Knižní novinky – únor 2023

V únoru nám přituhlo a je třeba pořídit si žhavé knižní novinky, aby nás zahřály.
.
ROMANTIKA, EROTIKA

Hrátky s doktorem

Atraktivní pediatr Colin Pierce přechází z nejluxusnější nemocnice v Los Angeles do jiné, která se té první zdaleka nevyrovná, ale je šťastný a spokojený. Hodlá začít nový život, v němž chce dodržovat hlavně jedno pravidlo: nezačínat si nic se žádnou spolupracovnicí, protože drsná zkušenost s předchozí známostí se šéfkou nemocnice ho vytrestala natolik, že si na to hodlá dát velký pozor.

To by však nesměl potkat gynekoložku Miu Taylorovou, jež mu připadá jako naprostý protipól jeho expřítelkyně. Jeho citové zmatky se ještě znásobí, když zjistí, že bývalá šéfka ho pronásleduje natolik, že dokonce nastoupila na uvolněné místo ve vedení jeho nového působiště. A znovu začíná kolečko stalkingu, emočního nátlaku a přetěžování v práci, kterému se snažil uniknout. Teď však před svou šílenou expřítelkyní musí chránit především Miu – hlavně tím, že se k ní nebude vůbec znát. Jak ustojí tuto novou životní krizi, se dočtete v nové knize J. D. Hawkinse Hrátky s doktorem.

zobrazit více
od 279
IHNED odesíláme

Moje poslední vévodkyně

Vtipný a tematicky neotřelý příběh z aristokratického prostředí druhé poloviny 18. století.

Hugo Wilde, vévoda z Lindow, má zámek, kde odevšad táhne a profukuje, osm nezbedných dětí – a nemá ženu. Ophelia, lady Astleyová, má hezký dům, jednu slušně vychovanou dceru – a nemá muže. Hugo poprvé spatří Ophelii na plese a okamžitě ztratí srdce, avšak Ophelia nechce další děti ani zámek. Vévoda se začne dvořit jiné ženě, ale když se opět setká s Ophelií, uvědomí si, že si buď vezme Ophelii, nebo se už nikdy neožení. Čeká ho největší výzva v životě. Musí přesvědčit Ophelii, že je pro ni ten pravý.

zobrazit více
262
IHNED odesíláme

Okouzlení

Jonah Steel je mimořádně fyzicky přitažlivý a bohatý rančer, kterého však pronásledují pocity viny. Otec
mu od dětství vštěpoval, že jako nejstarší ze sourozenců musí ostatní chránit a je za ně zodpovědný. A on
v tom zklamal – nedokázal zabránit únosu a zneužívání svého mladšího bratra Talona. Ještě po
pětadvaceti letech ho to stále pronásleduje a trápí.
Terapeutka Melanie Talona úspěšně vyléčila z utrpěných traumat, ale v případě mladé dívky Giny už tak
úspěšná nebyla a Gina nečekaně spáchala sebevraždu. Melanie si stále vyčítá, že nedokázala rozpoznat
příznaky toho, k čemu se Gina chystala. Když se na ni Jonah obrátí s prosbou, aby ho začala léčit a zbavila
ho tíživých pocitů provinilosti, brzy vyjde najevo, že jsou na tom podobně – oba si vyčítají, že selhali a
nedodrželi své závazky.
Navíc to mezi nimi velmi silně jiskří erotickou přitažlivostí, takže se jejich vztah terapeutky a pacienta
velmi brzy změní v něco docela jiného...

zobrazit více
od 319
IHNED odesíláme
KRIMI A THRILLERY

Ticho ve tmě (4. díl)

Čtvrtý, závěrečný díl napínavé bestsellerové série Černá zima.

Studený a drsný svět kolem Clare a Dorrana se stále mění. Každý další den ho stále více a více pokřivuje a posouvá ty, kteří přežili, blíže k vyhynutí. Tentokrát v něm však poprvé svitla naděje.

Clare a Dorran se rozhodli vrátit domů do Winterbourne Hall. Bude to náročná, ale životně důležitá cesta. Lidstvo potřebuje více bezpečných útočišť – oblastí, kde si jejich obyvatelé dokážou vypěstovat vlastní potraviny, aniž by na sebe přitahovali pozornost Vyzáblých – a staré rodinné sídlo uprostřed hlubokých lesů k tomu nabízí ideální příležitost.

Jejich bývalý domov už ale není oním útočištěm, k němž se upínali. Stala se z něj nebezpečná past, kterou někdo pečlivě nachystal právě jim, a nyní už jen číhá, až se do ní chytnou. Až si Clare a Dorran uvědomí, jak nebezpečným se Winterbourne stal, dávno už může být pozdě.

Boj o přežití pokračuje.

zobrazit více
od 319
IHNED odesíláme

Ušlechtilá stezka

Dospívající dcera a její otec svádí boj o život v Kambodži, kde zuří válka. Najdou si k sobě cestu?

Píše se rok 1978 a v Kambodži vládnou komunisté. Jack Elliot se živí jako žoldák. Život člověka včetně toho jeho pro něj nemá téměř žádnou cenu. Ve chvíli, kdy ho movitý kambodžský uprchlík Áng Júon poprosí, aby pomohl jeho rodině před Rudými Khmery, Jack je srozuměn s tím, že při plnění úkolu nemusí přežít ani on. Elliotova dospívající dcera Lisa pochovala mezitím matku a na vše zůstala sama. Otce do té doby považovala ze zemřelého, proto je velmi překvapená, jakmile se dozví, že žie. Touha poznat svého rodiče ji zavede do vzdáleného Bangkoku, tam se ovšem dostane do zajetí. Osudy otce a dcery, které dělí stovky mil, se proplétají. Lisa a Elliot se vydávají na krutou cestu nebezpečnou džunglí k sebepoznání.

zobrazit více
od 379
IHNED odesíláme

Kožené srdce

Syn detektiva Hanzela se po letech nečekaně vrátí domů, ale místo radosti se dostaví problémy v podobě obrovského revolveru za pasem a lží o tom, kde celou dobu byl. Krauz a Chosé slíbí kolegovi, že se o jeho syna postarají. Ani v nejmenším ale netuší, do čeho se zapletou. Burger a Hanzel mají plné ruce práce s vraždou vysoce postaveného úředníka a vyšetřují ji tak obětavě, že oba skončí v nemocnici. Ani Krauz a Chosé nemají při sledování mladého Hanzela štěstí. Skutečnost, že odhalí více než půl století staré tajemství, jim na radosti nepřidá. Nakonec se všichni sejdou v jedné nemocnici, ale není vůbec jisté, zda všichni přežijí…
zobrazit více
od 259
IHNED odesíláme
LITERATURA FAKTU

Skutečné zločiny na Ostravsku

Ostravský region je „razovity“ a svá specifika nachází i na poli zločinu, obzvláště těch nejhorších z nich – vražd. Seznamte se s novodobými i historickými případy, které byly mnohdy naprosto šokující a při nichž bylo počínání vrahů, odsouzených a dalších aktérů až zarážející. Nahlédněte pod pokličku nejděsivějších vražd, kuriozit z podsvětí, dozvíte se také zajímavosti ze soudních síní. Nechte se vtáhnout do reálných příběhů, které nám představí sami zločinci či ti, kteří stáli na opačné straně – oběti. Text je doprovázen autentickými černobílými fotografiemi z míst činu.

zobrazit více
od 279
IHNED odesíláme

Nacisté a nadpřirozeno

Nacistická ideologie stála na základech mnoha esoterických a mystických teorií i starobylé mytologie. Od hledání svatého grálu či Atlantidy přes osobní horoskopy vysoce postavených nacistických pohlavárů až po sestavení dokonalé zbraně popírající fyzikální zákony, nacisté stále hledali důkazy o tom, že jsou vyvolení k ovládnutí světa. Kniha Nacisté a nadpřirozeno přináší ucelený pohled na okultní vlivy, které se nějakým způsobem odrazily v činnosti různých nacistických spolků, stran a jednotek, jakož i v umění a architektuře. Publikace je opatřena bohatým fotografickým materiálem.
zobrazit více
245
IHNED odesíláme

Skutečné zločiny po česku

Elitní vyšetřovatel, který sbírá nejzajímavější české policejní případy, a ředitel Muzea Policie ČR. Kdo jiný by mohl znát zločin lépe? Miloš Vaněček a Radek Galaš pro vás přichystali mrazivou jízdu světem české kriminalistiky 20. století. Sériové vraždy, útěky z vězení, vyšetřování v neobvyklých lokacích – to vše vás čeká v doprovodu autentických fotografií, dobových dokumentů, přepsaných výslechů i detailních náčrtků z místa činu.

zobrazit více
368
IHNED odesíláme
HISTORICKÉ

Múzy za ostnatým drátem

Pro čtenáře Schindlerova seznamu a Tatéra z Osvětimi
S Hitlerovým převzetím moci nad Rakouskem musejí spisovatelé Mathias a Johannes čelit strachu, že nebudou moci dál psát. Obrátí se na literárního agenta Juliana, který má ve Vídni mnoho kontaktů a doufá, že pro ně nalezne řešení jako pro další významné autory jako je Stefan Zweig a Sigmund Freud. Jak se ale nacistické výnosy vůči Židům stávají den ode dne hrozivějšími, možnosti, jak by Mathias a Johannes mohli zachránit sebe a své rodiny, jsou čím dál omezenější. Kdo z nich dokáže přežít?
zobrazit více
od 349
IHNED odesíláme

Bezhlavý čas

Velkolepá historická freska o Evropě v době Francouzské revoluce

Velká francouzská revoluce vrcholí popravou krále a královny, Francií se šíří atmosféra strachu a násilí. V habsburské monarchii vládne císař Leopold II., avšak po jeho nečekané smrti se panovníkem stává jeho mladý syn František. A ten je pevně odhodlán zabránit tomu, aby v jeho říši vypukla revoluce — nechce dopustit, aby nastal „bezhlavý čas“.

Krok za krokem sledujeme zápas konzervativního vládce s revolucionáři ve Vídni i v Uhrách, nahlédneme do činnosti utajených společenství, tajných agentů i rozvážných slovenských osvícenců. Poznáváme prostředí paláců, klášterů a tiskáren, ale také soudní síně, cely a popraviště v Trnavě, Vídni, Praze, Paříži či Lyonu. Události staré více než dvě stě let v lecčems připomínají i naši současnost.

zobrazit více
409
IHNED odesíláme

Panství Greifenau Lesk soumraku

Panství v Zadních Pomořanech od roku 1913 do roku 1919 - první část velké rodinné ságy jedné hraběcí rodiny. Rodina mezi tradicí a skutečnou láskou v předvečer I. světové války.

Květen 1913. Konstantin, nejstarší syn a dědic panství Greifenau se odváží něčeho neuvěřitelného: zamiluje se do dívky občanského původu, ba co horšího – do vesnické učitelky, Rebeccy Kurscheidtové, přesvědčené sociální demokratky.

Jsou v nich dva protikladné světy – nejen co se týká stavovských rozdílů, ale i světonázoru. Zároveň nejmladší dceři Katharině plánuje její matka svatbu snů se synovcem německého císaře-ačkoliv se brzo zjistí jaký netvor se skrývá za aristokratickou fasádou. Ovšem i její srdce patří někomu jinému.

Obě hraběcí děti hrají na schovávanou s rodiči i se společností. I když své tajné lásky dobře skrývají, oba dva se nezadržitelně řítí do katastrofy…

zobrazit více
od 399
IHNED odesíláme
Nevybrali jste si? Mrkněte tedy na přehled všech únorových novinek, které najdete v předprodeji.
 
 
Nenechejte si uniknout zajímavé články!
Informace o nových článcích, soutěžích, knihách a akcích Vám rádi pošleme e-mailem.
Související produkty
Picture of Skutečné zločiny na Ostravsku

Skutečné zločiny na Ostravsku

5.0 1
od 279

Nacisté a nadpřirozeno

0.0 0
299 245
IHNED odesíláme

Moje poslední vévodkyně

0.0 0
319 262
IHNED odesíláme
Like
Leave your comment

Latest articles

„Na tomto světě jsou místa, kde se od kamenů stále ještě odráží ozvěna minulosti.“ – citace z knihy, str. 7 –
Vyhrajte barvitý cestopis od íránistky a arabistky Lenky Hrabalové, která má s touto fascinující tajemnou zemí více než desetiletou zkušenost.
Prémiový obsah
číst více
Hra pro členy věrnostního programu KNIHCENTRUM.CZ. Ulovte KNIHCENTY a vyberte si dárek.