Kylian Mbappé Následník trůnu

Pevná s přebalem lesklá
EAN:9788088471066
s plakátem
Manufacturer: Imagination of people

Zboží máme skladem. Expedujeme nejpozději druhý pracovní den.

Availability: IHNED odesíláme
Show qty on stock
399 Kč
327 Kč
399 Kč
327 Kč
Annotation
Ano – Kylian je jakýmsi evropským Pelém. Co nový fotbalový zázrak jménem Mbappé dokázal na mistrovství světa 2018 v Rusku, to předvedl před šedesáti lety na šampionátu ve Švédsku pouze nejslavnější Brazilec. Tehdy jako sedmnáctiletý vstřelil šest gólů a zařídil Kanárkům první z pěti titulů mistrů světa. Kylian ho v devatenácti napodobil a čtyřmi zásahy pomohl Francouzům ke druhému zisku Světového poháru.

Podle mě – jasný následník světového fotbalového trůnu, nástupce Cristiana Ronalda i míčových kouzelníků Messiho a Neymara, svých současných spoluhráčů v Paris Saint-Germain.

Čím je Mbappé tak výjimečný? Zejména vedením míče a technikou v rychlosti, bleskovou kličkou a přesnou střelou. Připomíná geparda s balonem, po Cristianovi se stal nejrychlejším fotbalistou právě on, a to s úžasnou hodnotou 36 kilometrů za hodinu, přičemž brilantní technika i ve sprintu je u něj samozřejmostí. Donatello, jak mu díky určité podobnosti se želvím nindžou v kabině říkají, je neudržitelný a nezastavitelný, pokud obránci nepoužijí nedovolený zákrok, což činí jako jedinou možnost v zoufalství poměrně často. Když se totiž Kylian zmocní balonu, ocitá se v roli Leonarda di Capria ve filmu „Chyť ho, když to dokážeš“.

Co či koho považuje mladý genius kamerunsko-alžírského původu ve fotbale za nejhodnotnější?

„Vybral bych Messiho levou nohu, Neymarovu pravou, Ronaldovu mentalitu a Buffonovu třídu. Mě s nimi spojuje ctižádost, víra, že když udělám maximum, nic není nemožné. Nechodím do klubů, nezajímá mě noční život. Plně se soustředím na fotbal. Na to, jak dosáhnout nejvyšší možné úrovně.“

Jak je zřejmé, Mbappé má skvělou inspiraci, motivaci rovněž. A myslím, že jeho ambice nezměnila ani skutečnost, že odolal nabídce Realu Madrid, a zůstal v Paříži. Filozofickou otázkou je, zda se se měl vzdát svého snu, a neměl se skutečně stát členem Bílého baletu, jak si vždycky přál, jak tolik toužil?

„Vždy to bylo těžké rozhodnutí. Neměl jsem problémy s tlakem, s tím žiji od svých čtrnácti let. Všichni vědí, že jsem chtěl odejít vloni. Byl jsem přesvědčený, že to bylo v té době nejlepší. Teď je jiná situace, a to po sportovní i osobní stránce. Ve Francii jsem vyrůstal, vždycky jsem tu žil. Odejít by nebylo správné. Změnil se i sportovní projekt. To mě přimělo zůstat, myslím, že můj pařížský příběh ještě neskončil.

Věřím, že v Realu mi lidé porozumí. Realita je taková, že jsem Francouz. Jako Francouz chci zůstat tady a dovést Francii na vrchol, posunout svůj klub a ligu dopředu.“

Barvy klubu Saint-Germain šlo opustit opravdu velice těžko, jelikož nabídky a pozice, kterých se mu nově dostalo, jsou historicky nevídané. Kylian během tří smluvních let vydělá celkem 600 milionů eur, tedy nějakých patnáct miliard korun, k tomu může společně s vedením klubu spolurozhodovat o složení kádru a nákupech hráčů. Smysl to dává, klub chce být nejlepším v Evropě a na světě, cílem je konečně vyhrát Champions League.

Products specifications
Podnázev s plakátem
Druh sortimentu Kniha
Autor Petr Čermák
Značka Imagination of people
V prodeji od 23.08.2022
Rok vydání 2022
Pořadí vydání 1. vydání
Rozměry 18.0 x 24.0 x 2.0 cm
Hmotnost 0.74 kg
Vazba Pevná s přebalem lesklá
Počet stran 224
ISBN 978-80-88471-06-6
EAN 9788088471066
Interní kód 0386799
Produktový manažer Věra Klíšová (vera.klisova@knihcentrum.cz)
Ceny dopravy
Vývoj ceny