Začít hrát
 
Akce

Od Homéra k Alexandru Velikému

Brožovaná s přebalem lesklá
EAN:9788072298334
Boj o moc a právo v klasickém Řecku
Manufacturer: PETRKLÍČ

Toto zboží již není možné objednat. Zboží bohužel nelze dodat, je úplně vyprodáno také u nakladatele. Nastavte si Hlídacího psa, abyste byli informování o případné změně.

Availability: Vyprodáno
379 Kč
39 Kč
379 Kč
39 Kč
Annotation

Poutavá kniha jedinečným způsobem přiblíží čtenáři klasické řecké období, kdy se zrodilo vše, co považujeme za typické pro antiku. Stát a právo jsou historické jevy, které neprovázejí lidskou společnost odedávna, ale vznikají až na určitém stupni jejího vývoje. Determinace není ovšem bezprostřední a úplná: stát i právo mají svou autonomii, tedy některé zákonitosti vlastní a zvláštní, které se v různých historických podmínkách prosazují tu v čistší, tam v méně čisté formě. Díky geografickým podmínkám a některým dalším zvláštnostem, které provázejí rozpad rodového zřízení, vzniká ve starém Řecku osobitá forma státu, tzv. polis – městský stát. Když Aristotelés se svými žáky studoval ústavy městských obcí, mohl porovnávat 158 různých ústav. Všechny tyto ústavy se s různými obměnami a kombinacemi dají podřadit pod dva základní vyhraněné protikladné typy, athénskou demokracii a spartskou aristokracii. Jejich vzájemné zápolení se v mnohostranné reflexi následujících věků stalo jednou z cenných historických zkušeností lidstva.

Čtivý text nepředpokládá jen suchá fakta a události, naopak, poznáme tehdejší dobu z mnoha stránek – dozvíme se, co bylo na počátku v nejstarších mytických časech, kdy se v Řecku formoval stát a právo, jak fungovala řecká ekonomika, jak vypadala dobová politika a řecká demokracie i čím žil obyčejný člověk. Kromě toho kniha samozřejmě popisuje i dějinné reálie, které hýbaly tehdejším světem, od válek s Persií až po neuvěřitelně úspěšné tažení Alexandra Makedonského.

Products specifications
Podnázev Boj o moc a právo v klasickém Řecku
Druh sortimentu Kniha
Autor Jiří Bílý
Značka PETRKLÍČ
V prodeji od 30.09.2021
Rok vydání 2021
Pořadí vydání 1. vydání
Rozměry 14.5 x 21.0 x 3.0 cm
Hmotnost 0.57 kg
Vazba Brožovaná s přebalem lesklá
Počet stran 416
ISBN 978-80-7229-833-4
EAN 9788072298334
Interní kód 0366536
Produktový manažer Tereza Wawreczková (tereza.wawreczkova@knihcentrum.cz)
Ceny dopravy