Začít hrát
 

Do ruky

Chlapi, jezte rukama!
Manufacturer: Došel karamel

Toto zboží již není možné objednat. Zboží bohužel nelze dodat, je úplně vyprodáno také u nakladatele. Nastavte si Hlídacího psa, abyste byli informování o případné změně.

Availability: Vyprodáno
399 Kč
Annotation

Na padesát prověřených, ručně vymazlených receptů, které si s chutí v rukách vyrobíte a zároveň je taky rukama sníte. Recepty jsou jednoduché, koncipované tak trochu fastfoodově, ale nečekejte mastného langoše, spíše italského pizzoše, stejně tak jako klasiku v podobě párku v rohlíku.

I na ulici se dá jíst fine dining – stačí k tomu špetka experimentu, nápaditosti, a hlavní je se toho, jak jinak, než nebát….

V 10 kapitolách se dozvíte, že i raw recepty mohou chutnat „normálně“ (ví o tom své Ben Cristovao) a že na špejli se dá jíst třeba i trdelník, ale ne tak, jak ho znáte z kdejakého jarmarku.

V předposlední kapitole procestujete cizí kraje a zjistíte, co to je polská zapiekanka. Doplněno o dipy a omajdy z rukou herce Honzy Hofmana, jimiž si své ruce taky hezky umažete, nebude chybět ani výroba domácí houstičky, ta se přece hodí vždycky!

A co je zásadní – každou kapitolu si vzal pod patronát pořádnej chlap, kterej má co do činění s kulinářským uměním. Nemusí být však kuchař, ba naopak, stačí, když má co říct, vařit ho baví a rád se stravuje rukama. A kdo se svýma rukama propojil s kuchařkou do ruky? Gastronomií protřelý Lukáš Hejlík si vzal pod patronát kapitolu cestovatelskou, herec národního divadla Igor Orozovič kapitolu zahraniční, neb je velkým experimentátorem a milovníkem chutí vzdálených.

Zdivočelý wild camper Marek Pavala vás naučí, jak si v rukou rozdělat oheň (jak jinak než rukama) a jak si upéct bramboru v popelu nebo třeba kukuřičné kuře – šéf logistiky předního českého operátora Jirka svou vášeň ve foodtrucky zase realizuje ve svém Cirkus Burgeru, který s ním kočuje po celé republice a nabízí ty nej burgery. Nebo třeba principál pekárny WineFoodMarketu – temperamentní Giacomo vám ukáže, co všechno za chleba se dá z jedno těsta upéct.

Products specifications
Podnázev Chlapi, jezte rukama!
Druh sortimentu Kniha
Autor Daniela Turecká
Značka Došel karamel
Rok vydání 2019
Pořadí vydání 1. vydání
Počet stran 196
Interní kód 0293822
Produktový manažer Jana Hulová (jana.hulova@knihcentrum.cz)
Ceny dopravy