Začít hrát
 
 

DNEŠNÍ AKCE: 1 + 1 ZDARMA únikovka + kniha kvízů

Recenze: 1913 Co jsem chtěl ještě vyprávět

Z knihy 1913. Léto jednoho století se ihned po vydání stal mezinárodní hit. Florianu Illiesovi se v krátkých prozaických črtách podařilo zachytit atmosféru odcházejícího devatenáctého století i záblesky toho nadcházejícího. Fascinující dobové výjevy z předválečné Prahy, Vídně či Berlína měly jedinou vadu — skončily. Ke stejnému závěru dospěl naštěstí také Florian Illies, který proto neustal v pročesávání archivů, knihoven a galerií, a připravil obdobně hypnotické a vtahující pokračování. Opět se tak můžeme ponořit do životů spisovatelů, umělců a novinářů, kteří cítí konec jedné epochy, avšak nemohou tušit, co má přijít po ní.
První díl jakéhosi souhrnu toho „nej“, co se v roce 1913 stalo, se dočkal pokračování v podobě poměrně obsáhlých glos s podnázvem Co jsem ještě chtěl vyprávět. První díl se soustředil na události probíhající v létě tohoto roku. Zachytil neuvěřitelně fascinující výjevy z předválečného Berlína, Vídně, ale i Prahy. V druhém díle se autor zaměřil nejen na léto, ale vlastně celý tento neuvěřitelný rok a jak jej prožívaly významné osobnosti tehdejší doby.

Německý autor Florian Illies prokázal při své práci nebývalý um zahloubat se do nepřeberného množství informací obsažených v archívech a knihovnách, a dokázal z nich vyzdvihnout ty, které jsou pro „lidstvo“ nějakým způsobem přínosné, zajímavé, určující, definující a které krásně dokládají konec jedné (krásné) éry a začátek nemilosrdné, odvrácené stránky lidství – počátek první světové války.

Jak žili tehdejší spisovatelé, umělci, novináři? Co bylo palčivým problémem společnosti? Kdo řešil osobní vztahové, rodinné či existencionální problémy? Kdo se neuměl vypořádat s křivdami? Kdo i přes svůj nebývalý talent živořil a trápil se, a kdo si naopak užíval radostí života plnými doušky? Kniha se tentokrát nezaměřuje jen na evropské metropole, ale odnese čtenáře i za hranice oceánu.

Každý, kdo má rád historické „klepy“, s tímto dílem rozhodně nešlápne vedle. Dozví se totiž mnoho nových, dosud nikdy nepublikovaných a někdy až šokujících zpráv o osobnostech, které nás provázely ve školních učebnicích…

Autor: Denisa Šimíčková
Nenechejte si uniknout zajímavé články!
Informace o nových článcích, soutěžích, knihách a akcích Vám rádi pošleme e-mailem.
Související produkty
Čeština

1913 Léto jednoho století

0.0 0
369 303
IHNED odesíláme
Like

Latest articles

„Musí nám být jasné, že v německých dějinách byly Čechy a Morava srdcem Říše, srdcem, které bylo v příznivých dobách vždy pevností němectví, citadelou Evropy.“ – citace z knihy, str. 37 –
Pojďte se s námi podívat, jaké společenské hry měly u našich zákazníků největší úspěch. 💯
Ve čtvrtek 7. prosince zavítal do Ostravy Roman Vaněk, kde představil na besedě v Domě knihy KNIHCENTRUM.cz svou nejnovější kuchařku Sváteční.
--> -->