Poznejte svět z gauče! Právě teď -40 % na cestopisy!

Claudia Gray: STAR WARS Ztracené hvězdy

Znali se už od dětství a byli to nejlepší kamarádi. Každý ale pocházel z jiné společenské vrstvy. Měli ale společné sny. Milovali létání a oba se chtěli dostat na imperiální akademii. A to je nakonec rozdělilo. Thane a Ciena teď stojí každý na jiné straně. Na straně Impéria a Povstalecké aliance.
Znali se už od dětství a byli to nejlepší kamarádi. Každý ale pocházel z jiné společenské vrstvy. Měli ale společné sny. Milovali létání a oba se chtěli dostat na imperiální akademii. A to je nakonec rozdělilo. Thane a Ciena teď stojí každý na jiné straně. Na straně Impéria a Povstalecké aliance.

Ztracené hvězdy je kniha, která patří mezi sérii knih s podtitulem Cesta k epizodě VII. Tyto knihy vznikly záměrně před novou filmovou epizodou a svým fanouškům měly ukrátit dobu čekání. Při detailnějším čtením v nich totiž můžete najít drobné narážky na nový film. Ztracené hvězdy se odehrávají především v průběhu filmových Epizod 4 až 6 a zachycují osudové cesty dvou hlavních hrdinů Cieny a Thanea.

Ciena a Thane prošli nelehkým dětstvím, společně se dostali na vysněnou akademii a také se stali nejlepšími kadety v ročníku. Byli hvězdami mezi svými vrstevníky a všichni viděli jejich zářivou budoucnost na předních místech. Oba dva totiž sdíleli lásku k Impériu. Impériu, které bylo pro ně vším. Představovalo to, pro co bojovali, pro co žili. Spravedlnost, oddanost, věrnost. Impérium vládlo galaxii tvrdou rukou, ale jen za cenu míru. A právě tahle představa je rozdělila. Impérium totiž ve skutečnosti nebylo takové, jak ho viděli. Bylo zkažené až do morku kostí. A byl to Thane kdo procitl jako první a přidal se na stranu spravedlnosti. Ciena teď stojí před velkým rozhodnutím. Jestli dostojí svému životnímu slibu nebo se postaví po bok nejlepšími příteli.

Tato kniha je beze sporu jedna z nejlepších, která vyšla s tematikou Star Wars. Velký vliv na tom nejspíš má to, že autorka Claudia Gray má za sebou několik jiných knih a její styl psaní se tím více propracoval a zdokonalil. Tím nejdůležitějším je ale samotná tematika. V podstatě se jedná o epický příběh, kde hlavní roli hraje přesvědčení, oddanost a víra. A také i láska. Láska mezi Cienou a Thanem. Přátelství i hlubší vztah mezi dvěma jedinci sice dokáží zamávat, ale co když je tu něco, co i tohle porazí. Vlastní přesvědčení, oddanost vlastní historii a víra v lepší svět, víra ve svého vůdce a spasitele. Tohle všechno a mnohem více dokáží rozdělit i dva lidi, kteří se znali celý život. Claudia Gray do své knihy šikovně zakomponovala několik vážných témat, která se odehrávají jakoby na pozadí galaktické války, ale díky Cieně a Thanovi vidíme do jádra samotné věci. Vidíme do jejich rozbitých duší.

Ztracené hvězdy jsou po celou dobu velmi čtivá a poutavá kniha. Kromě zajímavého příběhu, který představuje dva úplně nové hrdiny v tomto světě, zde najdete i odkazy na starou filmovou trilogii a sem tam se mihnou i známé kultovní postavy jako Darth Vader nebo princezna Leia. Další výhodou této knihy je i to, že i když se tu mluví o událostech známých z filmů, neměl by mít problém číst tuto knihu i neznalec filmové série. Tím se kniha dostává více do podvědomí a není odkázána jen na určitou skupinu čtenářů. A to si tento příběh, příběh dvou nejlepších přátel na pozadí velké války, opravdu zaslouží.

Autor: Tereza Vršková
Nenechejte si uniknout zajímavé články!
Informace o nových článcích, soutěžích, knihách a akcích Vám rádi pošleme e-mailem.
Související produkty
Čeština
Picture of STAR WARS Ztracené hvězdy
Čeština

STAR WARS Ztracené hvězdy

0.0 0
429 352
Vyprodáno
Like

Latest articles

Vyrazte na festival, který přiváží TOP zpěváky a skupiny všech žánrů. Uskuteční se v Ostravě v Dolní oblasti Vitkovice.
Název hororového thrilleru zní podivně „dětsky“, ale nenechte se mýlit. Jedná se o vzrušující strašidelné čtení, jež umně protíná žánr true crime s hororem.
Toužíte najít klíče ke zdraví a zjistit, v čem se skrývá tajemství zdravého a vyživeného těla? Pak je pro vás kniha 77 tipů pro zdravá střeva tou pravou.