Životní osudy české aristokracie

Zajímáte se o historii české země a příběhy šlechtických rodů, které ji reprezentovaly? Jaké osudy je potkaly? Kam se poděli jejich potomci? Vše se dozvíte v přehledném knižním zpracování oblíbeného cyklu České televize Modrá krev.

Unikátní publikace přináší příběhy osmi aristokratických rodů, jejichž zvučná jména znáte už ze školních lavic. Lobkowiczové, Schwarzenbergové, Kolowratové, Nostitzové, Czerninové, Sternbergové, Colloredové a Kinští. Co o nich doopravdy víme? Jaká jsou jejich rodová hesla a co mají vyobrazeno na svých erbech? Kdo z nich si v minulosti vlivem politických událostí odpykal svůj původ? Kde nyní žijí potomci rodin, jejichž kořeny sahají hluboko do historie české země?

Rozhovory s potomky šlechticů

Představitelé rodů v rozhovorech s Františkem Kinským poodhalují své soukromí. Díky tomu se dozvíme, jaké bylo jejich dětství, jaká je typická vlastnost rodu Czerninů, co měla hraběnka Nostitzová společného s Bohumilem Hrabalem, nebo proč mají Sternbergové ve svém rodovém erbu hvězdu. Kromě detailů, zajímavostí a faktů ze života šlechtických rodin najdeme v knize Modrá krev také sídla, která bývala kdysi jejich domovem – zámek Roudnice nad Labem, hrad Střekov, zámek Nelahozeves, Kostelec nad Orlicí…


Historie rodu Kinských

Kniha obsahuje předmluvu Františka Kinského, potomka jednoho z nejstarších staročeských rytířských rodů Kinských z Vchynic a Tetova. První písemná zmínka o tomto váženém rodu spadá až do roku 1236. Bohužel ani Kinští se vlivem událostí, jež nastaly po konci druhé světové války, nevyhnuli životním útrapám. Jejich rodinné statky byly po roce 1948 zabaveny státem a ze zámku v Kostelci nad Orlicí vznikl Výzkumný ústav chovu prasat. Někteří předkové Františka Kinského byli nasazeni na nucené práce v uranových dolech, jiní emigrovali.

Zámek v Kostelci nad Orlicí byl po pádu komunismu navrácen původním majitelům, ale bohužel v žalostném stavu. Poté prošel nákladnou a rozsáhlou rekonstrukcí a v současné době nabízí prohlídkový okruh, který ukazuje život šlechty v 19. století, konají se zde výstavy i důležité události.


České dějiny opět ožívají

Vydejme se společně po stopách českých šlechtických rodů, jejichž zásluhy i životní strasti by neměly zůstat v zapomnění. Publikace Modrá krev oživuje českou historii a připomíná nám, že je pořád stejně bohatá a důležitá, jako bývala kdysi.

Markéta Bolfová

Nenechejte si uniknout zajímavé články!
Informace o nových článcích, soutěžích, knihách a akcích Vám rádi pošleme e-mailem.
Související produkty
Čeština

Modrá krev

5.0 2
469 385
IHNED odesíláme
Like
Leave your comment

Latest articles

Dámy, ženy, děvčata, vítejte ve světě romantické beletrie, kde láska a vášeň neznají hranic! Ale jak si vybrat knihu, která vám poskytne přesně ten druh zážitku, který hledáte?
Knížka mě zaujala svou obálkou, názvem a také anotací. A nezklamala.
Že to nejde dohromady? Zbabělí hrdinové? Přesně takoví jsme ale my. My obyčejní lidé, kteří toužíme po hrdinských činech, ale moc dobře si uvědomujeme, že jsme spíše slaboši. Někdo to možná myslí dobře, někdo si rovnou přizná, že je prevít, a někomu jen nepřály okolnosti. Výsledek je všelijaký, ale takový už je holt život.