Přežít

EAN:9788075551979
Zůstaňte mladí a zdraví co nejdéle
Manufacturer: Jan Melvil publishing

Zboží máme skladem. Expedujeme nejpozději druhý pracovní den.

Availability: IHNED odesíláme
Show qty on stock
599 Kč
509 Kč
599 Kč
509 Kč
Annotation

Kolika let se chcete dožít? A jak se chcete cítit posledních deset let svého života? 

Pravděpodobně chcete, aby vám to stále dobře myslelo, mohli jste se bez problémů pohybovat a žít aktivně bez větších bolestí do co nejvyššího věku. Jak na to?

Odpovědí je skutečná prevence; bohužel, to se co dnes v klinické praxi prevencí nazývá, je částečně jen chození s křížkem po funuse. Jak jinak vysvětlit, že se moderní medicíně přes veškeré úspěchy nedaří dosahovat velkého pokroku v boji proti chorobám stárnutí, které zabíjejí většinu lidí – srdeční choroby, rakovina, Alzheimerova choroba a cukrovka 2. typu?

Peter Attia je jeden z nejznámějších lékařů, popularizátorů vědy a průkopníků využití moderní medicíny v klinické praxi v USA. Věří, že tento zastaralý rámec musíme nahradit personalizovanou, proaktivní strategií, ve které jednáme preventivně několik desetiletí dopředu, a nikoliv až na základě symptomů či běžně používaných markerů, které vycházejí z padesát let starých a problematicky zkonstruovaných studií. Ve svém bestselleru proto zpochybňuje konvenční pojetí myšlení o stárnutí a propaguje tzv. Medicínu 3.0. – nový přístup k chytré prevenci chronických onemocnění a prodloužení dlouhodobého zdraví.

Jeho kniha čerpá z nových objevů, u nichž se ustálil vědecký konsensus, ale přitom se do praxe kvůli pomalosti veřejného zdravotního systému dostanou až za dlouhé roky. V knize poskytuje doporučení pro mnohem agresivnější a širší screening některých markerů, nutriční rady, techniky pro optimalizaci cvičení a spánku i nástroje pro zlepšení emočního a duševního zdraví. Především vás ale naučí přemýšlet o dlouhodobém zdraví tak, abyste si pro sebe i své blízké dokázali vytvořit ten nejlepší plán.

Mimo jiné se v knize dozvíte:

  • Čím už dnes začít a jaké jaký plán si stanovit, aby se vám za desítky let žilo lépe
  • Jak si najít správný stravovací vzorec a proč se místo diet zaměřit na biochemii výživy
  • Proč je cvičení nejúčinnější drogou pro dlouhý život – a jak začít trénovat na „stoletý desetiboj“
  • Kolik síly a svalové hmoty dnes potřebujete, abyste si mohli užívat pohyb i v devadesáti
  • Proč vám běžný test cholesterolu na pravidelné prohlídce neřekne dost o vašem skutečném riziku úmrtí na infarkt.
  • Že již možná trpíte extrémně častým, ale nedostatečně diagnostikovaným onemocněním jater, které může být předzvěstí mnoha chronických onemocnění.
  • A mnoho dalšího.

Zjistíte také, že náš osud není vytesán do kamene a možnosti, jak ovlivnit stárnutí a délku života máme mnohem větší, než si myslíme. Stačí nečekat na symptomy, ale hacknout své budoucí zdraví už dnes.

#1 NEW YORK TIMES BESTSELLER

„Jedna z nejdůležitějších knih, které si kdy přečtete.“— Steven D. Levitt, autor bestselleru The New York Times Freakonomics

Products specifications
Podnázev Zůstaňte mladí a zdraví co nejdéle
Druh sortimentu Kniha
Autor Peter Attia
Značka Jan Melvil publishing
V prodeji od 09.11.2023
Rok vydání 2023
Pořadí vydání 1. vydání
Rozměry 18.5 x 23.5 x 3.0 cm
Hmotnost 0.90 kg
ISBN 978-80-7555-197-9
EAN 9788075551979
Interní kód 0428371
Produktový manažer Martina Opartyová (martina.opartyova@knihcentrum.cz)
Ceny dopravy
Vývoj ceny