Recenze: Jedlička se narodila

Představit vám knihu od ukrajinské výtvarnice a ilustrátorky dětských knih Oksany Buly je radostí. V češtině již vyšly pod hlavičkou nakladatelství Host čtyři její knihy Zubr si hledá hnízdo, Medvěd nechce jít spát, Jak tukoni zachránili strom a Jedlička se narodila.
Proč je mít doma? Ptáte se? Oksana Bula stvořila jeden drobný a magický svět plný tukoňů. Kouzlo těchto bytůstek v jejich příbězích je všudypřítomné.

Pojďme se seznámit a našlapujme klidně, nechceme je vyplašit. Žijí v lese, o který se vší trpělivostí, radostí a láskou pečují. Každý tukoň má zde svůj jedinečný úkol. V knize Jedlička se narodila jde o úkol nadmíru důležitý a jediný tukoň, který jej dokáže splnit je „- ten, který převléká zvířátka do bílého.” Ve chvíli, kdy změní i svůj kabátek, vyrazí hledat zimní jedličku.

Jeho putování mi připomíná velkou vánoční chvíli. Natěšené dětské hlásky umlknou v napjatém očekávání Ježíškova příchodu. Pod stromečkem čekají splněná přání a společné chvíle u zářícího stromečku jsou pro nás největším darem. Podobně prožíváme s dětmi putování bílého tukoně za malou jedličkou, když ji najde „v lese zavládne klid a mír“. Její nalezení je slávou pro celý les.

Zároveň je to i den oslavy narozenin všech tukoňů. Pořiďte si knihy Oksany Buly, vynikají výtvarným zpracováním. Její okouzlující tukoní svět zahřeje nejedno dítě či dospěláka u srdce i na duši. U nás je prostě milujeme. Kniha má doporučení pro děti 2+. Číst ji třeba večer před spaním můžete klidně i nejmenším.Mám pro vás ještě jedno doporučení. Nemůže vaše dítko spát? Jednomu medvědovi se také nechce. Jenže přišel jeho čas a tukoni ho chtějí uložit k zimnímu spánku. Kniha Medvěd nechce jít spát synovi velmi pomohla v době menších krizí s usínáním. Nakonec šel spát i nezbedný medvěd, a to přes své protesty. Tak proč si na chvilku nezdřímnout?

Autor: Lada Vlčková
Nenechejte si uniknout zajímavé články!
Informace o nových článcích, soutěžích, knihách a akcích Vám rádi pošleme e-mailem.
Související produkty
Čeština

Jedlička se narodila

0.0 0
299 245
IHNED odesíláme
Čeština

Zubr si hledá hnízdo

0.0 0
299 245
IHNED odesíláme
Čeština

Medvěd nechce jít spát

0.0 0
299 245
IHNED odesíláme
Čeština

Jak tukoni zachránili strom

0.0 0
269 221
IHNED odesíláme
Like

Latest articles

Autorka strávila čtyři roky v německém koncentračním táboře Osvětim-Březinka. Poté, co uprchla z pochodu smrti, napsala autobiografickou zpověď o tom, co prožila. Kniha posloužila jako důkazní materiál při procesu s nacistickými zločinci. Vy se díky ní dozvíte řadu překvapujících, až šokujících, informací, které vám žádná beletrie nezprostředkuje.
V úterý 19. září byla hostem v Domě knihy KNIHCENTRUM.cz spisovatelka Dagmar Užkonečně Šťastná, která na besedě představila svou novou knihu Za vším hledej ženu.
Hra pro členy věrnostního programu KNIHCENTRUM.CZ. Ulovte KNIHCENTY a vyberte si dárek.