-40 % na psychologický thriller NEŽ HO POZNALA

Válka o Uber

Série: Hvězdy
Pevná s přebalem lesklá
EAN:9788075551269
Příběh zběsilé ctižádosti
Manufacturer: Jan Melvil publishing

Zboží máme skladem. Expedujeme nejpozději druhý pracovní den.

Availability: IHNED odesíláme
Show qty on stock
449 Kč
382 Kč
449 Kč
382 Kč
Annotation

Kniha držitele novinářské ceny a reportéra deníku New York Times Mikea Isaaca představuje dramatický vzestup a pád Uberu na pozadí éry zvratů a otřesů Silicon Valley. Uber získal miliardy rizikového kapitálu a pod vedením energického a ambiciózního zakladatele sliboval revoluci ve způsobu dopravy osob i zboží. Téměř okamžitě se stal unicornem, společností s miliardovou tržní hodnotou, a zdálo se, že se zařadí po bok dalších technologických gigantů, jako je Amazon, Apple nebo Google.

Následný vývoj událostí se však do korporátní historie zapsal spíš jako varovný příběh o záludnostech startupové kultury, stal se doslova odstrašujícím příkladem. Isaac líčí tvrdé střety s taxikářskými odbory i řidiči, toxickou firemní kulturu i bezohledné metody na hranici zákona, které Uber ve snaze o svou dominanci používal. A konečně ukazuje i to, jak rizikoví investoři v obavách o své miliardové investice uplatnili svou moc a převzali nad startupem kontrolu: v červnu roku 2017 byl Travis Kalanick, agresivní CEO společnosti , vytlačen ze své pozice během puče vedeného radou jeho vlastní společnosti. Završil se tak rok nepřetržitého řetězce katastrof, jež giganta dopravních služeb stíhaly...

Uber se sice katapultoval na špici technologického světa, ale současně se stal symbolem všech negativních aspektů Silicon Valley.

Válka o Uber vychází ze stovek rozhovorů se současnými i bývalými zaměstnanci Uberu a z mnoha dříve nepublikovaných dokumentů. Je napínavým příběhem o ambicích, podvodech, neskutečném bohatství i podlém chování, který odhaluje, jak technologické a finanční inovace vyústily v jedno z nejhorších období v amerických korporátních dějinách.

Products specifications
Podnázev Příběh zběsilé ctižádosti
Název v originále Super Pumped
Druh sortimentu Kniha
Autor Mike Isaac
Překladatel Eva Nevrlá
Značka Jan Melvil publishing
V prodeji od 21.04.2021
Rok vydání 2021
Pořadí vydání 1. vydání
Rozměry 16.3 x 23.5 x 2.8 cm
Hmotnost 0.76 kg
Vazba Pevná s přebalem lesklá
Počet stran 384
Edice Hvězdy
ISBN 978-80-7555-126-9
EAN 9788075551269
Interní kód 0351915
Produktový manažer Martina Opartyová (martina.opartyova@knihcentrum.cz)
Ceny dopravy
Vývoj ceny