Začít hrát
 

Recenze: Až najdu klíč

Detektivka, která vás pohltí od první stránky a nepustí vás až do posledního slova. Nechte ji vstoupit i do vaší knihovničky.

Knihu Až najdu klíč napsal Alex Ahndoril. Že tohoto autora ještě neznáte? Ale věřte, že ano! Protože se jedná o nový pseudonym Larse Keplera, tedy manželské dvojice Alexandry a Alexandra Ahndorilovy. Po devíti dílech úspěšné série o Joonu Linnovi si naplnili svou touhu vydat klasickou detektivku ve stylu Agathy Christie. A ta se jim nesmírně povedla.

Kniha Až najdu klíč je první ze série Klíč. Hlavní postavou příběhu je soukromá detektivka Julie Starková, mladá rozvedená žena, která zažila silně traumatizující událost. Ta vytvořila v Julii schopnost, která ji odlišuje od ostatních – dokáže se na okamžik zastavit a vnímat své okolí v maximálním detailu. Je to jako by čas zamrzl a Julie může náhle vnímat každý detail ve svém okolí. Do stejné situace se dostali i autoři knihy, když se Alexandrovi před pár lety zastavilo srdce. A právě tehdy se zrodila Julie Starková, které tahle schopnost pomáhá být v její práci lepší než ostatní.

Jednoho dne si Julii najme jeden z majitelů úspěšné rodinné firmy, Per Günter Mott. Nalezl ve svém mobilním telefonu fotku zkrvaveného muže s pytlem přes hlavu. Z osudného večera si ale kvůli množství vypitého alkoholu nic nepamatuje. Mohl mu sám ublížit? Byl by toho vůbec schopen? A pokud ne, kdo to mohl udělat? A kdo je vlastně muž na fotografii? A kdo mu fotku vložil do telefonu a proč? Potřebuje zjistit úplnou pravdu a očistit své jméno dřív, než se do případu vloží policie.

Julie se tak vydává doprostřed lesů do honosného sídla rodiny Mottových, aby zjistila pravdu, protože v osudný večer probíhala sešlost celé rodiny. S sebou si bere na pomoc svého bývalého manžela, policistu. Postupně se seznamují se všemi členy rodiny. A jak se záhy ukáže, každý z nich má své tajemství.

V knize se tak prolínají dva příběhy. Vyšetřování případu a vlastní příběh detektivky Julie Starkové. Jeden zajímavější a napínavější než druhý. A zároveň druhý zajímavější a napínavější než ten první. Kdo z rodiny Mottových je vrahem a proč? Nebo to nebyl nikdo z nich? Jaké trauma Julie prožila? Proč má na tváři jizvu a špatně chodí? A proč se s ní manžel rozvedl, ale nyní jí pomáhá s případem?

Už teď se nemůžu dočkat dalšího dílu ze série Klíč. Musím se prostě dozvědět celý příběh o Julii co nejdříve! Děkuji moc nakladatelství HOST za recenzní výtisk.

A co vy? Máte rádi klasické detektivky? Necháte se jimi bez přemýšlení pohltit? Nebo s každou další stránkou přehodnocujete váš názor na to, kdo by mohl být vrah, stejně jako já? Ať tak či onak, kniha Až najdu klíč se vám bude určitě líbit a nepustí vás od první stránky, to vám slibuju. 😊

PS: Pokud však nedáte dopustit na keplerovského Joonu Linnu, mám pro vás skvělou zprávu. Autoři se jej určitě nehodlají vzdát. Práce na desátém dílu románu o Joonu Linnovi a Saze Bauerové je v plném proudu! 😉

Autor: Míša 

Nenechejte si uniknout zajímavé články!
Informace o nových článcích, soutěžích, knihách a akcích Vám rádi pošleme e-mailem.
Související produkty
Like
Leave your comment

Latest articles

Šéfinspektor Robert Kett se dosud nevzpamatoval z tragických událostí, které postihly jeho rodinu. Když mu nadřízený nabídne dovolenou v domě na pobřeží, zprvu je nadšený. Ovšem to pouze do chvíle, kdy se dovolená změní v pátrání po únosci dětí. Po únosci, který miluje hry a dětské říkanky a vyloženě se baví tím, jaké utrpení působí.
„Náš život je souhrnem našich rozhodnutí.“ – citace z knihy, str. 33 –
Nenechte si ujít nejnovější díl podcastu "Z druhé stránky", kde není hostem nikdo jiný než Albert Čuba – herec, divadelní magnát, a také spisovatel, který je srdcem a duší spojen s městem Ostrava.