Začít hrát
 

Recenze: Jedlička se narodila

Představit vám knihu od ukrajinské výtvarnice a ilustrátorky dětských knih Oksany Buly je radostí. V češtině již vyšly pod hlavičkou nakladatelství Host čtyři její knihy Zubr si hledá hnízdo, Medvěd nechce jít spát, Jak tukoni zachránili strom a Jedlička se narodila.
Proč je mít doma? Ptáte se? Oksana Bula stvořila jeden drobný a magický svět plný tukoňů. Kouzlo těchto bytůstek v jejich příbězích je všudypřítomné.

Pojďme se seznámit a našlapujme klidně, nechceme je vyplašit. Žijí v lese, o který se vší trpělivostí, radostí a láskou pečují. Každý tukoň má zde svůj jedinečný úkol. V knize Jedlička se narodila jde o úkol nadmíru důležitý a jediný tukoň, který jej dokáže splnit je „- ten, který převléká zvířátka do bílého.” Ve chvíli, kdy změní i svůj kabátek, vyrazí hledat zimní jedličku.

Jeho putování mi připomíná velkou vánoční chvíli. Natěšené dětské hlásky umlknou v napjatém očekávání Ježíškova příchodu. Pod stromečkem čekají splněná přání a společné chvíle u zářícího stromečku jsou pro nás největším darem. Podobně prožíváme s dětmi putování bílého tukoně za malou jedličkou, když ji najde „v lese zavládne klid a mír“. Její nalezení je slávou pro celý les.

Zároveň je to i den oslavy narozenin všech tukoňů. Pořiďte si knihy Oksany Buly, vynikají výtvarným zpracováním. Její okouzlující tukoní svět zahřeje nejedno dítě či dospěláka u srdce i na duši. U nás je prostě milujeme. Kniha má doporučení pro děti 2+. Číst ji třeba večer před spaním můžete klidně i nejmenším.Mám pro vás ještě jedno doporučení. Nemůže vaše dítko spát? Jednomu medvědovi se také nechce. Jenže přišel jeho čas a tukoni ho chtějí uložit k zimnímu spánku. Kniha Medvěd nechce jít spát synovi velmi pomohla v době menších krizí s usínáním. Nakonec šel spát i nezbedný medvěd, a to přes své protesty. Tak proč si na chvilku nezdřímnout?

Autor: Lada Vlčková
Nenechejte si uniknout zajímavé články!
Informace o nových článcích, soutěžích, knihách a akcích Vám rádi pošleme e-mailem.
Související produkty
Čeština

Jedlička se narodila

0.0 0
299 245
IHNED odesíláme
Čeština

Zubr si hledá hnízdo

0.0 0
299 245
IHNED odesíláme
Čeština

Medvěd nechce jít spát

0.0 0
299 245
IHNED odesíláme
Čeština

Jak tukoni zachránili strom

0.0 0
269 221
IHNED odesíláme
Like

Latest articles

Vincent King před třiceti lety zapříčinil smrt sedmileté dívenky. Po odpykání trestu se vrací do rodného města. Brzy dojde k tragické události a poté další. Kam je člověk ochoten zajít, aby ochránil své blízké? Co jsme schopni udělat z pomsty a co z lásky? Existuje dobro a zlo. To mezitím se nazývá život.
Léto je v plném proudu a je to rozhodně ten nejlepší čas na čtení. S námi vám žádné dobrodružství neuteče, mrkněte na novinky, které vycházejí v první polovině prázdnin.
Vyhrajte knihu Chráním tě, jejíž autorka Nika Peas by si přála, aby nejen pobavila, ale zároveň na neveselém reálném příběhu upozornila všechny maminky, že není dobré házet za hlavu vlastní zdraví, štěstí a spokojenost.
Prémiový obsah
číst více