• Zákaznická linka 597 490 490

Stromy do nebe - nová kniha povídek Ivana Fíly

Na pulty knihkupectví se v těchto dnech dostala nová publikace režiséra, scenáristy, fotografa a spisovatele Ivana Fíly.
Svou novinku představil Ivan Fíla minulý týden ve Zlatých Horách. Právě tam se uplynulý rok setkával s tamními obyvateli a fotografoval nejen je, ale i krajinu. Napsal čtyřicet povídek a třiadvacet z nich zařadil právě do nové publikace Stromy do nebe.

Hlavním protagonistou knihy je opět Chodec, cestovatel časem, naslouchač příběhů. Během pandemie bloudil osiřelou Prahou a fotografoval liduprázdné ulice (Nouzový stav – Zápisky cestovatele časem); poté stoupal do výšin Hrubého Jeseníku, aby vzápětí sestoupil do hlubin lidských duší (Jeseníky – Čas, ten pohyblivý obraz věčnosti); nyní putuje zlatohorským krajem pokladů, kde rostou stromy do nebe a v oblacích si o nich povídají ptáci. Prochází údolím mezi Biskupskou kupou a Příčnou horou, toulá se po nekonečných planinách Rejvízu, tápe v temnotách ztracených štol, vznáší se nad hladinou Zlatého jezera, fiktivně si povídá s Franzem Kafkou, Leošem Janáčkem a šachovým mistrem světa Emanuelem Laskerem, kteří tu byli dávno před ním, netušíce, jak pohnutými časy si tento kraj a jeho lidé projdou. Za česko-polskou hranicí vstoupí do města Řádu úsměvu, pátrá po osudech zesnulých z pochodů smrti, po utajené minulosti Oskara Schindlera, povídá si s ukrajinskými ženami a dětmi, jejichž muži a otcové bojují ve válce.

V povídce Kafka odhaluje dávné tajemství, po němž se marně pídili kafkologové z celého světa. V Kytičce pro Führera vypráví příběh třiadevadesátileté ženy, která jako devítiletá předala kytičku Hitlerovi a pykala za to celý život.

Kniha vyjde v polovině listopadu rovněž v polštině.

Kmotrem nové Fílovy povídkové knihy Stromy do nebe, kterou dopňuje stovka fotografií, se stal herec a moderátor Miroslav Donutil.
Nenechejte si uniknout zajímavé články!
Informace o nových článcích, soutěžích, knihách a akcích Vám rádi pošleme e-mailem.
Související produkty

Stromy do nebe

0.0 0
490
-18 %
402
IHNED odesíláme
Like
Leave your comment

Latest articles

Každý týden tady pro vás máme Dobré čtení na obzoru. V krátkém videu se o knize něco dozvíte a třeba vám pomůže při rozhodování, zdali si knihu koupit.
Tento příběh je o lásce v prostředí holokaustu, ale nejde tu jen o lásku mezi mužem a ženou, ale také o lásku mezi matkou a dcerou.
Brrr, podzim… Při pohledu na teploměr a na sluníčko, které pozdě vychází a brzy zapadá by si každý zasloužil mít po ruce Fiškuse – aspoň toho knižního.