Začít hrát
 
Akce

Ďábel na kříži

Pevná bez přebalu lesklá
EAN:9788072298723
Manufacturer: PETRKLÍČ

Toto zboží již není možné objednat. Zboží bohužel nelze dodat, je úplně vyprodáno také u nakladatele. Nastavte si Hlídacího psa, abyste byli informování o případné změně.

Availability: Vyprodáno
349 Kč
39 Kč
349 Kč
39 Kč
Annotation

Historický thriller Ďábel na kříži pojednává o věčném zápolení dobra a zla v barvách českého vrcholného středověku. Vyprávění je protknuté vírou i pověrami, morálními dilematy, drobnými radostmi a příhodami soudobých lidí. Nevyhýbá se ani mocenským bojům a intrikám vládnoucích stavů, které vyústí ve slavnou bitvu na Moravském poli.

Osu knihy tvoří tři základní dějové linie.

První nás uvede do života kupce Mikuly. Mazanému, bezstarostnému šibalovi se zhroutí svět ve chvíli, když z jeho syna Jakuba, nenápadného a chytrého mladíka, vyvstane skrytý velmistr sekty Luciferiánů, fanatický přisluhovač ďábla. Bezcitná bestie, schopná čehokoliv, ale přitom bytostně přesvědčená o svém spasitelském poslání, pošle milujícího otce ke dnu.

Druhou linii obsazují český král Přemysl Otakar II. a jeho rivalové: velmož Boreš z Rýzmburka a římský král Rudolf I. Habsburský. Vzájemná nevraživost mezi panovníkem a českým šlechticem dovede ukřivděného Boreše až ke zradě proti království. Spojí se s úhlavním nepřítelem Přemysla Rudolfem, a zle na to doplatí. Oba mocní králové v rozhodujícím boji o vládu nad střední Evropou nakonec zkříží meče.

Ve třetím dějství se proti sobě postaví majetku lačný vladyka Smil z Víckova a selhávající loupeživý rytíř Mikuláš z Kamence. Na ukrutenství, která si vzájemně způsobují, mnohdy doplácí prostý lid. I přesto jednou najdou cestu k usmíření.

Pohnuté příběhy hlavních hrdinů se v závěru románu dramaticky protnou. Jednání postav nepůsobí černobíle, žádnou z nich totiž necharakterizuje pouze dobro či zlo. Naopak jsou ovládány jedním i druhým, v momentech nelehkých, osudových voleb. Záměrem autora bylo na pozadí bouřlivého období českých dějin vytvořit atraktivní a poutavý román, doprovázený pro čtenáře překvapivými zvraty.

Products specifications
Druh sortimentu Kniha
Autor Libor Kleisner
Značka PETRKLÍČ
V prodeji od 15.08.2022
Rok vydání 2022
Pořadí vydání 1. vydání
Rozměry 14.7 x 21.5 x 2.0 cm
Hmotnost 0.35 kg
Vazba Pevná bez přebalu lesklá
Počet stran 200
ISBN 978-80-7229-872-3
EAN 9788072298723
Interní kód 0388377
Produktový manažer Tereza Wawreczková (tereza.wawreczkova@knihcentrum.cz)
Ceny dopravy