• Zákaznická linka 597 490 490

Nora Roberts přichází v Srdcové dámě s neuvěřitelnými nápady

Srdcová dáma vám nedá spát. Je maximálně velkolepá během čtení, a i když za pár týdnů už vám budou detaily možná splývat, dojem zůstane.
Autorka úspěšných detektivek Grace McCabeová se po náročném pracovním turné vrací do rodného Washingtonu, aby navštívila svou sestru Kathleen. Má v plánu si trochu odpočinout, oživit ne právě vřelý vztah se sestrou a podpořit ji v náročném období rozvodu s manželem. Jaké je Graceino překvapení, když zjistí, že si prudérní a za všech okolností spořádaná Kathleen přivydělává jako dívka na telefonu a mezi klienty erotické linky Fantasy je známá jako Desiree. Jednoho dne Grace nalézá svou sestru uškrcenou telefonní šňůrou. Nedobrovolně se ocitá na stránkách detektivky, kterou by sama v životě nenapsala. Spolu s policistou Edem Jacksonem rozjíždí vyšetřování vraždy, po které nezůstala téměř žádná vodítka. 

Grace byla vždy oblíbenější, sebevědomější a úspěšnější než její sestra. Je bezstarostná, všechno jí vychází a náročné záležitosti za sebe nechává řešit jiné. Zatímco Grace v New Yorku rozjela kariéru spisovatelky a na účtu se jí hromadí snové částky, Katheleen se vrátila do města, kde vyrostla, právě se jí rozpadlo manželství a přišla o všechno, hlavně status manželky bohatého muže, svého syna i důstojnost.

Hlavní hrdinkou Srdcové dámy je spisovatelka detektivek Grace. Se svou sestrou Katheleen si nikdy nebyly příliš blízké, ale ne že by se vzájemně nemilovaly. Nyní Kathleen prochází dalším pokořujícím obdobím života. Jako by nestačilo, že ji Grace vždycky ve všem porazila. Po rozvodu s manželem přišla Kath o všechno a je odhodlaná alespoň část získat zpět. Hodlá se s manželem porvat o opatrovnictví. Její plán však bude něco stát a ona je nucena si k ubohému platu učitelky přivydělávat na erotické lince. To se jí nakonec stane osudným. Grace hledá motivy pro své detektivky všude, a právě Kathleenina práce by se jí moc hodila do další knihy. To však ještě netušila, že svou sestru bude za pár dní oplakávat.

Nora Roberts má na kontě již stovky titulů, ať už pod svým jménem, nebo pseudonymem. Její fantazie nezná hranic a v Srdcové dámě opět přichází s neuvěřitelnými nápady. Graceino povolání spisovatelky je prezentováno jako klíčové, ve finále však tak velkou roli v příběhu nehraje. Grace je poměrně rozumná a na rozdíl od většiny hrdinek se nesnaží vše řešit za každou cenu na vlastní pěst. Je odhodlaná a statečná, ale není naivní, ani nebezpečná sama sobě, což je osvěžující novinkou ve světě emancipovaných žen páchajících ve jménu spravedlnosti sebevražedné hony na psychopaty nejlépe bez jediné zmínky komukoli blízkému. Pro své vlastní dobro je však možná až příliš zvědavá.

Co by to bylo za detektivní sérii, kdyby v ní chyběla špetka romantiky a osobního života hlavních hrdinů. Neuvěřitelně rychlý vývoj vztahu sice postrádá realističnost, ale vzhledem k tomu, jak dobře je celý příběh postaven, Noře Roberts tuto drobnost rádi odpustíme. Navíc Grace budete fandit, takže vám drobná pomoc ze strany všemocné spisovatelky nebude vadit.

Kniha by se dala označit jako pohodové čtení do letadla, nebo libovolného dalšího dopravního prostředku, někam na úroveň Jamese Pattersona. Motiv napínavý jako kšandy, velkolepá gesta, vyšetřování hnané někým, kdo s policií nemá prakticky nic společného a akční a děsivé scény na denním pořádku. Během čtení nahlédnete i do nitra privilegovaných rodin, které je v jistém smyslu jako z jiného světa. Ověříte si, jak to dopadá, když jsou rodiče snad z vlastního pudu sebezáchovy naivně slepí, co se týče dětí a že totéž platí i mezi sourozenci. Nora Roberts je zkrátka žena s nevysychající studnou inspirace, která vám přinese tu správnou dávku emocí a zvědavosti. Ponoříte-li se to jejího příběhu, už vás od něj nic nedostane ani heverem. Její postavy jsou milé a budete se k nim rádi vracet. Srdcová dáma vám nedá spát. Je maximálně velkolepá během čtení, a i když za pár týdnů už vám budou detaily možná splývat, dojem zůstane a autorka se rázem stane vaší jistotou ve světe, kde vychází tolik detektivních sérií, že je zatraceně těžké stíhat sledovat všechny, které stojí za to. 

Hodnocení: 80%
Autor: Kateřina Chybová
Nenechejte si uniknout zajímavé články!
Informace o nových článcích, soutěžích, knihách a akcích Vám rádi pošleme e-mailem.
Související produkty

Srdcová dáma

0.0 0
299
-15 %
254
Vyprodáno
Like

Latest articles

Ve spolupráci s firmou Dermacol jsme připravili skvělou akci. Při nákupu nad 299 Kč na jejich e-shopu dostanete ZDARMA rtěnku.
#Musthave pro všechny, co pečou!
Adventní čas už je tu zas. Pojďme si ho společně zpříjemnit a dokoupit poslední dárky za atraktivní ceny. Od neděle 27. 11. 2022 do neděle 11. 12. 2022 jsme si pro vás s vybranými nakladateli připravili spoustu překvapení. Otevřete nové okénko každý den.