Začít hrát
 
 

Teploty jsou sice hodně nahoře, ale ceny dětských knih hodně nízko! Vybírejte právě teď se slevou.

Krajinou prvních Přemyslovců

Pevná bez přebalu lesklá
EAN:9788074753114
S českými knížaty ze Stadic do Prahy
Manufacturer: ČAS

Na skladě máme poslední kusy. Expedujeme nejpozději třetí pracovní den.

Availability: IHNED odesíláme - POSLEDNÍ KUSY
Show qty on stock
299 Kč
245 Kč
299 Kč
245 Kč
Annotation

Otomar Dvořák a Josef Pepson Snětivý Vás ve své šesté společné knize zvou na místa, kde se odehrávaly příběhy prvních Přemyslovců - a kde se rodila česká státnost. Pokud si je vyznačíme na mapě, získáme (až na několik vzdálenějších výjimek) nepravidelný ovál, který obkružuje Prahu do vzdálenosti zhruba 30 kilometrů. Tato dávná ohniska moci a dějiště historických okamžiků jsou dnes skrytá ve stínu metropole a většinou nepatří k turistickým atrakcím. Jako by se mnohá z nich uzavírala do sebe…

Touto nevšední knihou Vám autoři naopak zpřístupní a otevřou tajemnou "krajinu prvních Přemyslovců". Zatímco Otomar shledával stopy dávných příběhů a mytologické souvislosti, Pepson navštívil a prozkoumal stavby, památníky a jiné zajímavosti, které se v průběhu věků na oněch místech nakupily. Tyto pohledy ze dvou různých úhlů se navzájem doplňují - a společně vytvářejí plastický obraz, jaký Vám neposkytne žádná jiná publikace věnovaná Přemyslovcům. Na stránkách této knihy - a pak i na vlastní oči, vydáte-li se na cestu - se seznámíte s desítkami pozoruhodných lokalit, kam Vás turistické průvodce obvykle nelákají a kde nebudete obtěžováni davy návštěvníků. O to silnější zážitek tato tichá a zamyšlená místa nabízejí. Není divu; již více než tisíc let tudy kráčejí dějiny, a tak na Vás čeká nejen opomíjená krása, ale také silný genius loci.

Otomar s Pepsonem Vás provedou těmito místy, a to slovem, obrázky i fotografiemi: Pražský hrad/Vyšehrad/Malá Strana - Říp/Ctiněves/Ledčice/Černouček/Krabčice/Kostomlaty pod Řípem/Libkovice pod Řípem - Kouřim - Libušín/Smečno - Levý Hradec/Pravý Hradec/Přední Kopanina/Úholičky - Libčice nad Vltavou/Chýnov/Tursko/Kozinec/Holubice - Budeč/Zákolany/Trněný Újezd/Týnec - Stadice/Hliňany - Stochov/Tuchlovice/Honice/Kačice - Tetín - Přistoupim/Tuchoraz/Bylany/Lstiboř - Stará Boleslav - Vrbčany/Klášterní Skalice/Třebovle - Libice nad Cidlinou - Zbečno/Běleč - Velíz/Kublov/Karlov/Leontýn - Peruc/Telce/Klobuky - Sázava/Nechyba/Krkavčí skály.

Products specifications
Podnázev S českými knížaty ze Stadic do Prahy
Druh sortimentu Kniha
Autor Otomar Dvořák, Josef Pepson Snětivý
Značka ČAS
V prodeji od 11.03.2020
Rok vydání 2020
Pořadí vydání 1. vydání
Rozměry 20.5 x 13.5 x 2.5 cm
Hmotnost 0.37 kg
Vazba Pevná bez přebalu lesklá
Počet stran 280
ISBN 978-80-7475-311-4
EAN 9788074753114
Interní kód 0324681
Produktový manažer Lena Linda Knop-Kostková (lena.knop-kostkova@knihcentrum.cz)
Ceny dopravy
Vývoj ceny