Knižní novinky - září 2020

Když přijde září, tak si musíme přiznat, že léto definitivně končí a přichází podzim s barevným listím i chladnými lijáky. Pro takové dny a večery jsou knihy jako stvořené a my pro vás máme výběr těch nejlepších, které v září vyjdou.
Nejde nezačít novým Kingem, to by prostě nešlo. Už tento měsíc se budou všichni čtenáři mistra hororu moct začíst do jeho novinky Ústav, ve které vás čeká napínavý souboj dobra a zla s nejasným výsledkem. Dobří kluci prostě vždycky nevyhrají, s tím se nedá nic dělat. Další titul, na který musíme upozornit, je papírové antidepresivum, které vás nasměruje na tu správnou cestu. Jeho název je Přestaňte řešit h*vna. Neničte sami sebe a vezměte život zpět do vašich rukou – a nenechte si nikým kazit náladu.
A teď už jdeme na knižní novinky podle žánrů, jak jste u nás zvyklí.


Romantika


Láska mého života - KNIHCENTRUM.CZBylo to nejkrásnější léto mého života. Tehdy jsem potkala kluka svých snů… Jenže všechno hezké jednou skončí, i to nejkrásnější léto. Za těch deset let, které uplynuly, jsem na něj často myslela… a bylo mi líto, že jsem ho už nikdy nepotkala. Ale osud mě znovu zavál do míst, kde jsem strávila své nejkrásnější chvíle, bylo jen otázkou času, kdy se s ním znovu setkám. Čtete rádi současnou romantiku? Pak si objednejte Lásku mého života.

"Ronald McKnight byl posedlý. Majetnický. Jednoznačný psychopat. To mi ale nebránilo zamilovat se do něj… nebo se úplně sesypat, když nastoupil k mariňákům, poradil mi, abych „si našla někoho lepšího“, ale já ho neposlechla. Místo toho jsem si našla Harleyho. Harley James byl zábavný, sexy, tetovaný automechanik s andělskou tváří, skrývající hříšná tajemství.“  Zaujalo vás to? V tom případě mrkněte na román Rychlost.

Hvězdy na cestě - KNIHCENTRUM.CZPanenská příroda Islandu a útulná atmosféra ve stylu hygge ve vás vyvolají touhu zachumlat se do hřejivé deky u kamen a popíjet horkou čokoládu… a číst si Hotýlek na Islandu. Lucy nic nechybí, má dobrou práci v hotelu a přítele. Jenže stačí jedna jediná nehoda a vše se změní - Lucy dostane padáka a kopačky. Její život je náhle v troskách, nedaří se jí najít novou práci, docházejí jí úspory a už brzy nezbude nic jiného než se přestěhovat zpátky k rodičům. Takže když dostane nabídku na místo manažerky hotýlku Polární záře na Islandu, okamžitě přijme i přes to, že nesnáší zimu.

Každý má svůj příběh, jen ho nikdy nevidíme celý. V minulosti stárnoucího slavného herce Igora a jeho dcery, úspěšné spisovatelky Vandy, se skrývá tragédie, která navždy změnila jejich životy. Po letech odcizení se setkávají na Krétě, aby tu splnili jedno poslední přání. Podaří se jim během společných dnů ustát řadu vypjatých situací a najít k sobě ztracenou cestu? Přečtěte si Hvězdy na cestě Karin Krajčo Babinské.


Napětí


Ztracené kosti - KNIHCENTRUM.CZJsou nabídky, jaké archeolog nemůže odmítnout. Historik Clive Benton ukázal Noře Kellyové deník jedné z obětí tragické Donnerovy výpravy ze zimy 1847: vysoko v kalifornských horách tehdy v hlubokém sněhu uvázla skupina osadníků, brzy jim došly zásoby jídla, a tak začali jíst jeden druhého. A právě tento prokletý tábor se vypraví oba vědci hledat v thrilleru Ztracené kosti.

Bez lítosti - KNIHCENTRUM.CZMnoho lidí v krimi Paranoia věří, že Rachel Gastonová spáchala vraždu a vyvázla bez trestu. Ona sama netuší, jak se tehdy pubertální hra zvrhla ve smrtící – ani to, kdo jí vyměnil dětskou pistoli za pravou zbraň. Vidí jen nevlastního bratra Lukea, jemuž na hrudi roste krvavá skvrna, a toho obrazu se nemůže zbavit.

Diana Davisová stojí od smrti manžela v čele rodinného byznysu a v mužském světě zločinu jí všichni říkají pane. Její syn Angus je rozený gauner, ale matčinu důvěru si musel vysloužit. Nějaký čas řídil noční kluby v Marbelle – a osvědčil se. S jeho vstupem do londýnského podsvětí začíná nová éra násilí. Ale i on má slabé místo. Zbývá název – Bez lítosti.

Podej mi ruku - KNIHCENTRUM.CZKdyž jejich matka po havárii skončí v nemocnici v kómatu, Tara s bratrem Kylem jdou bydlet k prarodičům, které nikdy předtím neviděli. May a Peter Folcroftovi se zpočátku zdají být vřelí a okouzlující a jejich velký dům, schovaný v horách na kraji lesa, působí idylicky. Do té doby, než se začnou dít divné věci. Duchové rodiny Folcroftů je horor jako stvořený pro tmavé podzimní večery.

Kit ve svém oboru vystoupala na samý vrchol. Už brzy dosáhne všeho, po čem kdy toužila a nenechá se ničím zastavit. Někdo jí však zastoupí cestu: Diane. Kdysi byly nejlepší kamarádky, až do chvíle, kdy Diane prozradila Kit své tajemství – tu nejhorší věc, jakou udělala, jakou si Kit uměla představit – a rozmetala jejich přátelství na kousky. Do dnešního dne je Kit jediná, kdo ví, co Diane provedla. A Diane zase ví něco, co by mohlo zničit vše, o co Kit tak dlouho usilovala. Tohle bude krutý boj. Zbývá název – Podej mi ruku.


Historické romány


Černá a purpurová - KNIHCENTRUM.CZČerná a purpurová je skutečný příběh lásky slovenské židovky a nacisty z Osvětimi. Milena Zingerová, je v koncentračním táboře Osvětim odsouzena k smrti. Osud ale pro ni má šanci: Má zazpívat na narozeninové oslavě brutalitou proslulého příslušníka SS Franze Weimerta. V navenek bezcitném muži se jejím zpěvem něco zlomí, takže se o ni začne zajímat. Milenina počáteční nenávist k mladému nacistovi se pomalu mění – a tak se rodí jeden z nejneobvyklejších milostných příběhů holokaustu.

Mezinárodní bestseller Sicilští lvi sleduje vzestup a pád proslulé italské dynastie Floriů od skromných začátků po nadvládu nad Sicílií jako její nekorunovaní králové. Velkolepý příběh vzestupu jedné z nejbohatších italských rodin. Příběh o vizionářství, obchodním talentu, dravosti, železné vůli a neústupnosti Floriových - mužů i žen - vypráví také odvrácenou stranu úspěchu: závist, intriky, frustrace, oběti v osobním životě.


Humor

Saturnin zasahuje - KNIHCENTRUM.CZ
Saturnin zasahuje je název oficiálního pokračování dobrodružství sluhy, před kterým není v bezpečí žádná mísa koblih. Po bestselleru Saturnin se vrací tak na čtenáře čekají další dobrodružství komorníka i všech ostatních starých známých, kteří se tentokrát společně vydají brázdit zasněžené svahy malebných Orlických hor.

Kompletní přehled knižních novinek na září najdete jako vždy v Předprodeji a nezapomeňte se mrknout i do dárků pro knihomoly a pořídit si třeba nový hrnek na horkou čokoládu nebo knihomolské ponožky, jaké nikdo jiný nemá. Mějte hezký konec léta a začátek podzimu.


-ice-
Nenechejte si uniknout zajímavé články!
Informace o nových článcích, soutěžích, knihách a akcích Vám rádi pošleme e-mailem.
Související produkty
Picture of Ústav

Ústav

5.0 2
od 299

Rychlost

0.0 0
od 229

Paranoia

0.0 0
od 279

Bez lítosti

0.0 0
od 279

Podej mi ruku

0.0 0
348 119
IHNED odesíláme
Like

Latest articles

Dnešní doba skýtá pro milovníky cestování řadu výhod. Chceme-li se vypravit na nějaké pro nás neznámé místo, konzervativci určitě před cestou sáhnou po knižním průvodci či atlasu. Častěji si však vyhledáváme vše potřebné na internetu, kde si pak rovnou nakoupíme i nezbytné vybavení na cestu, rezervujeme letenky, případně ubytování. V porovnání s minulostí je cestování dnes docela snadné, ale je ještě vůbec možné v současnosti objevit něco nového?
Beara je dokumentárním románem o genocidě spáchané v létě 1995 v Srebrenici a okolních městečkách. Tento hrůzný akt dopomohl zakončit několik let trvající válku v Bosně a Hercegovině, obecně známou tak jako Bosenská válka za nezávislost.
Nachlup stejná vražda jako před sedmi lety. Ale pachatel sedí ve vězení. Kdo to tedy udělal? A proč vlastně? Vždyť to byly sestry! Obě měly těsně před svatbou, hlavu plnou snů a očekávání. No a teď? Teď mají hlavu plnou úplně něčeho jiného. Pusťte si chytlavý hlas Miny Mazzini, nalejte grappu a otevřete tuhle žhavou španělskou novinku.