peleríny

0.0 0
99
IHNED odesíláme
Čeština

TOPP Šijeme pro děti

0.0 0
129 106
IHNED odesíláme
Čeština

Co je to za šití

0.0 0
99
Poslední kusy
Like

Latest articles

Jsou tady červnové knižní novinky. Nejvyšší čas doplnit zásoby čtení na léto.
Na Uhlířské louce má stát supermoderní obchodní centrum. Politici i zaměstnanci stavebního odboru si od něj slibují příliv peněz. Jenomže celé nákupní centrum je jedna velká lež. Má řadu odpůrců, a to i v řadách politiků a úředníků. Někomu obchodní centrum vadí tak moc, že kvůli němu neváhá vraždit. A tak se setkání několika zaměstnanců města promění v krvavý masakr.
Žena ve mně je odvážný a neuvěřitelně dojemný příběh o svobodě, slávě, mateřství, přežití, víře a naději. Vyhrajte knihu z limitované edice, která má oproti klasickému vydání například barevnou ořízku, růžovou lacetku, UV parciální lak, která zvýrazní Britney Spears, metalickou barvu na obálce a zejména velkou fotografii Britney. Kniha čeká na 2 výherce!
Prémiový obsah
číst více