Až povstane nová Černá čarodějka, její moc překoná všechno!

Přečtěte si první díl fantasy série, která vás vtáhne do úplně jiného magického světa, ve kterém ale (stejně jako v našem) vládne omezenost politiků.
Kdysi dávno žila Černá čarodějka a ta zachránila celou zemi. Odrazila nepřátele a zasloužila se o nastolení nového systému. Země byla v bezpečí, magičtí tvorové poraženi. Eloreen je vnučka Černé čarodějky a vypadá úplně jako ona. Všichni očekávají, že po babičce zdědila i její magickou sílu, ale Elloren tu moc nemůže najít. Vyrostla na venkově s bratry a otcem a nezná ani zvyklosti, ani nemá představu, co všechno se od ní očekává. Ale brzy přijde čas, kdy si pro ni přijede její teta, která už ji přiměje, aby se k svému osudu postavila tak, jak je třeba. Tedy tak, jak si politika přeje. A vlastně vůbec nevadí, že Elloren nemá žádnou moc, protože je jasné, že její děti tu moc mít budou. A to znamená, že je ji nutné provdat za někoho politicky výhodného, kdo se tetě právě hodí do krámu a kdo se postará, aby vnučka Černé čarodějky pochopila, jaké jsou její povinnosti a kde je její místo.

Když nebude poslouchat, přinutí ji. Když se vzepře, potrestají ji. Cítí se jako loutka v cizích rukou, ale pro začátek se rozhodne, že bude dělat, co chtějí. Obzvlášť, když ten, kdo se o ni uchází, je nečekaně chápavý i přitažlivý. Možná se ji poštěstí stát se apatykářkou a spolu s bratry studovat na slavné Vespaciánské univerzitě. A možná brzy pochopí, že svůj osud si musí určit sama a rozhodnout se, co vlastně chce. A koho chce. Teta ji sice může vydírat, ale Elloren má i tak možnost si vybrat. A ať se to všem kolem líbí, nebo ne, ona si vždycky vybere svobodu. Univerzita je pro ni úplně jiný svět, ve kterém žijí jak čarodějové, tak i Kelti, okřídlení ikaralové a další kouzelní tvorové. Musí se je naučit chápat a musí se s nimi naučit žít. A možná časem pochopí, že je i není další Černá čarodějka.

Černá čarodějka je příběh, který jsem dlouho potřebovala a svět, jaký umí vytvořit jen geniální autor. Propletení osudů všech hrdinů je dokonalé, v ději nejsou žádná slepá místa a všechno dohromady vytváří příběh, jaký si každý čtenář fantasy prostě musí přečíst. Bavilo mě to a překvapovalo. A byla jsem moc ráda, že existují i další díly, které si hned můžu taky přečíst, ale bohužel jsou zatím jen dva. Snad se brzy dočkáme dalších dílů, protože v originále už jich vyšlo mnohem víc.

-ice-
Nenechejte si uniknout zajímavé články!
Informace o nových článcích, soutěžích, knihách a akcích Vám rádi pošleme e-mailem.
Související produkty

Kouzla rodu Thornů

4.0 3
399 327
Vyprodáno

Z krve a popela (1. díl)

4.3 7
449 368
IHNED odesíláme
Like

Latest articles

Každý týden tady pro vás máme Dobré čtení na obzoru. V krátkém videu se o knize něco dozvíte a třeba vám pomůže při rozhodování, zdali si knihu koupit.
Velevážení, přijměte pozvání do společnosti, které se nabízí jen málokdy – a sice do aristokratických kruhů. Jsou „tihle“ lidé zpovykaní, anebo žijí životem jako běžná sorta občanů?
Patříte mezi milovníky lechtivé literatury? Navíc takové, která není úplně tradiční? Pak pro vás máme tip na erotickou fantasy sérii Vábení krve od autorky Sharon Page. Svou domácí knihovnu tak rázem povýšíte na zcela jiný level smyslnosti.