Recenze: Únikové hry - O králích a alchymistech

Máte rádi hádanky a rébusy? Přitahují vás záhady a hlavolamy? Necháte se rádi unášet kouzlem psaného slova? V takovém případě se vydejte po stopách královské zrady a otráveného elixíru na stránkách knižní Únikové hry…

Únikové hry si postupně v různých formách získaly mezi hráči velkou oblibu. Pozadu však nezůstávají ani knižní fandové, pro ně nakladatelství Bookmedia vydalo sérii tří knižních únikových her.
 

Název jedné z nich zní O králích a alchymistech a jejími autory jsou dva němečtí herní designéři Sebastian Frenzel a Simon Zimpfer. Nadšení fanoušci her i profesní odborníci zvou ve své knize čtenáře na cestu badání, hledání, dedukování a luštění.
 

Samotný příběh nás přenáší do dávné historie na jistý středověký hrad Wittelsegg, kde se právě sjelo šest králů a jedna královna, aby konečně po letech svárů podepsali mírový pakt. Událost je však ohrožena. Alchymisté totiž od jednoho z panovníků dostali úkolem připravit smrtící lektvar, který má zbylé krále při večeři otrávit.
 

Čtenář se ocitá v roli vyvoleného, povolaného z časů budoucích, aby se pokusil zabránit tomuto zločinu. Jeho úkolem je projít celý hrad i jeho okolí a podle sesbíraných stop přijít na to, kdo si postupně obstaral ingredience k výrobě smrtícího lektvaru a na setkání tak přijel se zlými úmysly.
 

Součástí útlé knihy je rozkládací mapa, podle níž hráč postupuje v prohlídce okolí hradu a sbírá indicie. Kniha není knihou v klasickém slova smyslu. Čtenář ji nečte tak, jak je zvyklý, stránku po stránce, od začátku do konce, ale podle pokynů na základě čísel a písmen se mezi stránkami různě přesouvá. Pomáhá mu k tomu rozcestník, který ho instruuje k dalším krokům.
 

Hra je určena pro jednoho až čtyři hráče ve věku od 10 let. S ohledem na náročnost luštění je však vhodné, aby s dětmi společně hráli i dospělí. Délka hry se pohybuje okolo 120 minut, a v jejím průběhu jsou potřeba nůžky, tužka a papír. Samozřejmostí je pak soustředění, trpělivost a dobrá nálada. V případě, že si hráč neví rady, jsou tu k jednotlivým úkolům připraveny i malé rady.
 

Kniha je krásně graficky zpracovaná, barevné obrázky lákají do hry a spolu s napětím z hledání vytvářejí výbornou atmosféru. Tu mohou hráči navíc umocnit hudbou, na obalu je uveden odkaz na Spofity, kde je nachystán seznam doprovodné hudby. Hra čtenáře naplno pohltí a nepustí, dokud neodhalí identitu padoucha.
 

Pokud budete mít po dokončení této mise chuť vydat se na další výpravu, není nic snadnějšího, než sáhnout po dalším příběhu. Nakladatelství Bookmedia vydalo v této sérii ještě další dva tituly - O šamanech a městech duchů a O pašerácích a objevitelích.
 

Úniková hra O králích a alchymistech je výborná kniha, se kterou se dá nejen u rodinného stolu užít spoustu napětí a zábavy.

Autor: Eva Šamánková

Nenechejte si uniknout zajímavé články!
Informace o nových článcích, soutěžích, knihách a akcích Vám rádi pošleme e-mailem.
Související produkty
Čeština

Únikové hry O králích a alchymistech (obtížnost lehká)

4.6 5
129 106
IHNED odesíláme
Čeština

Únikové hry O šamanech a městech duchů (obtížnost střední)

5.0 3
129 106
Poslední kusy
Čeština

Únikové hry O pašerácích a objevitelích (obtížnost střední)

4.0 2
129 106
IHNED odesíláme
Čeština

Únikové hry O mýtech a aztéckém zlatě (obtížnost těžká)

4.0 1
129 106
IHNED odesíláme
Like

Latest articles

Pavlína Brzáková je autorkou řady knih věnujících se tradici a kultuře sibiřských kočovných pastevců. V nedávné době jí nakladatelství Eminent vydalo novou knihu s názvem Marš šamanů a podtitulem Za Putina i proti. Požádali jsme ji při této příležitosti o rozhovor.
Získejte si respekt. Naučte se vyjádřit nesouhlas. A v neposlední řadě – přestaňte se bát, že spadnete do nížin v žebříčku oblíbenosti, pokud nebudete jen souhlasně přikyvovat. Buďte racek!
Na světové soutěži Gourmand Cookbook Awards získaly ocenění tři české knihy.