Poznejte svět z gauče! Právě teď -40 % na cestopisy!

AudioCD

Hlavní přelíčení

CD
EAN:8590236087026
V hlavních rolích Iva Janžurová a František Husák
Manufacturer: RADIOSERVIS

Zboží máme skladem. Expedujeme nejpozději druhý pracovní den.

Availability: IHNED odesíláme
Show qty on stock
129 Kč
106 Kč
129 Kč
106 Kč
Annotation

 Josef Maršík je železniční zřízenec, má manželku i děti ? a hlavně nerudného tchána, který si hledí hlavně peněz, a tak by se rád rodiny své dcery zbavil, aby mohl jejich byt lépe a dráže pronajmout. Aby mohl Maršík zabezpečit rodinu, po­stavit vysněný domek s terasou a balkonem, potřebuje ale mnohem více peněz! Tehdy udělá první špatné rozhodnutí: podá si seznamovací inzerát. Vždyť mezi nezadanými ženskými je peněz…

     Na inzerát se mu ozve stárnoucí nezadaná Alžběta Válová, služebná, které její bývalá paní odkázala ? považte ? sedmnáct tisíc! Tomu Maršík nedokáže odolat, a tak se krok za krokem blíží k neodvratné tragédii.

 Prý to tak skutečně bylo, aspoň to uvádí reklamní leták z roku 1932: Karel Ča­pek, Poláčkův kolega z redakce Lidových novin, již dříve radil autorovi mnohých soudniček a humoristických románů, aby své znalosti soudničkářského zpravo­daje přetavil do závažnějšího, rozsáhlejšího tvaru. Tak vznikl první vážný román Karla Poláčka ? Hlavní přelíčení.

 Inspiraci objevil ve dvoudílné soudničce, která vyšla v Českém slově v roce 1928 pod názvem Román služebné. Smutný, leč téměř triviální případ podvodu a zákeř­né vraždy na nevinné služce rozvinul Poláček do až reportážní románové studie, která přes svou závažnost a tragičnost nepostrádá pro Poláčka tak charakteristic­ké prvky ironie, vtipu a žánrové drobnokresby.

     Poláčkovo Hlavní přelíčení přepracoval v roce 1984 pro Československý roz­hlas Stanislav Neubert a nastudoval režisér Jan Lorman. V roli Josefa Maršíka předvedl vynikající výkon František Husák, postavu citlivé, naivní a vdavekchtivé služebné Válové ztvárnila Iva Janžurová.

Products specifications
Podnázev V hlavních rolích Iva Janžurová a František Husák
Druh sortimentu CD
Autor Karel Poláček
Režisér Jan Lorman
Interpret Oldřich Vízner
Interpret Ilja Prachař
Interpret Martin Růžek
Interpret Věra Kubánková
Interpret František Husák
Interpret Iva Janžurová
Interpret Josef Kemr
Interpret Jiří Adamíra
Značka RADIOSERVIS
V prodeji od 19.02.2016
Rok vydání 2016
Pořadí vydání 1. vydání
Rozměry 14.0 x 12.5 x 0.9 cm
Hmotnost 0.07 kg
Vazba CD
EAN 8590236087026
Interní kód 0201583
Produktový manažer Martina Křístková (martina.kristkova@knihcentrum.cz)
Shipping returns
Vývoj ceny