Recenze: Věž úsvitu

Nevím jak vy, ale rozečtené série mi nedělají dobře. Kniha je skvělá a já musím čekat přinejlepším několik měsíců na další díl. Mezitím toho více než méně zapomenu, a i když je to skvělá série, tak jsem nervní, protože si musím uvědomit, kdo je kdo a kde je co.

Tato úžasná série je skoro kompletní, a pokud jste ji ještě nečetli a máte rádi skvěle čtivé fantasy příběhy boje dobra ze zlem s kapkou romantiky, tak vřele vám ji doporučuji. Dle mých informací již zbývá vydat pouze jeden díl, který by měl vyjít v létě tohoto roku, což je za chvíli. To si budu dokonce něco pamatovat i z tohoto dílu.
  

Věž úsvitu je šestým ze série Skleněný trůn a můžu vám ji s klidným srdcem doporučit, protože to je prostě jízda. Autorka si dokáže udržet plnou čtenářovou pozornost, i když její knihy přesahují rozsah pětset stran. Umí psát čtivě a vytvořila zde svět plný napínavého boje dobra se zlem.

Hlavní postavou všech dílů (až na tento) – je dívka, bojovnice Celaena, která se postupně během několika dílů stane královnou Terrasenu Aelin. Aelin se s pomocí vycvičila a umí skvěle ovládat svou vnitřní magii. Tu potřebuje, aby porazila mocné démony valgy, jež se chtějí zmocnit světa. V minulém díle porazila krále Adarlanu, který byl pod jejich nadvládou. Jenomže po tomto boji je mnoho zraněných. A tento díl je o jednom z nich.

Jedná se o Chaola, bývalého hlavního kapitána stráže krále Adarlanu, který se plaví do města Antiky na jižním kontinentu, kde má přemluvit vládce, aby se přidal k boji proti zlu a také našel léčitelku, která by mu pomohla. Král Khagan má šest dětí, ale přivítá je pouze pět. Chaol není vřele přivítán, ale je mu přislíbena lěčba magií. Yrene patří k nejlepším léčitelkám, a přesto se jí příčí léčit Chaola. Je zde mnoho otázek, ale málo odpovědí, které zjistíte, když si knihu přečtete.

Přestože v tomto díle poznáváme mnoho nových postav, tak nejsme zahlceni, ale příběh díky tomu dostává nový rozměr oživení. Má to šmrnc a se zatajeným dechem jsem se dozvídala nová fakta nejen o zemi krále Khagana, ale i o magii, která může přemoci temnotu. Je to dobře vypracovaná pohádka ve světě, kde se vede boj nejen na zemi, ale i na nebi. Nejen fyzický, ale hlavně magický. Nejen o vnějším boji, ale i vnitřním, který je stejně důležitý. A já se moc těším na poslední díl, na který jsem opravdu zvědavá, protože kdoví, co si na nás tato skvělá vypravěčka ještě připravila.

Hodnocení: 100%
Autor: Jana Dořičáková 

 

 

Nenechejte si uniknout zajímavé články!
Informace o nových článcích, soutěžích, knihách a akcích Vám rádi pošleme e-mailem.
Související produkty
Čeština
Picture of Věž úsvitu (6. díl)
Čeština

Věž úsvitu (6. díl)

4.0 1
349 297
Vyprodáno
Čeština

Série Skleněný trůn (1.-3. díl)

5.0 1
790 672
Vyprodáno
Čeština

Série Skleněný trůn (4.- 6. díl)

0.0 0
849 722
Vyprodáno
Like

Latest articles

J. R. Erickson nám předkládá mysteriózní román lízlý hororovými prvky. Přízraky z Michiganu opět ožívají…
Vyhrajte nový román od odbornice na koreanistiku Niny Špitálníkové. Severka čeká na 3 výherce.
Prémiový obsah
číst více
Trojice nejkrásnějších vánočních trhů Evropy během jediného víkendu, a ještě k tomu ZDARMA? To není sen. Stačí u nás nakoupit a můžete to zažít na vlastní kůži!