ČESKÝ BESTSELLER za rok 2018 má vítěze

Slavnostní udílení cen ČESKÝ BESTSELLER se během uplynulých let stalo tradiční a očekávanou událostí naší literární scény.

Letošní ročník byl však speciální. Nejen proto, že završil druhé desetiletí oceňování největších knižních hitů, ale také tím, že po několika ročnících na pražském parníku letos zakotvil a uvítal své hosty v ostravském Trojhalí Karolina. Deset autorů slavnostně převzalo křišťálovou plaketu v jednotlivých kategoriích a hlavní ocenění v podobě sošky Olbrama Zoubka si odnesl Patrik Hartl za titul Nejlepší víkend.  

Celým večerem zkušeně provázel oblíbený herec Vladimír Polák.

„Nominace zahrnovaly rovněž audioknihy prodané prostřednictvím portálu Audioteka.cz. Zde zvítězila audiokniha Opuštěná společnost podle knižní předlohy Erika Taberyho, načtená hlasy herců Jiřího Dvořáka a Ivana Trojana,“ dodává ředitel společnosti Audiotéka Jan Eisler.


ČESKÝ BESTSELLER za rok 2018

Vítězem hlavní kategorie Český bestseller (česká beletrie pro dospělé) se stal Patrik Hartl s knihou Nejlepší víkend

Čtvrtá kniha Patrika Hartla vypráví o tom, jak si Andrea, Jirka, Dáša, Bert, Markéta a Pavel dají na Silvestra zásadní novoroční předsevzetí. Žádný z nich ale nikomu neřekne, jaké je to jeho. Všichni touží změnit svůj život a doufají, že se jim to během nového roku podaří. Mohlo by, protože času na to budou mít dost. Kromě ranních a večerních hodin pracovních dnů mají k dispozici padesát dva víkendů, deset státních svátků a čtyři týdny dovolené. To je dohromady šest tisíc sedm set šedesát hodin volna, během kterých se dá změnit téměř cokoli…


Zleva na fotografii: náměstkyně primátora Andrea Hoffmannová, Patrik Hartl a generální ředitel internetového obchodu a sítě knihkupectví KNIHCENTRUM.cz Petr Michálek
Foto: Lukáš Ston


Hartl se vítězem hlavní kategorie stal v historii již potřetí. V předchozích ročnících obdrželi stejnou sošku ženy vystupující z knihy například
Miroslav Macek, Vlastimil Vondruška nebo Zdeněk Svěrák.  
OCENĚNÍ V DALŠÍCH KATEGORIÍCH

V kategorii Česká literatura pro děti a mládež zabodovala kniha o youtuberovi Tarym s názvem Příběh parkouristy. Jasným vítězem na poli Překladové literatury pro děti a mládež byla dvojice Marcus & Martinus s životopisem Náš příběh. Kategorii Kuchařek ovládli manželé Kosačíkovi, kteří inspirovali čtenáře v kuchařce Máme to rádi zdravě. Mezi Odbornou literaturou pro dospělé zvítězila kniha Ivo Tomana Kurvítka v hlavě a novinka Labyrint pohybu od autorů Pavla Koláře a Renaty Červenkové vyhrála kategorii Zdraví & životní styl. Křišťál za biografii získal titul nejlepší české biatlonistky Jiná Gabriela Koukalová. Mezi Překladovou literaturou pro dospělé se na první příčce umístil titul Počátek od amerického spisovatele Dana Browna, který za sebou nechal mistry severské krimi.

CENA ČTENÁŘŮ 


Do udílení cen se každý rok zapojují také největší kritici - samotní čtenáři. Z nominovaných titulů volí ten nejoblíbenější, který získává Cenu čtenářů. Letos mohli čtenáři hlasováním rozhodovat pro svůj oblíbený titul od 1. do 28. února 2019.

Vítězem čtenářské kategorie se stala kniha Waltera Isaacsona Leondardo da Vinci.

Více informací na www.ceskybestseller.cz
Nenechejte si uniknout zajímavé články!
Informace o nových článcích, soutěžích, knihách a akcích Vám rádi pošleme e-mailem.
Související produkty
Čeština

Nejlepší víkend

3.4 37
399 327
IHNED odesíláme
Čeština

Labyrint pohybu

3.8 5
298 244
Vyprodáno
Čeština

Marcus & Martinus

5.0 3
198 49
IHNED odesíláme
Čeština

Jiná Gabriela Koukalová

2.9 7
399 327
Vyprodáno
Čeština

Máme to rádi zdravě

4.6 18
349 297
Vyprodáno
Like

Latest articles

Není snadné vybrat z nepřeberného množství knih, které každý měsíc vycházejí, ty nejlepší. A ne každému se líbí to samé. My jsme se opět snažili vytipovat novinky, které by mohly zaujmout co nejvíce čtenářů.
Vyhrajte thriller, který je osvěžujícím způsobem jiný. Děj se odehrává během několika hodin a má několik paralelních dějových linií. Zajímavé exkurzy do tématu mimické rezonance jsou důmyslně zakomponovány do děje a nijak neubírají příběhu na napětí.
Prémiový obsah
číst více
Druhá kniha nebývale uchopeného cestopisu slovenské sinologičky Dominiky Sakmárové mě opět položila na lopatky, v tom nejlepším slova smyslu.