Pema Chödrönová: Místa, která vás děsí

Pokud tedy hledáte zajímavou motivační knihu, která by vás nějakým způsobem nabudila, pak sáhněte určitě po publikaci Místa, která vás děsí. Určitě vás naláká už samotná obálka…
Proč jsem si knihu vybrala?

Zaujal mne především podtitulek – Návod, jak pěstovat odvahu v náročných chvílích. Sama jsem moc netušila, o čem kniha vlastně je, ale strachu čelí denně každý z nás. Proč si tedy nepřečíst něco o tom, jak lépe zvládat krizové situace?

Hodnocení

Nikdy mne nenapadlo, že se kniha s lehce zavádějícím názvem dotkne i tématu buddhismu, který je v dnešní době hodně oblíbený. Díky tomu jsem se do knihy pustila ještě s větší chutí. Už od první strany bylo znát, že autorka ví, o čem píše.


Kniha Místa, která vás děsí je rozdělena do pěti částí – úvodu, hlavní části složené z dvaceti dvou kapitol, závěrečné modlitby, příloh a seznamu meditačních center. V úvodu autorka sděluje svůj záměr. V hlavní části se pak dotýká nejdůležitějších témat – bódhičitty, bojovnických sloganů, čtvera neomezených vlastností, tonglenu, důležitosti duchovního přítele a mnohých dalších. Každou kapitolu na začátku doplňuje citát příhodný pro dané téma a některé obsahují i modlitby určené k vlastnímu cvičení. Skrytým pokladem jsou přílohy, které nabídnou mnoho zajímavého – například kompletní seznam Atíšových sloganů výcviku mysli či sadu modliteb, o kterých se autorka zmínila v hlavní části knihy.

„Buď můžeme dopustit, že nás naše životní okolnosti zatvrdí, a my v sobě necháme narůstat vztek a strach, anebo jim můžeme dovolit, aby nás obměkčily, a my se tak stali laskavějšími a otevřenějšími vůči tomu, co nás děsí. Tuto volbu máme vždycky.“

Pokud bych měla hodnotit za sebe, pak knihu vřele doporučuji. Autorka píše pěkně, strukturovaně a od věci. Je vidět, že ví, o čem píše, což je u knih podobného typu vždy velké plus. Vše je zpestřené modlitbami a aplikací na konkrétní příklady, takže si danou problematiku může čtenář sám lépe procvičit. Z každé strany je cítit skrytá síla, která nás má motivovat. Není důležité, zda je někdo náš přítel či nepřítel – díky Místům se můžeme naučit, jak lépe ovládat svůj strach a vztek.

Pokud tedy hledáte zajímavou motivační knihu, která by vás nějakým způsobem nabudila, pak sáhněte určitě po publikaci Místa, která vás děsí. Určitě vás naláká už samotná obálka… Protože mne tedy rozhodně zaujala.

Celkové hodnocení: 4/5
Autorka: Kateřina Kopišťová
Nenechejte si uniknout zajímavé články!
Informace o nových článcích, soutěžích, knihách a akcích Vám rádi pošleme e-mailem.
Související produkty
Čeština
Picture of Místa, která vás děsí
Čeština

Místa, která vás děsí

5.0 1
196
Vyprodáno
Like

Latest articles

Autorka strávila čtyři roky v německém koncentračním táboře Osvětim-Březinka. Poté, co uprchla z pochodu smrti, napsala autobiografickou zpověď o tom, co prožila. Kniha posloužila jako důkazní materiál při procesu s nacistickými zločinci. Vy se díky ní dozvíte řadu překvapujících, až šokujících, informací, které vám žádná beletrie nezprostředkuje.
V úterý 19. září byla hostem v Domě knihy KNIHCENTRUM.cz spisovatelka Dagmar Užkonečně Šťastná, která na besedě představila svou novou knihu Za vším hledej ženu.
Hra pro členy věrnostního programu KNIHCENTRUM.CZ. Ulovte KNIHCENTY a vyberte si dárek.