KNIHOMOLSKÉ TRIČKO ZDARMA už jen dnes!

Bilingvismus a interkulturní komunikace

Brožovaná bez přebalu lesklá
EAN:9788073576783
Manufacturer: Wolters Kluwer

Toto zboží již není možné objednat. Zboží bohužel nelze dodat, je úplně vyprodáno také u nakladatele. Nastavte si Hlídacího psa, abyste byli informování o případné změně.

Availability: Vyprodáno
315 Kč
268 Kč
315 Kč
268 Kč
Annotation

Publikace Bilingvismus a interkulturní komunikace je určená především pro rodiče a učitele či vychovatele bilingvních dětí.

Úvodem zmiňuje význam řeči obecně včetně charakteristických znaků „řeči zaměřené na dítě" a popisuje detailně řečový vývoj bilingvních dětí. Obsáhle pojednává o bilingvismu jako takovém, jeho různých modifikacích a zdůrazňuje jeho vztah ke kognitivním schopnostem dítěte.

Autoři se v publikaci snaží postihnout i širší témata týkající se bilingvního jedince a část textu pojednává o interkulturní komunikaci, komunikaci s cizincem, o neverbální komunikaci a schopnosti ji náležitě dekódovat. Součástí tohoto pojednání je interkulturní senzitivita obecně a výchova k ní.

Publikace věnuje pozornost také formování sebepojetí a identifikaci obecně, zdůrazňuje však její formování především ve vztahu k bilingvní výchově. V této souvislosti je také zmíněna kulturní identita, hodnoty, normy a tradice, rodinné rituály a interkulturní partnerství. Je pojednáno o významu kulturního kontextu, ve kterém dítě žije a o emoční inteligenci. Publikace představuje různé typy bilingvních rodin a jejich výchovné strategie a seznamuje čtenáře s výzkumem realizovaným s česko-německými bilingvními rodinami. V závěru knihy autoři předkládají několik doporučení pro úspěšnou bilingvní výchovu.

Products specifications
Druh sortimentu Kniha
Autor Monika Morgensternová, Lucie Schöll, Lenka Šulová
Značka Wolters Kluwer
V prodeji od 19.01.2012
Rok vydání 2012
Pořadí vydání 1. vydání
Rozměry 16.0 x 23.5 x 0.8 cm
Hmotnost 0.20 kg
Vazba Brožovaná bez přebalu lesklá
Počet stran 128
ISBN 978-80-7357-678-3
EAN 9788073576783
Interní kód 0124892
Produktový manažer Tereza Wawreczková (tereza.wawreczkova@knihcentrum.cz)
Ceny dopravy