Začít hrát
 

Cestovní náhrady v 321 příkladech 2023

Série: Účetnictví
Brožovaná bez přebalu lesklá
EAN:9788075543745
Manufacturer: ANAG

Na skladě máme poslední kusy. Expedujeme nejpozději třetí pracovní den.

Availability: IHNED odesíláme - POSLEDNÍ KUSY
Show qty on stock
589 Kč
483 Kč
589 Kč
483 Kč
Annotation

Autor v této publikaci komentuje zásady a postupy při poskytování cestovních náhrad při pracovních cestách zaměstnanců v podnikatelské sféře i ve sféře veřejně prospěšných poplatníků.

Řešená témata

Autor uvádí řadu praktických příkladů týkajících se sjednání nebo zjištění pravidelného pracoviště, zjištění a prokazování výše jednotlivých druhů cestovních náhrad včetně vlivu bezplatně poskytnutého jídla na tuzemské a zahraniční stravné, použití kurzů k přepočtům cizích měn při zjištění výše nároku zaměstnance na cestovní náhrady, různých způsobů poskytování záloh na cestovní náhrady a postup při jejím neposkytnutí, vypořádání nároku zaměstnance a zaúčtování příslušných nákladů v účetnictví příslušné účetní jednotky. Podrobně také komentuje a představuje příklady poskytování cestovních náhrad při výkonu práce doma a z domova (home office), při přerušení pracovní cesty ze soukromých důvodů zaměstnance i v jiných složitějších případech, jako např. použití letadel v zahraničí apod.

Srozumitelné a přehledné členění pro snadnou orientaci

Komentář není v této příručce uveden po paragrafech, ale ve věcném členění – od vymezení osob, kterým cestovní náhrady podle zákoníku práce přísluší, příp. jim je lze poskytnout, až po vypořádání nároku se zaměstnancem a jeho zaúčtování. Publikace obsahuje také pomocná a vysvětlující grafická znázornění k textu i příkladům. Součástí publikace je rovněž komentář a příklady složitějších případů včetně použití kurzů k přepočtům měn a používání platebních karet k platbám v zahraničí. Uvedeny jsou i odkazy na příslušné judikáty a nejčastější chyby při poskytování cestovních náhrad.

S touto knihou si poradíte i tam, kde zákon mlčí

V publikaci je nejen řešení vycházející z platných právních předpisů, ale i doporučený postup v případech, kdy právní předpisy řešení příslušného zvláštního nebo složitějšího případu neuvádějí, přičemž je vždy uvedeno zdůvodnění příslušných postupů.

Products specifications
Druh sortimentu Kniha
Autor Karel Janoušek
Značka ANAG
V prodeji od 06.01.2023
Rok vydání 2023
Pořadí vydání 13. vydání
Rozměry 14.7 x 20.8 x 2.1 cm
Hmotnost 0.47 kg
Vazba Brožovaná bez přebalu lesklá
Počet stran 432
Edice Účetnictví
ISBN 978-80-7554-374-5
EAN 9788075543745
Interní kód 0401476
Produktový manažer Tereza Wawreczková (tereza.wawreczkova@knihcentrum.cz)
Ceny dopravy
Vývoj ceny