Novinka

Škola v dobrých rukou

Brožovaná bez přebalu lesklá
EAN:9788076766655
Klíčové činnosti ředitele školy
Manufacturer: Wolters Kluwer

Zboží máme skladem. Expedujeme nejpozději druhý pracovní den.

Availability: IHNED odesíláme
Show qty on stock
399 Kč
339 Kč
399 Kč
339 Kč
Annotation

Ředitel školy v současné době vykonává v souvislosti s vysokou autonomií českých škol mnoho pracovních činností sám nebo je může delegovat.

Strategie vzdělávací politiky České republiky do roku 2030+ ovlivňuje jako zásadní dokument práci vedoucích pracovníků všech českých škol. Jeden z jejích cílů posiluje roli ředitele školy jako pedagogického lídra. Je to ale možné, když ho od této role odvádějí další činnosti? Ředitel české školy je dnes právníkem, ekonomem, psychologem, plánovačem, kontrolorem, bezpečákem, sekretářkou atd. a až v poslední řadě pedagogickým lídrem.

Autorky publikace Škola v dobrých rukou s podtitulem Klíčové činnosti ředitele školyse proto rozhodly zmapovat komplexní přehled pracovních činností ředitele střední školy vycházející z jeho jednotlivých rolí na základě legislativy, a to jak lídrovské, tak procesní a administrativní kompetence. Identifikovaných 250 činností včetně možností jejich delegování bylo ověřeno reprezentativním výzkumem mezi řediteli středních škol, řediteli katedrových středních škol a studenty studijního programu Školský management.

I když o ředitelích, především základních škol, bylo napsáno již velké množství odborné literatury, publikace detailního popisu činností vycházející z legislativy na trhu zatím chyběla.

Publikace je proto využitelná pro vedení středních, ale i základních škol a většina činností i pro vedení mateřských škol. Lze ji využít v různých formách manažerského vzdělávání ředitelů škol, i ve výuce školského managementu na vysokých školách.

Products specifications
Podnázev Klíčové činnosti ředitele školy
Druh sortimentu Kniha
Autor Jana Marie Šafránková, Eva Urbanová
Značka Wolters Kluwer
V prodeji od 01.06.2023
Rok vydání 2023
Pořadí vydání 1. vydání
Rozměry 15.2 x 21.2 x 1.3 cm
Hmotnost 0.27 kg
Vazba Brožovaná bez přebalu lesklá
ISBN 978-80-7676-665-5
EAN 9788076766655
Interní kód 0410727
Produktový manažer Tereza Wawreczková (tereza.wawreczkova@knihcentrum.cz)
Ceny dopravy
Vývoj ceny