Babišistán

Zboží máme skladem. Expedujeme nejpozději druhý pracovní den.

Availability: IHNED odesíláme
Show qty on stock
329 Kč
270 Kč
329 Kč
270 Kč
Annotation

Andrej Babiš opanoval českou politiku a stát za posledních osm let nevídaným způsobem. Spolu s prezidentem Milošem Zemanem utvořili tandem, který držel moc a převracel zavedené pořádky. Z oligarchy se stal ministr financí a posléze premiér. Zbytek politické scény mu dlouhé roky nedokázal čelit. A to navzdory tomu, že Babišův střet zájmů neměl v Evropě srovnání a provázel ho jeden skandál za druhým. Prorůstání Agrofertu do státní správy nabralo obřích rozměrů. Babišovo angažmá ve službách této země provázely statisícové demonstrace. Velká část obyvatelstva ale miliardářovi stále věřila a věří. Přesto na podzim 2021 překvapivě prohrál volby. Je Babišova éra skutečně u konce? Jak moc změnil českou společnost? Nakolik proměnil politiku? Byl skutečně ohrožením demokracie? Jaký morální dopad na tuto zemi může mít tandem Babiš-Zeman? Proč Češi Babišovi tak dlouho věřili? Jaké je tajemství jeho vzestupu a úspěchu? Co bylo jeho skutečným cílem? Co se to vlastně v posledních letech v Česku odehrálo? Jak dlouho se z jeho vládnutí budeme probírat? A dočkáme se Babiše na Hradě?

Dvě desítky předních komentátorů, reportérů a politologů se snaží nalézt odpovědi na tyto i další otázky a nabízejí svou reflexi éry Andreje Babiše. Kniha tak předkládá plastický a mnohovrstevnatý pohled nejen na jeho osobnost, ale i na dobu a společnost, které dlouhá léta ovlivňoval.

Products specifications
Druh sortimentu Kniha
Autor Dalibor Balšínek, Vladimíra Dvořáková, Martin Groman, Denisa Hejlová, Petr Holub, MUDr. Radkin Honzák CSc., David Macháček, Petros Michopulos, Alexandr Mitrofanov, Jan Moláček, Tomáš Němeček, Jakub Patočka, Jiří Pehe, Tomáš Pergler, Jiří Přibáň, Pavel Šafr, Kateřina Šafraříková, Sabina Slonková, Marek Švehla, Zuzana Vlasatá, Marek Wollner
Značka Zeď
V prodeji od 08.12.2021
Rok vydání 2021
Pořadí vydání 1. vydání
Rozměry 13.5 x 20.2 x 3.4 cm
Hmotnost 0.43 kg
Vazba Brožovaná bez přebalu lesklá
Počet stran 376
ISBN 978-80-88445-02-9
EAN 9788088445029
Interní kód 0373211
Produktový manažer Jana Hulová (jana.hulova@knihcentrum.cz)
Ceny dopravy
Vývoj ceny