Začít hrát
 
Akce

AudioCD

Za barevným sklem (2 CD)

CD
EAN:099925616229
Manufacturer: Supraphon

Zboží máme skladem. Expedujeme nejpozději druhý pracovní den.

Availability: IHNED odesíláme
Show qty on stock
319 Kč
179 Kč
319 Kč
179 Kč
Annotation

Před dvěma lety vydal Ivan Hlas, legendární "drsný představitel romantických písní", literární prvotinu Za barevným sklem. Podtitul knihy, který zní Putování stříbrné lžičky, malé myšky a uzlu na kapesníku evokuje křehký závan mysli, rozpomínající se na sled dějů v plynoucím čase. Většina se odehrává na hanspaulském Kopci, v dejvické Rokli, šáreckém údolí a ve starých Dejvicích. Jsou to vzpomínky na dětské lásky, přátelství v partě, na přelomové rozhodující zážitky i na lidi, kteří významně ovlivnili další autorovy osudy.

V hospodách Na Staré faře a u Tyšerů, známé pod jménem Houtyš, budeme svědky počátků amatérských kapel, jež se vyvinuly ve známá muzikantská seskupení. Autorovy prožitky srpna 1968 i následné normalizační události jsou autentickým záznamem malých dramat na pozadí velkých převratů.

V četbě se střídají Ivan Hlas s Ondřejem Vetchým. Oba pojí dlouholeté přátelství. Kytarové předěly tvoří mezníky jednotlivých rovin vyprávění a písně pak dotvoří silný emotivní zážitek z poslechu této jedinečné audioknihy. Příběh dospívání výrazného umělce, zasazený do kouzelné atmosféry starých Dejvic a Hanspaulky.

Na CD jsou podstatné pasáže ze stejnojmenné knihy a autorova hudba a písničky (Pod oknem, Franceska, Všechno bude krásný, Miláčku, vrať se!).

Products specifications
Druh sortimentu CD
Autor Ivan Hlas
Interpret Ondřej Vetchý
Interpret Ivan Hlas
Značka Supraphon
V prodeji od 29.05.2012
Rok vydání 2012
Pořadí vydání 1. vydání
Rozměry 13.5 x 13.0 x 1.0 cm
Hmotnost 0.07 kg
Vazba CD
EAN 099925616229
Interní kód 0128703
Produktový manažer Lena Linda Knop-Kostková (lena.knop-kostkova@knihcentrum.cz)
Shipping returns
Vývoj ceny