Poznejte svět z gauče! Právě teď -40 % na cestopisy!

Čarovný výlet do světa snů

Kouzelně pohádkový příběh Nikolas a tajemství Snozemě herečky a spisovatelky Marty Dancingerové vypráví o samotářském chlapci, který touží po velkém dobrodružství.

Vše začíná v předvečer Nikolasových desátých narozenin. Desátých! Konečně bude mít dvouciferné číslo. Deset zní přece mnohem lépe než devět! Chlapec leží ve své posteli, zatímco se fantazie v jeho hlavě roztáčí na plné obrátky. Letí vesmírnou raketou a přistává na jiné planetě… když mu pomalu klesnou víčka a on usíná.

Kdo z nás by občas nechtěl alespoň na chvíli navštívit svůj snový svět? Nikolasovi se to povede. Jeho „sen“ je barevný a voní po cukrové vatě. Co má ale v čarovné Snozemi dělat? Jaké úkoly bude muset splnit? A komu patří tajemný hlásek, který na něj neustále volá? Jaké je jeho překvapení, když zjistí, že zde není sám. Po chlapcově boku se objeví nový parťák, ztřeštěný skřítek Molo, který Nikovi se zapeklitými hádankami pomůže. Jak si společně poradí se záhadným červeným kufrem nebo s obřími létajícími vidličkami? A co o tom všem ví Nikolasova podivínská spolužačka Lenka?

Nikolas je úplně obyčejný, nenápadný kluk, který tak trochu zápasí s problémy, jež jsou blízké nejednomu chlapci či dívce jeho věku. Se spolužákem, který se povyšuje nad ostatní, s rodiči, kteří mu tak úplně nerozumí… Ona zvláštní noc, kdy se poprvé ocitne ve Snozemi ale všechno změní. Díky tomu, že je Nikolas ve svých snech za hrdinu, cítí se jistější i v reálném životě. A proto získá odvahu postavit se třeba tyranům, kteří šikanují celou třídu, poprvé promluvit s holkou nebo se vzepřít svým rodičům.

Vydejte se s Nikem a skřítkem Molem vstříc nevšednímu dobrodružství a prozkoumejte tajemná zákoutí, která kouzelný svět, v němž je všechno tak trochu naopak, ukrývá.

Dětská kniha Nikolas a tajemství Snozemě je protkaná originálními a líbivými ilustracemi Sáry Arnstein, díky nimž má čtenář pocit, jako by se opravdu ocitl na snovém oblaku plujícím po nebi nekonečné fantazie. Volné stránky navíc dávají dětem prostor, aby se mohly aktivně zapojit. Čekají na ně zajímavé úkoly a otázky typu: Kdyby sis mohl/a vybrat jednu nadpřirozenou schopnost, co by to bylo a proč? Nebo: Nakresli/napiš, z čeho máš největší strach.  

Svět snů je jedinečný a dětská fantazie bezbřehá. Marta Dancingerová nám dává díky Nikolasovi do jedné takové fantazie nahlédnout. Udělejme si pohodlí, zavřeme oči a… nechme se unášet do Snozemě.

Markéta Bolfová

Nenechejte si uniknout zajímavé články!
Informace o nových článcích, soutěžích, knihách a akcích Vám rádi pošleme e-mailem.
Související produkty
Čeština

Nikolas a tajemství Snozemě

5.0 27
299 245
IHNED odesíláme
Like
Leave your comment
Comments
12/3/2022 12:51 PM
Knihu jsem vyhrála,moc a moc děkuji a bude krásným dárkem pro moji Verunku

Latest articles

S lesní terapií, moderní metodou v oblasti zdravého životního stylu, vás seznámí Aleš Miklík, jeden z prvních certifikovaných průvodců ve svém oboru. Vyhrajte jeho knihu Lesní terapie, čeká na 3 soutěžící.
Prémiový obsah
číst více
Ida je úspěšná architektka. V životě tak nějak tápe, ale má pocit, že je ve věku, kdy by měla přemýšlet o reprodukci. Protože nemá milence a už vůbec ne vztah, rozhodne se nechat si zmrazit vajíčka. O své tajemství se chce rozdělit se sestrou, která se léta snaží marně otěhotnět. Možná to není dobrý nápad, ale nad tím se Ida nezamyslela.
Den dětí se blíží. Ve spolupráci se značkou TREFL jsme si pro vás a vaše ratolesti připravili dárek – puzzle ZDARMA pro kluky i holky!