Začít hrát
 
 

Právě je správný čas pořídit si čtení od Larse Keplera! Od 199 Kč. 

Atlas studené války

Polotuhá flexo
EAN:9788075086266
1947–1990: různé podoby globálního konfliktu
Manufacturer: Lingea

Zboží máme skladem. Expedujeme nejpozději druhý pracovní den.

Availability: IHNED odesíláme
Show qty on stock
389 Kč
319 Kč
389 Kč
319 Kč
Annotation

Zcela nová publikace s pomocí map a doprovodných textů podává nový pohled na období studené války. Občasná snaha využít tento pojem i při popisu komplikací v moderních mezinárodních vztazích svědčí o tom, jak rozhodující roli hraje i v našem současném světě. Očistná etapa historiografie mohla být zahájena po otevření archivů v bývalém komunistickém bloku. Atlas ocení všichni zájemci o historii, politiku a pro školy bude moderním studijním materiálem k dějinám 2. poloviny 20. století.

Tento atlas přináší zcela nový pohled na období studené války a různé podoby tohoto globálního konfliktu.

Dozvíte se například:

• Soupeření mezi USA a SSSR jako střet liberální demokracie a komunismu?

• Hlavní fáze konfliktu: ustavení mocenských bloků, regionální konflikty a krize, tání a uvolnění.

• Jak vypadaly ideologie, politika, vojenská strategie, hospodářství, kultura i každodenní život za časů studené války?

• Co přispělo ke zhroucení východního bloku a konci studené války?

I když se zdálo, že období studené války bude trvat věčně, její ukončení proběhlo až neuvěřitelně rychle. V bývalém komunistickém bloku, včetně samotného Ruska, se přes trvající přísná omezení v některých zemích začaly otevírat archivy. Očistná etapa historiografie mohla být zahájena. Kdo byl za rozpoutání studené války zodpovědný? Jak lze vysvětlit vítězství Západu? Znamená konec studené války také zánik komunismu? A jaké jsou důsledky v celosvětovém měřítku?

I když se může zdát hodně troufalé tvrdit, že „we now know“ (teď už víme), jak napsal ve své knize v roce 1997 americký historik J. L. Gaddis, snaží se naše publikace s pomocí map a doprovodných textů vysvětlit nový pohled na období studené války. Občasná snaha využít tento pojem i při popisu komplikací v moderních mezinárodních vztazích svědčí o tom, jak rozhodující roli hraje i v našem současném světě. Přenesení faktických údajů do map navíc přispívá k lepšímu porozumění, neboť studená válka se odehrávala v různých oblastech a její geografický záběr je velmi široký.

První dvě části atlasu jsou zaměřeny na postupné přerůstání konfliktu mezi Východem a Západem v globální studenou válku. Ve třetí části se věnujeme nejen konfliktům a krizím, ale rovněž příkladům odboje a odporu, k němuž docházelo uvnitř obou znesvářených táborů. Čtvrtá část se soustředí na kulturní rozměr konfliktu. V páté kapitole přinášíme nástin průběhu konce studené války.

Atlas ocení všichni zájemci o tuto problematiku, o historii, politiku. Pro školy bude moderním studijním materiálem k dějinám 2. poloviny 20. století.

Products specifications
Podnázev 1947–1990: různé podoby globálního konfliktu
Druh sortimentu Kniha
Autor Sabine Dullinová, Stanislas Jeannesson
Značka Lingea
V prodeji od 19.11.2020
Rok vydání 2020
Pořadí vydání 1. vydání
Rozměry 17.7 x 24.7 x 1.2 cm
Hmotnost 0.33 kg
Vazba Polotuhá flexo
Počet stran 96
Edice Historické atlasy
ISBN 978-80-7508-626-6
EAN 9788075086266
Interní kód 0344805
Produktový manažer Věra Klíšová (vera.klisova@knihcentrum.cz)
Ceny dopravy
Vývoj ceny