• Zákaznická linka 597 490 490

Můžeme si vykat? je nefalšovaný humoristický román, u kterého se budete královsky bavit

V Ellen po pětatřiceti letech manželství bouchly saze a ona manželovi oznámila, že od něj odchází. Ke své smůle to udělala na dovolené ve Skandinávii, kam ji manžel přivezl v karavanu. Muž skončil s infarktem v nemocnici a Ellen musí dopravit domů nejen sebe, ale i nenáviděný karavan.
Německá spisovatelka Luisa Binder (1960) vystudovala společenské vědy a dlouhá léta pracovala v reklamní agentuře, kde měla dostatek času na psaní beletrie. Na svém kontě má řadu úspěšných knih, aktuální novinku Můžeme si vykat? vydalo nakladatelství Alpress. Ačkoliv můžete mít zpočátku pocit, že jde o pochmurný příběh plný bilancování, opak je pravdou. Můžeme si vykat? je nefalšovaný humoristický román, u kterého se budete královsky bavit.

Hlavní hrdinkou je stárnoucí Ellen, vzorná a poslušná manželka starosty a milující matka a babička. Ellen se kdysi vzdala vysněné práce v cestovní agentuře a několik desetiletí byla doma, aby se mohla starat o rodinu. Ne, že by ji to nebavilo, ale nespokojenost gradovala, a když její manžel pořídil karavan na cestu do Skandinávie, nedokázala už v sobě potlačovat emoce a vychrlila na něj všechno, čím ji kdy štval. Hans zkolaboval, dostal infarkt a musel být převezený do nemocnice.

Jakmile se Ellen uklidnila, uvědomila si, že se nedokáže dostat s karavanem domů. V tu chvíli se na scéně objevuje mladý hejsek Ronny. Ronny pracuje pro Žluté anděly, a i když se mu pranic nechce, na naléhání své šéfové se vydá na nejsevernější místo ve Skandinávii, aby odsud dopravil rozrušenou klientku. Ti dva jsou jako oheň a voda a komické situace na sebe nenechají dlouho čekat. Ellen se mladík nezamlouvá a pro Ronnyho je tento úkol nad jeho síly. Oba dva jsou nepraktičtí, nevyznají se v mapách a dokonale ovládají pouze rodný jazyk.

Autorka naší svérázné dvojici přichystala řadu katastrof, se kterými se budou muset poprat. A věřte mi, že přejetý los je v porovnání s ostatními problémy pouhou prkotinou. Ráda bych řekla, že se Ellen a Ronny postupně sbližují, ale nejsme v pohádce a každý z nich je tak umíněný, že by si raději ukousl jazyk, než by se toho druhého zeptal, zda něco nepotřebuje. Vše se ale změní v okamžiku, kdy nabídnou svezení stopařce Idě. Ida je atraktivní Švédka, která miluje život a je pro každou špatnost.

Ronny je dívkou fascinovaný a Ellen dostane „geniální“ nápad, že ty dva dá dohromady. Můžeme si vykat? je možná určená starším čtenářům, kteří už vědí o životě své a dokáží se vžít do hlavní hrdinky s krizí středního věku, ale díky Ronnymu a Idě si přijdou na své i mnohem mladší čtenáři. Kniha je vtipná, možná až lehce pubertální, a ačkoliv tomu nebudete zpočátku věřit, pohladí vás po duši, zažene chmury a vykouzlí vám úsměv na tváři. Luisa Binder rozumí životu a dokáže vás přesvědčit o tom, že když se chce, všechno jde.

Jako bonus společně s hrdiny navštívíte několik zemí a prožijete tolik dobrodružství, kolik jiní neprožijí za celý život. Místní nad vámi budou kroutit hlavou, vaše pokusy domluvit se způsobí řadu nedorozumění, ale vy si potvrdíte, že s úsměvem jde všechno líp. Oba naši hrdinové si uvědomí, co je opravdu důležité a co od života chtějí. A možná dojde i na nějakou tu romantiku. Můžeme si vykat? je vtipné a chytré čtení pro všechny, kteří mají rádi netuctové příběhy s nápadem.

Autor: Veronika Černucká
Nenechejte si uniknout zajímavé články!
Informace o nových článcích, soutěžích, knihách a akcích Vám rádi pošleme e-mailem.
Související produkty
Čeština
Picture of Můžeme si vykat?
Čeština

Můžeme si vykat?

0.0 0
279 229
POSLEDNÍ KUSY
Like

Latest articles

Protivný sprostý matky, hovory o tom, jaké je to být rodičem, jsou jedinečným projektem České televize, který nově vychází také jako kniha. Více o celém projektu i jeho knižní podobě nám prozradí dramaturgyně Kateřina Krobová a režisérka Lucie Macháčková.
Naše babičky a dědové by se dnes radovali, kdyby viděli, jak se opět pomalu navracíme ke kořenům a objevujeme krásu v činnostech, jako je pěstování rostlin nebo chov zvířat. Pociťujete i v sobě potřebu navrátit se ke kořenům a objevit kouzlo všeho domácího, ale nevíte, jak začít nebo si neumíte představit, co vše to bude obnášet? Přesně pro vás je tady edice knih Chováme od nakladatelství Vašut, které vám pomůže odstartovat vaši chovatelskou vášeň.
Každý týden tady pro vás máme Dobré čtení na obzoru. V krátkém videu se o knize něco dozvíte a třeba vám pomůže při rozhodování, zdali si knihu koupit.