Letní horečka slev: ušetřete až 80 %

Čarodějnický příběh, který vás očaruje

Kladivo na čarodějnice, hon na čarodějnice, věznění a mučení nevinných žen. Čarodějnické procesy byly hrozbou celá staletí. Dcery čarodějného vrchu vám budou vyprávět příběh o pomstychtivosti, pověrčivosti a omezenosti a možná vás i očarují.
Dcery čarodějného vrchu - KNIHCENTRUM.CZ„Hle, jak tu všechny tři stojíme u brány Baldwinova sídla. Po boku mám dceru, šilhavou Lizu a vedle ní svou vnučku Alizon, patnáct jar nedávno měla, je jak polední sluníčko, hezoučká tak, že i mému zastřenému zraku svět hned rozjasní. A já jsem bába Demdike, tak mi lidé už léta říkají, to podle hrázky na potoce, opodál našeho obydlí, kde ovčáci zvířatům vlnu perou, než se pustí do stříhání. Kdysi jsem s praním pomáhala, to když jsem byla mladší a silnější. Ani těch největších zlých beranů jsem se nebála. Vždycky jsem uměla němou tvář zklidnit tichým laskavým slovem. Dnes už jsem stará, zchromlá a poloslepá, ale paměť, tu mám dlouhou jako den uprostřed léta a vnitřní oko jasné a ostré.“

Příběh Dcer čarodějného vrchu vyprávějí bába Demdike a její vnučka Alizon. Dva hlasy z dalekého 16. století vám poví, jak vypadal jejich svět a jak vnímaly samy sebe i svůj dar pomáhat lidem. Jak to vlastně začalo?

Bess Southernsová byla chudá vdova, která mívala vize a postupně získala dobrou pověst jako schopná bylinkářka a zažehnávačka nemocí. Pomáhá lidem uzdravit se a předpovídá jim budoucnost. Život není lehký, Bess stárne a říkají ji bába Demdyke. Snaží se zasvětit vnučku Alizon Device do svého řemesla. A stejně jako se někdy z toho nejlepšího přítele stane nejhorší nepřítel, tak se i léčitelství může zvrhnout v černou magii.


Dcery čarodějného  vrchu - KNIHCENTRUM.CZStačí jedna hádka a pár ošklivých slov, která Alizon ve vzteku řekla jednomu podomnímu obchodníkovi a už se dlouhými kroky blíží problémy. Kramáře bezprostředně po hádce postihne mrtvice a všichni si začnou šeptat, že ho Alizon uřkla. Pomluvy se šíří jako lavina a je jich čím dál víc. Místní magistrát vycítí svou šanci přiživit se a konečně získat reputaci jako lovec čarodějnic. Pro trochu slávy by udělal snad cokoliv, takže se snaží poštvat proti Alizon všechny sousedy i členy rodiny. Šestnácté století je doba plná mýtů a pověr, kdy v každém černém psu či kočce kdekdo vidí ďábla, a tak se mu brzy povede rozpoutat doslova peklo. Nedůvěra, strach a paranoia nabírají neskutečné otáčky a aby se tupý dav uklidnil, je třeba najít oběť…

Dcery čarodějného vrchu jsou strhujícím pohledem na strašlivé období změn v dějinách Anglie, které vyústilo v pomstychtivé crescendo krále Jakuba I. a jeho snahy o likvidaci všeho nadpřirozeného a nepřirozeného, včetně katolického náboženství. Kniha se čte jedním dechem a přesto, že má 400 stran, čte se lehce a události mají rychlý spád.

Na fotkách kromě knihy vidíte i náš knihomolský vak a plecháček. Jestli se vám líbí, mrkněte na všechny dárky pro knihomoly, které nabízíme, a vyberte si ten váš. 
 

-ice-Nenechejte si uniknout zajímavé články!
Informace o nových článcích, soutěžích, knihách a akcích Vám rádi pošleme e-mailem.
Související produkty
Čeština
Picture of Dcery čarodějného vrchu
Čeština

Dcery čarodějného vrchu

5.0 1
358 294
Vyprodáno

Knihomolský hrnek - černobílý

5.0 1
99
Vyprodáno
Čeština

Knihomolský vak na záda

5.0 1
99
IHNED odesíláme

Knihomolské dámské tričko - M

5.0 2
149
Vyprodáno

Knihomolské dětské body (100% česaná organická bavlna)

0.0 0
269
POSLEDNÍ KUSY

Knihomolské pánské tričko - L

0.0 0
149
POSLEDNÍ KUSY
Like

Latest articles

Jsou tady červnové knižní novinky. Nejvyšší čas doplnit zásoby čtení na léto.
Na Uhlířské louce má stát supermoderní obchodní centrum. Politici i zaměstnanci stavebního odboru si od něj slibují příliv peněz. Jenomže celé nákupní centrum je jedna velká lež. Má řadu odpůrců, a to i v řadách politiků a úředníků. Někomu obchodní centrum vadí tak moc, že kvůli němu neváhá vraždit. A tak se setkání několika zaměstnanců města promění v krvavý masakr.
Žena ve mně je odvážný a neuvěřitelně dojemný příběh o svobodě, slávě, mateřství, přežití, víře a naději. Vyhrajte knihu z limitované edice, která má oproti klasickému vydání například barevnou ořízku, růžovou lacetku, UV parciální lak, která zvýrazní Britney Spears, metalickou barvu na obálce a zejména velkou fotografii Britney. Kniha čeká na 2 výherce!
Prémiový obsah
číst více