Publikace Rytmus roku s Hankou Zemanovou získala ve světové soutěži dvě ceny

Na světové soutěži Gourmand Cookbook Awards získaly ocenění tři české knihy.

Do soutěže Gourmand Cookbook Awards byly nominovány české knihy Rytmus roku s Hankou Zemanovou, Postní kuchařka šéfkuchaře Pavla Drdela a Vánoční Tradinář farářky Martiny Viktorie Kopecké a Martiny Boledovičové.

Letošní vyhlášení a finální ceremonie mezinárodní soutěže Gourmand Cookbook Awards proběhlo v sobotu 27. 5. 2023 ve švédském městě Umea v rámci několikadenního setkání autorů, fotografů a nakladatelů nominovaných publikací.

Výpravná publikace Rytmus roku s Hankou Zemanovou získala dokonce ceny dvě – 1. místo v kategorii Východní Evropa a 2. místo v kategorii Zdraví a výživa.

Postní kuchařka s podtitulem od kořene po nať Pavla Drdela se umístila na 2. místě v kategorii Šéfkuchaři a Vánoční Tradinář Martiny Viktorie Kopecké a Martiny Boledovičové získal 4. místo v kategorii Pohostinnost.

Ocenění a diplomy za výše jmenované autory převzala Martina Boledovičová, zakladatelka nakladatelství Smart Press, které knihy vydalo.

„Tématem letošního 28. ročníku byla udržitelnost v gastronomii, ale i v jiných oblastech života. Několikrát během celého sympozia zaznělo, že tím, co jíme, jaké suroviny volíme, co vaříme a pro koho, ovlivňujeme nejen zdraví naše, ale i celé planety. Bylo velmi zajímavé vidět, že téma šetrného vaření, vaření beze zbytku, ale i návraty ke kořenům a důležitost jídla jako možnosti propojování lidí se objevují na celém světě, ať je to naše republika, Turecko, Singapur či Mexiko,“ říká Martina Boledovičová, nakladatelka.

Hanka Zemanová, spisovatelka a autorka knihy Rytmus roku k ocenění uvedla: „Je to ocenění nejen pro mě a celý tým nakladatelství Smart Press, ale i pro divokou přírodu a pro její dary, které nám každý měsíc nabízí a kterými nás léčí. Rytmus roku nenabízí jen rady do domácí lékárny, recepty na sezónní jídla a bylinné elixíry. Rytmus roku je kniha, která změní jednou pro vždy vaše vnímání přírody, jídla i zdraví. Zamilujete se do všech měsíců v roce a váš každodenní život se stane jednodušší, ekologičtější a po všech stránkách zdravější.“

Pavel Drdel, šéfkuchař strakonické restaurace Sůl a Řepa a autor Postní kuchařky poznamenal: „Je pro mě velká pocta být součástí nakladatelství Smart Press, ale i této jedinečné soutěže. Veliké díky všem, bez kterých by tato kniha nikdy nevznikla.

Farářka Martina Viktorie Kopecká, spoluautorka knihy Vánoční Tradinář dodává: „Umístění v celosvětové soutěži mě potěšilo, protože ukazuje, že nejen my autorky vnímáme důležitost propojování tradic a jídla. Vánoční Tradinář mi ukázal další rozměr v mojí práci i to jak je důležité prožívat Vánoce u rodinného stolu.

Nenechejte si uniknout zajímavé články!
Informace o nových článcích, soutěžích, knihách a akcích Vám rádi pošleme e-mailem.
Související produkty
Čeština

Rytmus roku s Hankou Zemanovou

5.0 3
1090 894
IHNED odesíláme
Čeština

Rytmus roku: nástěnný průvodce jednotlivými měsíci v roce (Nedatovaný kalendář)

0.0 0
399 327
IHNED odesíláme
Čeština

Postní kuchařka od kořene po nať

0.0 0
499 409
IHNED odesíláme
Čeština

Vánoční Tradinář

5.0 1
599 491
IHNED odesíláme
Like
Leave your comment

Latest articles

Herní nadšenci pozor, přicházíme s další skvělou nabídkou na deskové hry. Užijete si hned dvojnásobnou radost a navíc ušetřete nějakou tu kačku.
Radost z nového příběhu či nové hry je prostě nejvíc. Spojili jsme síly s Balíkovnou a snížili ceny za dopravu na úplné minimum!
Už máte vše přečteno a nevíte po čem sáhnout teď? Něco pro vás máme. V krátkém videu přinášíme náš knižní tip, ve kterém se o knize něco dozvíte a třeba vám pomůže při rozhodování, zdali si knihu koupit.