NOVINKA ROBERTA BRYNDZY – Anděl smrti. Předprodej zahájen!

ČESKÝ BESTSELLER 2022 ocenil nejúspěšnější knihy loňského roku

Rok 2022 byl doslova nabitý knižními novinkami a ČESKÝ BESTSELLER během svého 24. ročníku ocenil ty nejúspěšnější z nich! Slavnostní vyhlášení proběhlo v pátek 3. března v prostorách Klastru umění a designu Fakulty umění Ostravské univerzity na Černé louce, a to ve spolupráci s Knižním festivalem Ostrava 2023.

V každé z devíti kategorii se o prvenství na stupni vítězů „popraly“ tři tituly. Desátá kategorie patřila čtenářům, kteří se mohli během února sami zapojit do hlasování.

Nominace zahrnovala nejprodávanější knihy vydané v roce 2022 v rámci sítě knihkupectví a e-shopu KNIHCENTRUM.cz a audioknihy prodávané prostřednictvím služby Audioteka.

V kategorii Česká beletrie pro děti a mládež byla oceněna kniha Nové cestovatelské pohádky autorek Jitky Severinové a Stanislavy Korcové, kterou ilustrátorsky zpracoval Adolf Dudek. V oblasti Překladové beletrie pro děti a mládež se stal nejúspěšnějším titulem Deník malého poseroutky Wíbuch Plýny, jehož oblíbená série pochází z pera Jeffa Kinneyho. V kulinářské kategorii Kuchařek zvítězilo Grilování známého českého kuchaře Romana Vaňka a jeho ženy Jany Vaňkové. Skleněná plaketa byla předána také české spisovatelce Karin Lednické za její literární počin Životice, který bodoval v Odborné a populárně naučné literatuře pro dospělé. V kategorii Překladová beletrie pro dospělé si na své konto připsal výhru napínavý thriller Osudné svědectví britského autora žijícího na Slovensku Roberta Bryndzy. Nejprodávanější biografií, v níž některé čtenáře až šokoval svou upřímností, se stala kniha Přátelé, lásky a ten ohromný průšvih herce Matthewa Perryho, jehož mnozí z nás znají především jako Chandlera z kultovního seriálu Přátelé.
 

ČESKÝ BESTSELLER však nejsou jen knihy psané, ale i mluvené. Ty byly rozděleny do dvou kategorií: Nejprodávanější audiokniha a Nejposlouchanější audiokniha v Audioteka Klubu – ta, kterou si členové klubu Audioteka pustili nejčastěji.  V první zmíněné zvítězila Neklidná krev Roberta Galbraitha (pseudonym J. K. Rowlingové), načtená Pavlem Rímským, a Nejposlouchanější audioknihou se stal thriller Stín ve dveřích, jehož autorem je Tim Weaver. Pro poslech mu propůjčil svůj hlas Igor Bareš.

CENA ČTENÁŘŮ
 

A protože bez knih by nebyli čtenáři a bez čtenářů by nebyly knihy, probíhalo na webových stránkách www.ceskybestseller.cz po celý měsíc únor hlasování v kategorii Cena čtenářů. Největší počet hlasů v něm připadl společenskému románu Tsunami spisovatelky Karin Krajčo Babinské.
Hlavní kategorie ČESKÝ BESTSELLER za rok 2022 (Česká beletrie pro dospělé)
 

Vítězem hlavní kategorie ČESKÝ BESTSELLER, která zahrnuje českou beletrii pro dospělé, se stal román inspirovaný skutečnými událostmi Bílá Voda. Jeho autorka Kateřina Tučková během slavnostního večera převzala sošku z ateliéru akademického sochaře Olbrama Zoubka.Foto: Jiří Vaněk

Nenechejte si uniknout zajímavé články!
Informace o nových článcích, soutěžích, knihách a akcích Vám rádi pošleme e-mailem.
Související produkty
Čeština

Nové cestovatelské pohádky

5.0 24
249 204
IHNED odesíláme
Čeština

Grilování

4.9 26
359 299
IHNED odesíláme
Like
Leave your comment

Latest articles

Za hranicemi je hezky. Ale na našich hranicích taky. A moc.
Zastavte se letos na již 7. ročník největšího severomoravského vinařského festivalu Ostrava žije vínem, který se uskuteční 11. 5. 2024.
Rok 1828. Čínského sirotka Robina Swifta odveze tajemný profesor do Londýna. Tam studuje jazyky a připravuje se na den, kdy začne studovat na Oxfordu. Jenomže studia překladatelství jsou úplně jiná, než čekal. Jde tady o magii, ale i o politiku. Jak se Robin zachová, když Británie vyhlásí válku Číně?