7 tipů, jak zvládnout stres z blížícího se vysvědčení vašeho potomka

Máme pro vás 7 tipů, jak zůstat v pohodě a nad věcí i před blížící se katastrofou zvanou vysvědčení.

Za chvíli tady bude 30. červen a s ním závěrečné vysvědčení. Někteří rodičové snáší vysvědčení celkem zdatně, jiní už ale několik týdnů předem začínají být nervózní. Neklidně se plouží po bytě s ledovým obkladem na hlavě, vaří si čaje proti migréně a budí se ze spaní s výkřiky „Ne, pětku ne!“.
Pokud máte i vy neblahé tušení, že závěrečné hodnocení vašeho potomka i přes vaši snahu a podporu nedopadne podle představ, máme pro vás 7 tipů, jak zůstat v pohodě a nad věcí i před blížící se katastrofou.

1. Nové módní kousky, šminky a jiné radosti
Zástupci mužského pohlaví prominou, ale pro většinu žen je nakupování antistresovým balzámem, který léčí neklidného ducha. Nemusíte přitom mít po kapsách spoustu bankovek. Stačí si udělat radost drobností, jako je nová rtěnka nebo náramek za pár korun. Hlavní je, že vám to bude slušet a budete se cítit dobře.


2. Sauna, wellness a relaxace

Sauna jako relaxPředstavte si sami sebe, jak ničím nerušeni odpočíváte ve vířivce, posloucháte bublání vody a klidnou relaxační hudbu. Na starosti a nervozitu si ani nevzpomenete a konečně si dopřejete chvilku jen pro sebe.


3. Každý týden nová kniha
Nemůžete na výsledek z vysvědčení přestat myslet. Sedíte v tramvaji, jedete do práce a myslíte na to. Díváte se doma na televizi a stále se vám na mysl derou myšlenky, jak se asi budete tvářit, až to, co dosud jen tušíte, uvidíte černé na bílém. Na jiné myšlenky vás zaručeně naladí poutavá knížka. Vtáhne vás do děje a místo přemítání, kolik kulí se bude vyjímat na závěrečném vysvědčení, budete spolu s hlavními hrdiny prožívat jejich napínavý příběh.

4. Pohoda bez televize
Věřte, že pochmurný obsah večerních zpráv nebo reklamy otravně rušící váš oblíbený pořad vám na klidu nepřidají. Užijte si raději společně hezký večer s rodinou, zahrajte si Ubongo, jděte do kina nebo si prohlédněte fotky z vaší poslední dovolené.

5. Pozitivní energie z přírody
Provětrejte si hlavu a vydejte se do přírody. Dopřejte si svižnější procházku nebo si zaběhejte. Když se budete soustředit na fyzickou aktivitu, zapomenete na vaše trable a dopřejete vašemu mozku dávku endorfinů – hormonů štěstí.

6. Zhluboka se nadechněte
Nemějte strach, nemusíte se vydat za hranice zákona a čichat k lahvi toluenu, abyste cítili slastné pocity. Mnohem lepší službu vám udělá aromaterapie. O lepší psychickou pohodu se postarají éterické oleje levandule nebo rozmarýn, které si můžete přidat do vaší domácí aromalampy. Ale i dýchání samotné dokáže bojovat se stresem. Dýchejte zhluboka a zásobte vaše tělo přílivem kyslíku – zklidníte tak svou mysl i celé tělo. Dechová cvičení se můžete naučit třeba na lekci jógy, ale pozitivní účinky má také zpěv. Zazpívejte si ráno v autě nebo večer ve sprše a uvidíte, že pozitivní myšlenky na sebe nenechají dlouho čekat.

7. Vygruntujte byt
Nepořádek vám na náladě nepřidá. Podle Feng Shui vám čistý a uklizený domov nebo kancelář zlepší náladu a pomůže vám zbavit se stresu. Nejen, že mozek zaměstnáte naprosto jinými úvahami, ale čištěním a vyhazováním věcí se podvědomě zbavíte také negativních myšlenek. Pusťte se tedy do vyklízení přeplněných skříní a zásuvek, uspořádejte si věci na pracovním stole a zkrášlete váš domov novými dekoracemi.

I když se snažíte vaše děti maximálně podporovat a motivovat, aby ze školy nosily pěkné známky, někdy to zkrátka nevyjde. I když letos vysvědčení nedopadne podle vašich představ, nenechte se vyvést z míry. Po světě chodí spousta úspěšných lidí, kteří měli ve škole mizerné výsledky. Navíc, v životě jsou přeci mnohem důležitější věci než krásné vysvědčení. Hlavní je, aby byly vaše děti zdravé, šťastné a spokojené. Nezapomeňte také, že naděje umírá poslední. Třeba vás vaše ratolesti nakonec mile překvapí.

Jaké jsou vaše tipy, jak se nejen před vysvědčením zbavit stresu? Podělte se s vašimi radami a napište nám do komentářů.
Nenechejte si uniknout zajímavé články!
Informace o nových článcích, soutěžích, knihách a akcích Vám rádi pošleme e-mailem.
Související produkty
Picture of Žízeň (Harry Hole 11. díl)
Čeština
Čeština

Ubongo

4.3 3
999 899
Vyprodáno
Čeština

Ledové království 2 nové příběhy

3.0 1
219 180
Vyprodáno
Čeština

Ledové království Anna a Elsa Sláva naší královně

0.0 0
229 188
Vyprodáno
Čeština

Medovníček, Medulka a panenka Rózinka

0.0 0
299 245
Vyprodáno
Čeština

Pohádky před spaním

5.0 2
269 229
POSLEDNÍ KUSY
Like

Latest articles

Bývalá moderátorka Českého rozhlasu Hradec Králové a dnes už spisovatelka Blanka Malá splnila slib, který dala čtenářkám po vydání své první knihy. Vychází pokračování Lásky ve špičce italské boty. Již v květnu se můžete těšit na knihu, která má výmluvný název Srdce nemá vrásky.
Patřím mezi velké milovníky psů, zejména větších plemen. Neumím si představit život bez těchto čtyřnohých parťáků, kteří mají neuvěřitelnou moc empatie v situacích, kdy ani člověk sám často nepozná, že je něco špatně. Bydlíme v domečku se zahrádkou a je potřeba, aby nás někdo hlídal.
V únoru vydalo nakladatelství Motto detektivní příběh Dceřina kletba od nadějné české autorky Terezy Bartošové, autorky hitu Vodník. Minulost se střetává s přítomností a na povrch vyplývají zajímavé skutečnosti…