Jak si dělat chytré poznámky

Brožovaná bez přebalu lesklá
EAN:9788075551467
Čtěte, pište a přemýšlejte s pomocí legendární metody zettelkasten
Manufacturer: Jan Melvil publishing

Zboží máme skladem. Expedujeme nejpozději druhý pracovní den.

Availability: IHNED odesíláme
Show qty on stock
359 Kč
305 Kč
359 Kč
305 Kč
Annotation

Ze všech stran se na nás valí informace a všichni se v nich snažíme najít smysl. Zajímavé knihy, články, videa, podcasty, workshopy... a vy zrychlujete a kloužete po povrchu. Ukládáte si podněty „na později“, ale nikdy se k nim už nevrátíte. Po pár týdnech si pamatujete málo a v praxi nevyužijete skoro nic. Copak neexistuje způsob, jak informace efektivně ukládat a později proměnit v něco užitečného či nového? Neexistuje nějaké „GTD pro intelektuální práci“?

Existuje: zettelkasten. Jde o metodu, kterou si pro sebe v „papírových” 70. letech vymyslel jeden z největších sociologů 20. století Niklas Luhmann s úmyslem efektivně, plodně a kreativně myslet. Díky návykům a důmyslně vedené kartotéce přinesl světu desítky knih a stovky článků, které jsou dodnes považovány za průlomové.

V knize Jak si dělat chytré poznámky popisuje Sönke Ahrens Luhmannův geniálně jednoduchý a přesto komplexní systém v kontextu dnešního světa a ukazuje, jak jej uplatnit v práci s informacemi: při čtení, myšlení i psaní. Ahrens odkazuje i na neurovědu a objasňuje, proč je zettelkasten tak efektivní. Od vydání této knihy v roce 2017 se metoda zettelkasten stala celosvětově tak populární, že vývojáři softwarových nástrojů (např. Notion, Evernote, Roam Research, Obsidian a další) na ni začali brát ohled při návrhu funkcí.

Velkým přínosem knihy není jen inspirace Luhmannovým příběhem, ale též praktický přesah do oblasti osobního zpracování informací. Ať už jen rádi čtete, něco se učíte, blogujete, píšete diplomku, příručku, přednášíte, školíte či prostě chcete lépe a radostněji myslet, je to kniha pro vás. O Niklasi Luhmannovi se říká, že málokdy něco četl dvakrát – a přesto byl schopen působivé a hluboké konverzace s někým, kdo měl všechny informace po ruce. Nechcete to umět taky?

Products specifications
Podnázev Čtěte, pište a přemýšlejte s pomocí legendární metody zettelkasten
Druh sortimentu Kniha
Autor Sönke Ahrens
Značka Jan Melvil publishing
V prodeji od 08.11.2021
Rok vydání 2021
Pořadí vydání 1. vydání
Rozměry 15.2 x 21.0 x 2.2 cm
Hmotnost 0.47 kg
Vazba Brožovaná bez přebalu lesklá
Počet stran 232
Edice Žádná velká věda
ISBN 978-80-7555-146-7
EAN 9788075551467
Interní kód 0356262
Produktový manažer Martina Opartyová (martina.opartyova@knihcentrum.cz)
Ceny dopravy
Vývoj ceny