Začít hrát
 
 

Letní horečka slev: ušetřete až 80 % od 79 Kč

Pozlacené - prokleté i kouzelné

Přečtěte si napínavý příběh o dívce z malé vesnice, kterou její soukmenovci z nenávisti málem zabili, ale jí se podařilo přežít a najít své místo na světě.
Pozlacené své čtenáře odvedou do malé vesnice, kde se všechny dívky, kterým bude 16 let chystají na obřad čistoty. Deka i její kamarádka jsou napjaté až k prasknutí, těší se i bojí. Ale po obřadu už budou dospělé, budou nosit na obličeji masky a budou se moct vdát a mít děti. To je totiž jediná možnost, jak v tomto světě jako žena přežít, pokud se tedy nechcete stát chrámovou pannou. Žádné velké naděje, žádné perspektivy. Světu vládnou muži a ženy jsou tu jen proto, aby jim sloužily a staraly se o jejich blaho. To je důvod jejich existence. Tedy, sloužit mužům smí jen ty, které prošly obřadem čistoty a mají čistou krev. Při obřadu je místní kněz řízne a všichni musí vidět, že jejich krev je rudá. Proč? Protože nečisté mají zlatou krev. Žijí mezi lidmi a za normálních okolností je těžké je odhalit. Ale jejich krev je jako tekuté zlato a taky můžou mít jiné schopnosti. Ale o tom Deca nic víc neví, protože nečisté jsou odvlečeny pryč a nejspíš i zabity.

Přijde den, kterého se bojí a na který se těší. Ale dojde k útoku a ještě dřív, než se může podrobit obřadu, prokáže se, že se bála právem. Je potomkem démonů, pozlacená, nečistá. Staršinové vesnice ji zavřou do sklepení a tam ji mučí a snaží se ji zabít. Ale Deca pořád nějak přežívá. Nečekaně se u ní v cele objeví neznámá žena a nabídne ji jinou možnost. Může odejít s ní a stát se bojovnicí se zlatou krví, bojovat jako alaki v oddíle císařských vojsk. Když odslouží dvacet let, bude volná a očištěná. Deca má spousty času, protože po dosažení dospělosti nejspíš přestane stárnout, tak je její volba možná lehčí, než by se dalo čekat.

Pozlacené, to je úplně jiný svět. Nečekala jsem, že to všechno bude do sebe zapadat a dávat smysl, ale příběh je velmi čtivý, akční, nejsou tu žádné hluché momenty, kdy má člověk pocit, že něco skřípe. Kromě těch příšerně šovinistických pravidel se mi kniha moc líbila a s klidným svědomím ji můžu všem doporučit. Možná stojí za zmínku, že tento svět Pozlacených vytvořila žena, která se narodila a vyrostla v Sierra Leone, kde jsou dívky považovány oproti mužům za méněcenné. Její kniha nabízí kromě působivého příběhu i zamyšlení nad tím, proč některé nesmyslné přežitky a předsudky přežívají tak neskutečně dlouho...


-ice-
Nenechejte si uniknout zajímavé články!
Informace o nových článcích, soutěžích, knihách a akcích Vám rádi pošleme e-mailem.
Související produkty

Noci běsů

5.0 4
od 249

Kosti Mraza

2.0 1
od 249
Čeština

Devátý spolek

3.5 2
399 327
Vyprodáno
Like

Latest articles

S autorkou jsem se již potkala v prvním díle, který se jmenuje Láska ve špičce italské boty. Byla to romantika jak vyšitá. Více se řešila psychická stránka hlavní hrdinky, kterou je sama autorka. Přeci jen zamilovat se do o sedmnáct let mladšího partnera, k tomu jiné národnosti, není žádná sranda. Je to prostě láska s nádechem moře a sluníčka.
I když si dnes děti mohou všechny informace najít na internetu, zvířecí encyklopedie jsou stále trhákem. Tedy alespoň u nás.
Vyhrajte knihu plnou smíchu, sladké romantiky a útulného vesnického života, která vás přesvědčí, že za ty nejlepší věci v životě opravdu stojí za to bojovat. Cukrárna – Sladký život čeká na 2 výherce!
Prémiový obsah
číst více