Začít hrát
 

Základy občanského práva hmotného

Brožovaná bez přebalu lesklá
EAN:9788075026767
Věcná práva. Dědické právo
Manufacturer: Leges

Zboží máme skladem. Expedujeme nejpozději druhý pracovní den.

Availability: IHNED odesíláme
Show qty on stock
580 Kč
476 Kč
580 Kč
476 Kč
Annotation

Další svazek učebnice občanského práva hmotného vykládá věcná práva a dědické právo. Teoreticky zaměřený výklad se nevyhýbá ani praktickým otázkám a zohledňuje nejnovější vývoj nauky, judikatury i recentní změny právní úpravy.
První část publikace se věnuje věcným právům. Po úvodu do pojetí a systému věcných práv vykládá jednotlivá věcná práva, a to vlastnické právo jako věcné právo k věci vlastní (na což navazují kapitoly o spoluvlastnictví, držbě a detenci) a věcná práva k věcem cizím (právo stavby, práva odpovídající věcným břemenům, právo zástavní, právo zadržovací, jakož i „zvěcnělá“ práva). Tuto část uzavírá výklad o katastru nemovitostí.
Druhá část je věnována dědickému právu. Po vysvětlení pojetí a systému dědického práva vymezuje jeho základní instituty (pozůstalost a dědictví, dědění a odkaz, pořízení pro případ smrti a právní jednání pro případ smrti, substituce v dědickém právu, povinný díl). Dále se zabývá děděním a odkazem jako dvěma hlavními instituty řešení majetkových poměrů zůstavitele po jeho smrti. Zvláštní kapitoly jsou věnovány zaopatření některých osob, odúmrti, správě pozůstalosti a zcizení dědictví.
Do třetí části byly vyčleněny obecnější instituty majetkového práva, v jehož rámci bývají často řazeny do věcných práv, nicméně mohou zahrnovat i práva závazková či dědická. Výklad obsahuje společenství jmění, správu cizího majetku, svěřenský fond a majetkové vypořádání.

Učebnice zpracovává látku čtivě a srozumitelně, aby poskytla studentům pevný základ k ovládnutí nelehké materie občanského práva i pochopení fungování práva obecně.

Products specifications
Podnázev Věcná práva. Dědické právo
Druh sortimentu Kniha
Autor Petr Bohuslav, JUDr. Ing. Ondřej Klička, Václav Pilík
Značka Leges
V prodeji od 13.09.2023
Rok vydání 2023
Pořadí vydání 1. vydání
Rozměry 14.8 x 20.8 x 1.8 cm
Hmotnost 0.38 kg
Vazba Brožovaná bez přebalu lesklá
Počet stran 300
ISBN 978-80-7502-676-7
EAN 9788075026767
Interní kód 0430343
Produktový manažer Jana Knopová (jana.knopova@knihcentrum.cz)
Ceny dopravy
Vývoj ceny