Začít hrát
 
 

Právě je správný čas pořídit si čtení od Larse Keplera! Od 199 Kč. 

Žebříček TOP knih za měsíc srpen

Pojďte se podívat na přehled těch nejprodávanějších knih za srpen. Možná budete překvapeni, ale určitě si najdete něco pro sebe.
Říká se, že v létě je okurková sezóna, nic moc se neděje, ale když se mrkneme na tržby, moc to tak nevypadá. Chcete vědět, které knihy se v srpnu nejvíc prodávaly? Tak pojďme na ně!

Karel Gott Má cesta za štěstím právem vévodí srpnovému žebříčku. Autobiografie nejoblíbenějšího českého zpěváka zaujala nejen jeho fanoušky. Knihu psal tak, jak to cítil a nevyhýbal se žádným tématům. Od vzpomínek na dětství a mládí přes rodinné vztahy, cokoliv vás zajímá, to tam najdete. K tomu připojil bohatou sbírku různých fotografií, některé z nich jste asi neměli ani možnost vidět, a jeho kniha je posledním Mistrovým hitem se vším všudy.

3 v 1 Matka roku není sice kniha, ale diář na rok 2022, ale v prodejích pořádně boduje. Zdá se, že mlíčka, dudlíky i odsávačky letí a s nimi i trio matek, které se s ničím dlouho nepárají a na všechno mají říznou odpověď, když je zapotřebí. Trio 3 v 1 dá vašemu životu ve stínu dětí nový rozměr. Matkou roku se můžete stát i vy – stačí si pořídit tenhle diář. Hoďte se do pohody s pořádnou dávkou hlášek a tipů od novopečených matek 3 v 1. Svěřte děti a chlapa do péče své tchyně a užijte si volnou jízdu! A pokud zrovna neřešíte mami-mimi témata, nevadí, být nad věcí se hodí každé z nás.

Moje chytrá knihovnička Zvířata. Možná se vám zdá, že jsme se od mami-mimi témat moc daleko neposunuli, ale pokud máte malé dítě, tak určitě víte, že leporela z edice Moje chytrá knihovnička jsou geniální. Všichni, kdo je mají doma, je chválí a doporučují. Třeba udělají radost i někomu z vašich blízkých.

Veselý mobil – telefon česky mluvící je dotykový mobil, který vypráví 2 pohádky, zpívá 4 písničky a naučí děti 6 říkanek. Děti si mohou poslechnout pohádky: O veliké řepě a Pohádku o Budce, zazpívat si písničky: Kočka leze dírou..., Mámo, táto v komoře je myš..., Houpy, houpy... a Utíkej káčo.... a naučit se říkanky: Vařila myšička kašičku..., Hrálo si koťátko..., Běží myška po světnici..., Dupy, dupy, klapy, klapy..., Naše kočka strakatá..., Včera večer při měsíčku... Na mobilu jsou tlačítka se zvukem vyzvánění, příchozí zprávy a fotoaparátu. Dnes jsou ty nejprodávanější tituly hlavně o dětech, že? Ale už přecházíme jinam.

Balíček dvou knih Břicháče Toma je komplet dvou bestsellerů Tomáše Kosačíka Nejjednodušší recepty a Nejjednodušší plán. Nejjednodušší plán na 29 dní Vám pomůže zhubnout a cítit se lépe. Ještě před svým vydáním pomohla tato kniha desítkám lidí nastartovat hubnutí a dala jim chuť pokračovat dále. Nyní pomůže i Vám najít si v jídle svobodu, cítit se lépe a ukáže Vám hlavně, že to JDE! V knize Nejjednodušší recepty pro každý den na Vás čeká 116 receptů, které obsahují maso, ryby a běžné suroviny jako rýži, brambory či těstoviny. Uvaříte si masové i bezmasé pokrmy, slané koláče, chutné za tepla i za studena, a myslel jsem i na ty, kteří si chtějí upéct jednoduchou buchtu z plechu, vhodnou ke snídani nebo svačině pro další dny.

Gigolo, aneb zpověď placeného společníka, který ženám nabízí za peníze veškeré služby, jaké si umíte představit. Není nic divného, že tato kniha patřila v srpnu k nejčtenějším, protože příběh muže na prodej hned tak nikde nenajdete. V Gigolovi se dozvíte všechno o tom, jaké zákaznice nejčastěji má, jakým způsobem je selektuje, jaké služby po něm chtějí a taky zjistíte, že nejde vždycky jen o fyzično, ale také o pochopení, porozumění, ale i touhu předvést se a něco si užít.

Zabalte si kufry a vydejte se k zasněženým vrcholkům Švýcarských Alp. Je načase si užít výhled do krásné krajiny a vychutnat si přitom sametovou horkou čokoládu, výborné sýry, úžasnou romantiku a knihu Chata ve Švýcarsku. Mina věří, že šálek horké čokolády dokáže vyřešit všechny trable. A právě to teď potřebuje. Má za sebou totiž pořádný trapas – její poslední milostná eskapáda se stala okamžitým hitem internetu. Se sbalenými kufry a jasným cílem dát si do pořádku život, se Mina rozhodne utopit svůj žal v té nejlepší horké čokoládě na světě. A Mina moc dobře ví, kde ji najít – v útulné chatě své kmotry, která se nachází ve Švýcarsku.

Laura Bielová je se svým přítelem na dovolené na Sicílii. V den jejích dvacátých devátých narozenin, je Laura unesena. Únoscem není nikdo jiný než hlava mocné sicilské mafiánské rodiny, nesmírně pohledný mladý Don Massimo Toricelli, odhodlaný Lauru vlastnit za každou cenu. Má k tomu své důvody. Nedávno se ho někdo pokusil zavraždit, a když pak zraněný bojoval o život, před očima se mu objevila vize krásné ženy, která Lauře jako by z oka vypadla. Poté, co se zotaví, slíbí si, že neznámou ženu ze svého snu najde a udělá všechno proto, aby mu patřila. Massimo má v plánu držet Lauru po celých 365 dní ve svém paláci a pokusit se získat její srdce. Asi není nutné dodplňovat název.

Nevěra se nevyplácí a nakonec vždycky vyjde najevo. A když se vášeň proplete se žárlivostí, k pomstě zbývá už jen krůček. Jo Nesbo prostě umí je jeho Žárlivost a jiné povídky vám půjde k duhu. Dva úplně stejní horolezci bojují o krásnou řeckou servírku. Taxikář nachází v šéfově autě náušnici své manželky. Žena letící z New Yorku do Londýna se kvůli manželově nevěře rozhodla spáchat sebevraždu a bez okolků své plány svěřuje podivnému spolucestujícímu. Nebezpečný kolotoč silných emocí se dává do pohybu… a už nepůjde zastavit.

Všechno jí to dávalo smysl. Alespoň jí to tak doposud připadalo. Teď ovšem měla Kara v hlavě zmatek a začala trochu o sobě a o všem, k čemu se během posledních pár dní tak náhle rozhodla, pochybovat…Tváří v tvář chaosu mezinárodního letiště Singapuru si mladá Češka uvědomuje, do jakého dobrodružství se pustila. Po zklamání v lásce opouští Londýn, kde tři roky žila, a prchá co nejdále to jde. Do Austrálie. Tam, kde volá moře, tváří v tváře úplně jiné kultuře, historii i přírodě nalézá mnohem víc, než si dokázala představit…

V krimi Prokletý kraj se tentokrát podíváme na Šumavu. Jelení Horou se několikrát prohnaly dějiny plné nenávisti a zmaru. Vesnička ukrytá v pošumavských lesích dodnes není ideální místo k životu. Gerdu s dcerou k návratu sem přiměl jenom rozvod a nedostatek peněz. Z jednotvárnosti ji vytrhne až seznámení s Lindou, která tu pátrá po minulosti své rodiny. Vzápětí ale ve vesnici za podivných okolností někdo zemře... a zločin oběma ženám pomůže odhalit staré tajemství, které nikdy nemělo vyjít na povrch.

Šikmý kostel 2 – aneb románová kronika ztraceného města, léta 1921–1945. Dvacátá léta jsou pro obyvatele města relativní selankou, dobou významných společenských změn a hospodářského rozmachu. Nastupující generace se může těšit výsadám, které byly v nedávné minulosti nedosažitelné, a začínají se před ní rozprostírat dříve netušené možnosti. Klíčící naděje však rázně ukončí hospodářská krize a vzápětí po ní opětovný vzestup nacionalistických nálad. Napětí ve společnosti stoupá a rodiny našich hrdinů rozštěpují rozdílné názory: zatímco jedni se nadcházející hrozby obávají nebo mezi prvními nesou její ničivé důsledky, jiní probíhající změny vítají jako šanci k odčinění utrpěných křivd.

Pařížská knihovna, druhý oceňovaný román autorky Janet Skeslien Charles, vychází ze skutečných událostí v Americké knihovně v Paříži, která se stala svědkem nejen lásek a snění, ale i hrdinství zaměstnanců po nacistickém vpádu do Paříže. Příběh vás zavede k Odille, do Paříže konce 30. let a nelehké doby nacistické okupace a následně do Montany na sklonku studené války, kde se prolíná s životem Lily, dívky z amerického maloměsta. Obě spojí láska ke knihám, čtení a francouzštině, které jsou nejen klíčem k jejich přátelství, ale i k celému románu. Ani jedna z nich z počátku netuší, že mají společného mnohem víc, než se na první pohled zdá.

Narodili se, aby přežili jsou tři neobyčejné příběhy odvahy, utrpení a přežití. Mezi milionem obětí holokaustu, které byly v roce 1944 poslány do koncentračního tábora Osvětim-Birkenau, prošly Priska, Rachel i Anka jeho branami s tajemstvím – všechny tři právě otěhotněly, a svému osudu musely čelit samy, bez manžela. Jedna z matek pocházela z Třebechovic pod Orebem, druhá z Bratislavy a třetí z polské Lodže. Kniha mapuje neuvěřitelné příběhy těchto tří žen – nejdříve do Osvětimi, pak do německého pracovního tábora, kde, polomrtvé hlady a udřené z nelidské práce, se snažily zakrýt svůj zdravotní stav.

Dobrou noc, Osvětimi, to je pět velmi odlišných příběhů lidí, kteří přežili peklo koncentračního tábora Osvětim. To, co tam zažili, nelze popsat slovy. A přesto se rozhodli promluvit. O tom, o prožili a jak poznamenala tato krutá zkušenost z vyhlazovacího tábora Osvětim jejich další život. Józef Paczyński, holič velitele Rudolfa Hösse. Na otázku, proč mu nepodřezal hrdlo, bude muset odpovídat celý život. Marceli Godlewski, člen Domácí armády. Po mnoha měsících výslechů se dostává do tábora, odkud při první příležitosti uteče. Lidia Maksymowiczová, byla uvězněna jako tříletá dívenka. Vystrašené dítě skrývající se pod pryčnou před zraky doktora Mengeleho. Karol Tendeda, byl infikován tyfem v rámci lékařských experimentů. Nikdy se nesmíří s faktem, že lze beztrestně mluvit o „polských vyhlazovacích táborech“. Stefan Lipniak, čtyřicet čtyři měsíců za dráty...


-ice-
Nenechejte si uniknout zajímavé články!
Informace o nových článcích, soutěžích, knihách a akcích Vám rádi pošleme e-mailem.
Související produkty
Picture of Karel Gott Má cesta za štěstím
Čeština

Karel Gott Má cesta za štěstím

4.5 145
od 524
Čeština

Balíček 2 knih Břicháče Toma

4.1 16
668 568
Vyprodáno
Čeština

Veselý mobil Telefon česky mluvící

4.1 11
199 163
IHNED odesíláme
Čeština

Moje chytrá knihovnička Zvířata

0.0 0
269 221
Vyprodáno
Čeština

Dobrou noc, Osvětimi

0.0 0
339 278
IHNED odesíláme
Čeština

Gigolo

2.0 2
329 270
IHNED odesíláme
Like

Latest articles

Román Kniha osudu íránské socioložky a psycholožky Parínúš Saníí, jež pracovala jako vedoucí výzkumného oddělení v Nejvyšší koordinační radě pro technické a odborné vzdělávání Ministerstva školství v Íránu, je v její rodné zemi zakázán. Proč? Protože podává reálný obraz íránské společnosti a přístupu zejména k ženské otázce v jeho surové podobě. Postavení žen v těchto končinách není zrovna ukázkové, to už víme, ale prozatím máme k dispozici velmi málo autentických výpovědí žen, kterých se to přímo týká.
Vincent King před třiceti lety zapříčinil smrt sedmileté dívenky. Po odpykání trestu se vrací do rodného města. Brzy dojde k tragické události a poté další. Kam je člověk ochoten zajít, aby ochránil své blízké? Co jsme schopni udělat z pomsty a co z lásky? Existuje dobro a zlo. To mezitím se nazývá život.
Léto je v plném proudu a je to rozhodně ten nejlepší čas na čtení. S námi vám žádné dobrodružství neuteče, mrkněte na novinky, které vycházejí v první polovině prázdnin.