Den matek: svátek všech maminek, babiček i prababiček

Druhá květnová neděle, která je věnována všem matkám na světě, se nezadržitelně blíží. Potěšte vaši maminku!
I když už jste dospělí, ona ve vás vidí pořád to malé dítě, které milovala ještě předtím, než přišlo na svět. Tušíte správně, řeč je o našich maminkách. Druhá květnová neděle, která je věnována všem matkám na světě, se nezadržitelně blíží. S ní přichází také čas, kdy můžeme našim maminkám poděkovat za vše, co pro nás udělaly.

Řekněte děkuji
V dětství je pro nás maminka nejdůležitější ženou na světě. Dala nám život, chrání nás, vychovává, pečuje a snaží se nás toho spoustu naučit. A i když dospějeme, něco z dětského pocitu, že je maminka sluncem našeho vesmíru, v nás stále přetrvá. V očích našich matek jsme pořád těmi dětmi, kterým zpívala před spaním ukolébavky, četla pohádky a pofoukala odřená kolínka.
Ať už je váš vtah s matkou krásný nebo složitý, vždy je za co děkovat. Minimálně za ten největší dar, který vám dala – váš život.

Buďte spolu
Na Den matek můžete vaši maminku potěšit malým dárkem. Může to být bonboniéra, květiny, pěkná knížka... ale nejkrásnějším dárkem pro vaši mámu bude čas, který strávíte spolu. Potěšte ji návštěvou, vezměte ji do kavárny, do restaurace nebo do divadla. Pokud bydlíte daleko, udělejte jí radost alespoň telefonátem.

Odpusťte si
Vztah maminky a dítěte je podle psychologů nejsilnějším poutem na světě. Přesto nemusí být vzájemné vztahy vždy jako z čítanky. Právě Den matek se ale může stát symbolickým milníkem, kdy zapomenete na staré křivdy a konflikty a obnovíte láskyplné pouto. Telefon a adresu vaší maminky určitě znáte, zapomeňte tedy pro jednou na svou hrdost a buďte to vy, kdo udělá první krok k usmíření.

DEN MATEK

Trocha historie
Vztah matky a dítěte byl výjimečný už od dob, kam sahá paměť lidstva. Byl ale vždy oslavován a ctěn tak jako dnes? Jak tento mezinárodní den, který se dnes slaví po celém světě, vlastně vznikl? Už ve starověkém Řecku vzdávali hold ženám – dárkyním života a slavili svátky na počest bohyně Kybelé – velké matky bohů. Den matek, jak ho známe dnes, vznikl na počátku 20. století na počest Anny Reevers Jarvisové, která svůj život zasvětila boji za práva všech matek. V našich končinách lidé oslavili první Den matek v roce 1923 na popud Alice Masarykové. S příchodem komunismu ho ale vytlačil Mezinárodní den žen. Slavit se tak začal znovu až po revoluci v roce 1989.

Pocta všem matkám a mateřství
Být matkou není jednoduché. Mateřství není jen o krásných chvílích, které matka může strávit se svým potomkem. Je také o sebeobětování, kdy maminky upřednostňují zájmy svého dítěte před svými, o probdělých nocích, strachu, jestli je vám dobrou mámou...
Vzpomeňte si tedy letos na Den matek na své maminky a udělejte jim radost. Určitě si to za všechnu péči, lásku a starost zaslouží.

Jak letos překvapíte a potěšíte svou maminku vy? Co třeba knihou. Naše tipy naleznete níže. 


Nenechejte si uniknout zajímavé články!
Informace o nových článcích, soutěžích, knihách a akcích Vám rádi pošleme e-mailem.
Související produkty
Picture of Maminka

Maminka

0.0 0
249 212
Vyprodáno

Než jsem tě poznala

5.0 4
269 242
Vyprodáno

Levandulové noci

5.0 2
149
Vyprodáno

Znamení jednorožce

5.0 1
279 229
Vyprodáno

Okamžiky štěstí

4.2 29
399 327
Vyprodáno
Like

Latest articles

Kdo jsou jednorožci, za čím se ženou a proč by měli vyčnívat? Ptám se, když prvně beru do ruky knihu s obálkou, která jde proti proudu.
Zkusme se všichni dnes na chvíli zastavit a vzpomenout na ty, kteří se stali oběťmi trýznivého a nelidského režimu 2. světové války. Právě na 27. ledna připadá Mezinárodní den památky obětí holocaustu.
Příběh sester rozdílných jako den a noc, život a smrt, to jsou Vesna a Morana. Tak rozdílné, ale přesto mezi sebou mají silné pouto.