ŠIKMÝ KOSTEL 3 konečně skladem! Vyzvednutí objednávky v prodejnách zdarma nebo s dopravou od 49 Kč

Český bestseller za rok 2016 má své vítěze

Na palubě lodi Európé byly 10. května během slavnostního galavečera vyhlášeny nejprodávanější knihy za uplynulý rok v rámci internetového obchodu a sítě knihkupectví KNIHCENTRUM.cz.
Na palubě lodi Európé byly 10. května během slavnostního galavečera vyhlášeny nejprodávanější knihy za uplynulý rok v rámci internetového obchodu a sítě knihkupectví KNIHCENTRUM.cz. Ceny byly uděleny v jedenácti kategoriích, přičemž hlavní ocenění ČESKÝ BESTSELLER 2016, v podobě sošky z dílny akademického sochaře Olbrama Zoubka, získal Patrik Hartl za svou knihu Okamžiky štěstí (nakl. Bourdon, a.s.).„Letos to byl opravdu těsný souboj. Během roku 2016 se na knižním trhu objevila celá řada skvělých titulů. Vítěz hlavní kategorie Česká beletrie pro dospělé ČESKÝ BESTSELLER 2016 Patrik Hartl soupeřil s tak oblíbenými knihami jako Husitská epopej IV. od Vlastimila Vondrušky nebo s Aristokratkou na koni od Evžena Bočka,“ komentuje Šárka Besedová, jednatelka společnosti Knihcentrum.cz.

Vítězové jednotlivých kategorií

Česká literatura pro děti a mládež
Ladislav Špaček: Dědečku, už chodím do školy

Překladová literatura pro děti a mládež
Joanne K. Rowlingová: Harry Potter a prokleté dítě 

Kuchařky
Tomáš Kosačík a Lucie Strachotová: Břicháč Tom a Lucie

Odborná a populárně naučná literatura pro dospělé
Zdeněk Svěrák: Půlstoletí s Cimrmanem 

Zdraví a životní styl
Karel Nešpor: Kudy do pohody

Biografie
Zbigniew Czendlik a Markéta Zahradníková: Postel, hospoda, kostel  

Překladová beletrie pro dospělé
E. L. James: Grey

Cestopisy a reportáže
Adam Chroust: Miloslav Stingl Biografie cestovatelské legendy 

Audioknihy

Boris Johnson:Faktor Churchill 

Cenu čtenářů, kde hlasovalo více než 1600 lidí, získala Halina Pawlowská s cestopisem Cesta za láskou, který vypráví o tom, jak procestovala republiku, skorou celou Evropu a kus Ameriky,“ dodává Tereza Frydrychová, koordinátorka projektu.

Slavnostní vyhlášení pořádá společnost KNIHCENTRUM s.r.o. provozující síť knihkupectví a internetový obchod KNIHCENTRUM.cz. Hlavním cílem každoročního vyhlašování cen Český bestseller je poukázat na nejprodávanější česká i překladová literární díla na našem trhu a upozornit na samotné autory a nakladatele, kteří si zaslouží stejnou podporu jako jejich knihy. Generálním partnerem akce je tiskárna EUROPRINT.

Více na: www.ceskybestseller.cz
Nenechejte si uniknout zajímavé články!
Informace o nových článcích, soutěžích, knihách a akcích Vám rádi pošleme e-mailem.
Související produkty
Čeština
Picture of Okamžiky štěstí
Čeština

Okamžiky štěstí

4.2 29
399 327
Vyprodáno
Čeština

Stingl Miloslav Biografie cestovatelské legendy

4.0 4
1598 1310
IHNED odesíláme
Čeština

Grey

4.6 5
376
Vyprodáno
Čeština

Břicháč Tom a Lucie

4.8 74
349 297
IHNED odesíláme
Čeština

Harry Potter a prokleté dítě (Speciální vydání pracovního scénáře)

3.4 14
499 399
Vyprodáno
Like

Latest articles

Možná že si někteří čtenáři, nadšení z prvních dvou dílů, začali říkat, co se to děje, že na ten třetí stále čekají. Nyní jsme se tedy dočkali, a jakmile se do té knihy začteme, zakrátko zjistíme, že Karin Lednická neprohloupila, když si dala se závěrečným dílem svého Šikmého kostela tak říkajíc načas. Je totiž evidentní, že si byla velmi dobře vědoma pravdivosti latinského hesla Finis coronat opus a chtěla před čtenářskou veřejnost předstoupit s dokonale vycizelovaným textem, který by důstojně zakončil její mnohaleté spisovatelské úsilí. Hned úvodem lze s potěšením konstatovat, že se jí to zdařilo na výbornou, a 18. duben 2024, kdy se kniha objeví na pultech našich knihkupectví, bude literárním svátkem!
Nenechte se zmást názvem, tohle je rozhodně kniha pro všechny děti – kluky i holky, sportovní nadšence i nenadšence. Najdete v ní dobrodružství, kamarádství, humor, ale i pořádné napětí či ponaučení. Za mě vše, co by měla skvělá kniha pro děti obsahovat.
Je tady soutěž o kuchařku, kterou připravila Tereza Langmajerová – blogerka, fotografka a foodstylistka. Kniha čeká na 2 výherce!
Prémiový obsah
číst více