Recenze: S pokorou a nadějí

Americká spisovatelka Rebecca Marie Chambers, píšící pod pseudonymem Becky Chambers, se čtenářům představila sérií Poutníci, která je v zahraničí velmi chválená a oceňovaná. Autorka vyrůstala v rodině se zájmem o kosmické vědy, proto je naprosto pochopitelné, že ani její vlastní knihy se tomuto tématu nevyhýbají.

S pokorou a nadějí je sci-fi novelou, jejíž děj se odehrává na konci dvacátého prvního století. V ne tak úplně daleké budoucnosti sledujeme Ariadne O´Neillovou a její tři kolegy, kteří cestují nejen vesmírem, ale také časem a tělesnými formami. Svůj příběh doslova zaznamenávají s nadějí, že je snad někdy někdo bude poslouchat a především, že tato zpráva vůbec někdy k někomu doputuje.
 

Novela S pokorou a nadějí je napsána nesmírně krásně, kultivovaně a z každé stránky doslova čiší pokora, sounáležitost, odvaha a zejména již výše zmíněná naděje. Jedná se o krátký příběh, který se chvílemi zdá být zcela obyčejným, místy až nezáživným, ale po dočtení ve vás zanechá hlubokou stopu. Po dočtení knihy jsem měla chuť si tento působivý příběh přečíst okamžitě ještě jednou nebo klidně dvakrát. V dohledné době se k této novele rozhodně nejednou vrátím, nechám se unášet na cizí planety spolu s celou posádkou a budu si znovu užívat celý příběh, který v sobě nese neuvěřitelné poselství. 

Hodnocení: 5/5
Autor: Petra Krtková

Nenechejte si uniknout zajímavé články!
Informace o nových článcích, soutěžích, knihách a akcích Vám rádi pošleme e-mailem.
Související produkty

Dlouhá cesta na malou, rozzlobenou planetu

4.0 1
369 303
IHNED odesíláme

Dvě místa na slunci (2. díl)

0.0 0
379 311
IHNED odesíláme
Like

Latest articles

Každý týden tady pro vás máme Dobré čtení na obzoru. V krátkém videu se o knize něco dozvíte a třeba vám pomůže při rozhodování, zdali si knihu koupit.
Příběh sester rozdílných jako den a noc, život a smrt, to jsou Vesna a Morana. Tak rozdílné, ale přesto mezi sebou mají silné pouto.
Kdo jsou jednorožci, za čím se ženou a proč by měli vyčnívat? Ptám se, když prvně beru do ruky knihu s obálkou, která jde proti proudu.