Začít hrát
 
 

ŽHAVÁ EROTIKA O 40 % LEVNĚJI. Jen v červenci.

Kypr

Brožovaná bez přebalu lesklá
EAN:9788075089793
Manufacturer: Lingea

Zboží máme skladem. Expedujeme nejpozději druhý pracovní den.

Availability: IHNED odesíláme
Show qty on stock
229 Kč
188 Kč
229 Kč
188 Kč
Label

Aktuální průvodce po Kypru nabízí to nejzajímavější z části jižní (řecké) i severní (turecké).

Současnou podobu ostrova ovlivnily různé civilizace (Peršané, Římané, Turci či Britové), jen charakter houževnatých, zarputilých, ovšem přátelských Kypřanů zůstal nezměněn. Právě neústupná povaha zdejších obyvatel je, zdá se, důvodem, proč je ostrov dodnes rozštěpen. I když se můžete vydat i do severních tureckých oblastí ostrova, většina turistů dává přednost řeckému jihu. Ti, kteří přesto překročí zelenou linii oddělující obě části ostrova, spatří na severu ty nejkrásnější lusignanské a benátské památky, nádherné pláže a občas také liduprázdnou krajinu.

Ostrov Kypr získal velký význam již ve starověku díky bohatým zásobám mědi – jeho název je odvozen od latinského pojmenování tohoto kovu cuprum. V současnosti je největším kyperským přírodním bohatstvím sluneční svit – slunce zde svítí více než 300 dnů v roce.

V průvodci je Kypr rozdělen na šest částí: hlavní město Nikósie a okolí, Larnaka a východ, Limassol a jižní pobřeží, pohoří Troodos, Pafos a západ ostrova, Severní Kypr. Zmiňujeme se o nejdůležitějších zajímavostech, podle nichž si můžete sestavit plán cesty, ale i venkovské oblasti jsou plné skrytých pokladů. To vše čeká jen na své objevení.

A co vás na Kypru tedy čeká? Pro mnoho turistů jsou památky hlavním důvodem návštěvy ostrova. Najdou zde řecké a římské ruiny měst Kourion a Salamis, nádherné římské mozaiky v Pafosu, křižácké hrady v Kolossi a na vrcholcích pohoří Pentadakylos či byzantské kláštery a kostely v horách Troodos. Kypr je také zemí mnoha přírodních krás. Pláže nejnavštěvovanějších letovisek jsou sice přeplněné turisty, ale velká část pobřeží – zejména poloostrovů Akamas a Karpasia – nabízí pohled na rozeklané útesy a romantické zátoky. Ve vnitrozemí najdete pohoří Troodos se silničkami klikatícími se mezi lesy. Jako zapomenuté drahokamy jsou zde rozesety malé byzantské kostelíky.

V publikaci naleznete také řadu praktických rad, které se týkají stravování, nakupování, dopravy, ubytování atp. Text je doplněn barevnými fotografiemi, mapkami, seznamem ubytovacích zařízení a restaurací. V průvodci najdete také stručný slovníček, který vám usnadní výběr z jídelního lístku. Na klopách obálky je mapa Kypru a měst Nikósie (Lefkósie), Limassol a Pafos.

Publikace nabízí mnoho tipů k návštěvě zajímavých míst:

  • Nikósie a okolí
  • Larnaka a východ ostrova
  • Limassol a jižní pobřeží
  • Pohoří Troodos
  • Pafos a západ ostrova
  • Severní Kypr
Products specifications
Druh sortimentu Mapa knižní
Značka Lingea
V prodeji od 10.06.2024
Rok vydání 2024
Pořadí vydání 1. vydání
Rozměry 10.7 x 14.9 x 1.1 cm
Hmotnost 0.18 kg
Vazba Brožovaná bez přebalu lesklá
Počet stran 144
Edice Průvodce do kapsy
ISBN 978-80-7508-979-3
EAN 9788075089793
Interní kód 0450912
Produktový manažer Věra Klíšová (vera.klisova@knihcentrum.cz)
Shipping returns
Vývoj ceny