Začít hrát
 
  • Zákaznická linka 597 490 490

Žebříček TOP knih za měsíc prosinec

Zima zdaleka nekončí, pojďme se mrknout na knihy, které jste v prosinci nejvíc objednávali. Když jdou takhle na odbyt, určitě stojí za to.
Chcete vědět, jaké knihy většina z vás chce mít doma a které jdou v našem knižním e-shoopu nejvíc na dračku? 😊 Pojďte se na to s námi bez dalších průtahů podívat.

Skutečnost někdy předčí veškerá očekávání a na člověka někdy čeká láska, i když on sám by si to neuměl představit ani v tom nejdivočejším snu. 15 roků lásky vypráví o jednom muži, který se jednoho dubnového odpoledne roku 2001 zamiloval do ženy, a ta na něj naložila takovou porci lásky, že by to porazilo i vola. Tento román vypráví o všem, co musel zvládnout, aby se s tou láskou naučil žít. A protože je tady řeč o knize Patrika Hartla, můžete si být jistí, že je to sázka na jistotu. Člověk se začte hned, a protože nejde o sladce romantický příběh, ale story ze života, bude vás bavit od začátku až do konce.

Má cesta za štěstím Karla Gotta je pořád ve spoustě vašich objednávek a v předvánočníím prodeji byla jednou z největších favoritek mezi dárky pod stromeček. Autobiografie našeho nejoblíbenějšího zpěváka s nádherným hlasem patří do každé knihovny. Je to krásná kniha, na které je vidět, že dala hodně práce. Nakonec, ono to dává smysl, protože kdo jiný by měl psát o Karlu Gottovi, než on sám? Asi nezavoláte elektrikáře, aby vám opravil vodovod, že? Expert na Gotta je prostě jen a jen Karel Gott.

Zeleninová zahrádka na sebe strhla pozornost v trochu neobvyklém období. Knihy o zahrádkaření nám uprostřed zimy nemizí pod rukama moc často, ale tahle překonala všechny dosavadní rekordy. Vždy jste chtěli svá vypěstovaná rajčata, ale nevíte, jak na to? Anebo nějaké záhonky máte, ale květák neroste, cukety od květu zahnívají a brambory jsou flekaté? A možná už pár let pěstujete i hrdě konzumujete vlastní zeleninu, ale stejně byste se chtěli leccos přiučit. Zeleninová zahrádka polopatě, která vás od A do Z provede vším potřebným. A protože kniha vychází ze stejnojmenného televizního pořadu, víte přesně, co vás čeká.

Papírový dům – Profesorův deník žebříček nejprodávanějších knih už od podzimu vůbec neopouští.  Zájem o tuto únikovou knihu na motivy úspěšného seriálu z Netflixu slibuje napětí, dobrodružství a zapojení všech mozkových závitů. Dopisy popisující přepadení tiskárny cenin se prolínají s příběhem Jera Lamarcy, který podle tajemných indicií postupuje až k ukrytému cíli – vyluští-li všechny hádanky, čeká na něj deset milionů eur. Tak schválně, jak na tom jste – dojdete až do konce?

Příběh Šikmého kostela je vystavěn na skutečných událostech, z nichž mnohé doposud nebyly v české románově tvorbě zpracovány. Vyprávění ubíhá v dramatickém tempu a natolik autenticky, že se děj před očima čtenáře mnohdy mění na film zaznamenávající i to, co donedávna zůstávalo skryto ve třinácté komnatě české historie. Šikmý kostel je absolutním vítězem ankety Kniha roku nadačního fondu Čtení tě mění za rok 2020. Získal ocenění Český bestseller za rok 2020 (Česká beletrie pro dospělé). Tím pádem není nic divného na tom, že román, který mnoha lidem změní pohled na svět, chce mít kdekdo doma v knihovně. Oba díly se nejspíš budou prodávat ještě líp, protože Karin Lednická brzy vydá svou novou knihu Životice (najdete u nás v předprodeji).

Z krve a popela je fantasy, která vypráví příběh ze světa, ve kterém žijí upíři, vlkodlaci, Atlanťané i další bytosti, jaké by si člověk ani neuměl představit. Ale o nich je román jen částečně. Především vypráví o jedné dívce, která měla jasně nalinkovaný osud a změnila ho. Nechtěla přijmout roli oběti, nechtěla se podřizovat špatným zákonům. A místo, aby se utápěla v sebelítosti, pustila se do boje, protože toužila po životě, po lidském štěstí, a nakonec i po lásce, když přišla na to, co to ta láska vlastně je.

Mina věří, že šálek horké čokolády dokáže vyřešit všechny trable. A právě to teď potřebuje. Má za sebou totiž pořádný trapas – její poslední milostná eskapáda se stala naprostým hitem internetu. Se sbalenými kufry a jasným cílem dát si do pořádku život, se Mina rozhodne utopit svůj žal v té nejlepší horké čokoládě na světě. A moc dobře ví, kde ji najít – v útulné chatě své kmotry, která se nachází ve Švýcarsku. Plán je jednoduchý: litry čokolády, žádní muži. Tedy do té chvíle, než ho zkomplikuje neznámý krasavec, který Mině zkříží cestu ve vlaku do Alp… Název knihy? No přece Chata ve Švýcarsku, která vás zaručeně přivede na úplně jiné myšlenky.

Smyslem knihy Kouzlo obyčejné radosti je najít radost v nás. Vymazat vše zbytečné a zatěžující, najít naplnění, smysl, nový směr, sílu, víru, trošku kouzlit a hodně si užívat. Je důležité, abychom se cítili klidní a spokojení i v běžných dnech. Radost totiž není jen o smíchu. Radost je dobrý pocit, který v sobě nosíme. Je o našem naplnění a spokojenosti, kterou vnitřně prožíváme. Nemusí být na první pohled vidět. Ale měla by být cítit. Nechte se vést, zamyslete se nad tím, co prožíváte a jak se ke svému životu stavíte. Možná stačí jen malá změna k tomu, aby se vám život změnil k lepšímu. Tomáš Kosačík vás navede správným směrem.

Propast smrti Roberta Bryndzy vás povede po stopě dávno vychladlého případu, na který už všichni zapomněli. Tehdy zmizela jedna novinářka, která odhalila politický skandál. Policejní vyšetřování nikam nevedlo, zájem veřejnosti i médií opadl a zůstala jen jedna osoba, kterou osud zmizelé ženy pořád zajímá – její matka. A právě ona je ta, kdo požádá detektivní agenturu Kate a Tristana, aby všechno znovu vyšetřila a přišla na to, co se stalo s její dcerou. Je čím dál jasnější, že tu tajně pracuje sériový vrah, a ten určitě nemá v úmyslu nechat detektivy dojít po stopě až k němu.

Parta kamarádů a jejich dospívajících dětí řeší v odlehlé chatě staré konflikty, nové vztahy a neodpuštěné křivdy. Autorka vás ve svém zatím nejrozsáhlejším románu vezme na dlouhou cestu za tím největším tajemstvím. Tajemství Radky Třeštíkové je napínavé vyprávění o lidech v horách a horách mezi nimi, které už nejde obejít, ale dá se z nich spadnout a dá se v nich ztratit. Stejně jako v té šílené spoustě tajemství, co si v sobě pečlivě střeží dospělí i děti. Budete se modlit, aby vám aspoň někdo z nich něco prozradil a aby si řekl o pomoc hlasitěji než úplným tichem.


-ice-
Nenechejte si uniknout zajímavé články!
Informace o nových článcích, soutěžích, knihách a akcích Vám rádi pošleme e-mailem.
Související produkty
Picture of 15 roků lásky

15 roků lásky

4.1 18
399
-20 %
319
IHNED odesíláme
Čeština

Karel Gott Má cesta za štěstím

4.4 132
1399
-31 %
969
IHNED odesíláme

Zeleninová zahrádka

4.2 30
399
-15 %
339
IHNED odesíláme

Kouzlo obyčejné radosti

5.0 2
349
-15 %
297
IHNED odesíláme

Papírový dům Profesorův deník

4.0 36
399
-25 %
299
IHNED odesíláme
Like

Latest articles

Ve spolupráci s nakladatelstvím Albatros jsme snížili ceny u pár desítek titulů. A je z čeho vybírat! Nasytíme ty, kteří prahnou po napětí, ženám nabídneme romantiku i humor a v neposlední řadě uděláme radost i mladým čtenářům.
Hagen je malé ospalé městečko. Všichni se tu znají a domnívají se, že o svých sousedech ví naprosto všechno. Městem otřese chladnokrevná vražda manželského páru, ale to není nic v porovnání s tím, co bude následovat. Vyšetřovatelka Kylie Milliardová si není jistá, jestli by nebylo lepší nepátrat po pravdě.
Deskové hry jsou oblíbenou kratochvílí napříč věkovými kategoriemi. Které u našich zákazníků v tomto roce zvítězily?