Ukrajinština konverzace

Brožovaná bez přebalu lesklá
EAN:9788075088529
s námi se domluvíte
Manufacturer: Lingea

Zboží máme skladem. Expedujeme nejpozději druhý pracovní den.

Availability: IHNED odesíláme
Show qty on stock
149 Kč
122 Kč
149 Kč
122 Kč
Annotation

Nové vydání kapesní konverzace ukrajinštiny. Kniha je koncipována pro české mluvčí, ale může být pomocníkem i Ukrajincům při komunikaci v češtině. Krom frází a slovíček v tématech obsahuje i základní oboustranný slovníček.

Ukrajinština je východoslovanský jazyk, kterým mluví asi 40 miliónu lidí. Nejrozšířenejší je na západní Ukrajině, naopak na východní Ukrajině jí konkuruje ruština. K zápisu se používá azbuka, která je, až na drobné rozdíly, stejná jako azbuka užívaná v Rusku.

Tato knížka vám umožní pohotově se dorozumět ukrajinsky v běžných i nouzových situacích, a to i pokud se nevyznáte v azbuce. Kniha obsahuje přepis výslovnosti ukrajinských frází. Důraz jsme kladli na praktickou slovní zásobu, přehlednost a snadnou orientaci v textu. Díky opravdu malému formátu můžete knížku mít pořád u sebe.

Tato ukrajinská konverzace je koncipována pro české mluvčí, ale bude pomocníkem i Ukrajincům při komunikaci v češtině. Konverzace Lingea je členěná tematicky, nabízí slovní zásobu a fráze pro desítky situací (číslovky, udávání času, představování, cestování (autem, vlakem, městskou dopravou), ubytování, stravování, sport, seznamování, nouzové situace, první pomoc, nakupování, rodina, bydlení, práce a brigáda, komunikace a počítač...). Krom frází a slovíček v tématech obsahuje i základní oboustranný ukrajinský slovníček.

Vzhledem k tomu, že čeština i ukrajinština jsou slovanské jazyky, znějí mnohá slova v obou jazycích stejně nebo velmi podobně. Ne všechna taková slova mají ale vždy stejný význam, ten může být naopak zcela odlišný. Konverzace vám pomůže vyhnout se nedorozumění.

Products specifications
Podnázev s námi se domluvíte
Druh sortimentu Kniha
Značka Lingea
V prodeji od 23.03.2023
Rok vydání 2023
Pořadí vydání 2. vydání
Rozměry 9.6 x 14.0 x 1.0 cm
Hmotnost 0.10 kg
Vazba Brožovaná bez přebalu lesklá
Počet stran 192
ISBN 978-80-7508-852-9
EAN 9788075088529
Interní kód 0415121
Produktový manažer Věra Klíšová (vera.klisova@knihcentrum.cz)
Ceny dopravy
Vývoj ceny